Skocz do zawartości
kaer

Stelaż - pare pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy tak z tym proszkiem , to ja wolałbym po prostu dać ocynk niż farbę w proszku, podobny koszt , a efekt o niebo lepszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki... rozterek ciąg dalszy :crazy:

popatrzcie na załączone zdjęcie, i powiedzcie mi czy tak ma być? chodzi mi o proporcje odpieniacza do sumpa.

Przecież jak ja go tam zasadzę to chyba na wieki. Dostęp do kubka mam, więc wyczyszczę, a co z resztą (body)?

Przecież raz na ruski rok trzeba umyć....chyba że nie.

W każdym bądź razie opcje mam dwie: albo postawić sumpa bezpośrednio na podłodze, albo zrobić ruchomą półkę pod sumpem.

Druga opcja z bajerem, ale nie wiem czy wykonalna.

post-13331-0-65220900-1391464020_thumb.jpg


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez sensu taki wysoki sump skoro przegrody masz sporo niżej , niby uchroni sklejkę ale ja wpierw bym pomalował to jakimś bitexem a tak serio to lakierem do łodzi tzw okrętowym.Komfortu raczej nie zaznasz patrząc na przestrzeń balansujesz na granicy możliwości.

Z zewnątrz ta sklejka jest czymś oklejona lub coś planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłeś ile wody Ci spłynie jak wyłączysz obieg? Jak nie policzyłeś to policz, zaznacz oczekiwany poziom wody w komorze pompy, dodaj to co spłynie i jeśli wyniki okażą się dobre to przytnij frontową ściankę sumpa tak by jeszcze ze 2 cm nad maksymalnym poziomem wody z wyłączona pompa mieć zapasu. Przy takiej konfiguracji odpieniacza na bank nie tylko nie wyjmiesz ale raczej i nie wsadzisz.

PS. Jak ciąć przednią ściankę sumpa zapytaj Skoczka:)

PS.2 Sorry Skoczuś - nie mogłem się powstrzymać:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to moze i nie trzeba bedzie wyjmowac odpieniacza przez kilka lat... Co roku mozesz szczotka do mycia naczyn (butelek?) w srodku pogmerac i powinno wystarczyc. Ustaw go tak, zeby miec pompe z przodu, bo te moze trzeba bedzie czesciej wyjac.

Rafal; Skoczek cial, jak fachowiec ? Opowiedz, to sie wszyscy posmiejemy :animier:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, jak tu zajrzy to pewnie opowie. Powiem tylko ze miał b.wesolego sumpa :-)

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłeś ile wody Ci spłynie jak wyłączysz obieg? Jak nie policzyłeś to policz, zaznacz oczekiwany poziom wody w komorze pompy, dodaj to co spłynie i jeśli wyniki okażą się dobre to przytnij frontową ściankę sumpa tak by jeszcze ze 2 cm nad maksymalnym poziomem wody z wyłączona pompa mieć zapasu. Przy takiej konfiguracji odpieniacza na bank nie tylko nie wyjmiesz ale raczej i nie wsadzisz.

PS. Jak ciąć przednią ściankę sumpa zapytaj Skoczka:)

PS.2 Sorry Skoczuś - nie mogłem się powstrzymać :)

Takie obliczenia to bardziej szacowanie, bo nie wiem ile wody spiętrzy mi grzebień, w tym przypadku 32 centymetrowy. Przy założeniu,ze 3cm, to będzie około 22 litrów.

wygląda na to że mam przewymiarowany sump . Z wyliczeń wynika że pomieści około 75 litrów, także Skoczek daj znać jak to zrobiłeś :thumbup: bo czeka mnie to samo.

Edytowane przez kaer (wyświetl historię edycji)

start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Chcę zrobić stelaż w rozmiarze 60x40x75cm pod swoje akwarium proszę o doradzenie jakiego rozmiaru profilu użyć.Dodatkowo obuduję go z dwóch boków plus drzwiczki płytą 18mm.Czy takowy stelaż dodatkowo wymaga dodatkowej nogi w środku na tylnej ściance?Dodam iż na tylnej ścianie nie będzie płyty(lepsza wentylacja).

link do profilu o jakim wstępnie myślałem

http://allegro.pl/profil-stalowy-zamkniety-ksztaltownik-30x30x3-i4100854620.html

Proszę o poradę.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil 25x25 w zupełności wystarczy , ale mozesz dać 30x30 wielkiej różnicy chyba nie ma w cenie. Dodatkowo nic nie musisz dawać , bo niby po co..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil 25x25 w zupełności wystarczy , ale mozesz dać 30x30 wielkiej różnicy chyba nie ma w cenie. Dodatkowo nic nie musisz dawać , bo niby po co..?

zastanawiałem się czy na długości 60cm w połowie profil się nie podda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekcik ok z wyjątkiem tych środkowych wzmocnień. Niby po co one są na krótszym boku? Te Blaszki wspawane na belkach dla mocowania płyt- fajnie to wygląda, ale dodatkowa kasa i kłopot dla spawacza. Przed malowaniem otwory w belkach wystarczą. Można zrobić fi 4 przez belkę i użyć śrub np. od płyt gipsowych 3,5x45, Albo wiercimy w belce w jednej ścianie otwór fi 3,4 i w tej samej osi w drugiej ścianie otwór np. fi 10 aby wszedł łeb śruby. Wtedy szukamy jakiś śrub fi 3,5x15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekcik ok z wyjątkiem tych środkowych wzmocnień. Niby po co one są na krótszym boku? Te Blaszki wspawane na belkach dla mocowania płyt- fajnie to wygląda, ale dodatkowa kasa i kłopot dla spawacza. Przed malowaniem otwory w belkach wystarczą. Można zrobić fi 4 przez belkę i użyć śrub np. od płyt gipsowych 3,5x45, Albo wiercimy w belce w jednej ścianie otwór fi 3,4 i w tej samej osi w drugiej ścianie otwór np. fi 10 aby wszedł łeb śruby. Wtedy szukamy jakiś śrub fi 3,5x15.

Tych pionowych wzmocnień na dwóch krótszych bokach nie będzie,na to miejsce dam jedno pionowe wzmocnienie na tylnej ścianie dłuższego boku.zastosuje profil 25x25x3.w praniu zobaczę jak podejdę do mocowania płyt do stelażu,może faktycznie nawiercę otwory tak jak sugerujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba a po co Ci dla 60 cm długości akwarium stelaż ?


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba a po co Ci dla 60 cm długości akwarium stelaż ?

Teoretycznie to jedni piszą że stelaż inni że niepotrzebny,myślałem że jak zastosuję stelaż to pominę tylną płytę i przynajmniej będę miał wzorową wentylację o ktorej dość dużo tu na forum się pisze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz plecy 50 % będzie wentylacja i solidnie .Do tego ładny blat 36mm .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz plecy 50 % będzie wentylacja i solidnie .Do tego ładny blat 36mm .

poszło PW,zaglądnij...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.