Skocz do zawartości
adareni

No to zaczynamy, kolejne w Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po 4 miesiącach kostki 30 l i zrozumieniu no powiedzmy podstawy akwarystyki morskiej zaczynam zabawę z 200l i sump 60 l ,zapomniał bym dodać :) ( miesiąc czytania forum a to w pracy a to w domu to u znajomych to na imprezce ) nie brać dosłownie:)

Akwarium 100x45x45 front i prawy bok Opti White

Sump trzema przegrodami (w niedługim czasie refugium )

Pompa 2300l

Cyrkulacja 2 x 2600 l

Odpieniacz aqua medic 1000 blue

Oswietlenie 4x t5 39W

Załączę na razie zdjęcia całości jak za tydzień pojadę do e rybki i zakupie 20 kg skały zrobię ich więcej

post-22683-0-38197300-1391376158_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ładnie, powodzenia.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Alpejski" styl.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką planujesz obsadę, ale jak coś

to zapraszam po szczepki.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ładnie ziomal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Troszkę przesuną mi się start zbiornika z powodu braku żywej skały w e rybce ale zaopatrzę się od chłopaków z Sea World ,wodę już dziś przytaszczyłem całe 250 l z ich systemów a jutro jadę po skale , A tak naprawdę coś mi nie daje spokoju , wiem ze to pytanie w dziale dla nowicjuszy ale skoro już tu pisze to może jaki miły kolega lub koleżanka pomoże mianowicie mam już akwarium male bo male ale algi, skala już dojrzała woda tez . Powiedzcie mi proszę jeśli duże akwarium będzie już dojrzale i będzie można je zasiedlić czy wówczas owa skala z małego zbiornika po włożeniu do dużego będzie także przechodziła proces dojrzewania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie procesu dojrzewania ale w jakimś stopniu coś może się zmienić bo każdy zbiornik żyję swoim życiem (skład chemiczny,rodzaj i ilość światła,sposób filtracji) , możesz wcale tego nie zaobserwować,coraz częściej widuje zbiorniki świeżo zakładane w których w ogóle nie widać cyklu dojrzewania ale każda zmiana czyli dołożenie-ujęcie,skały-podłoża nawet w stabilnym zbiorniku powoduje zachwianie tej stabilności .Powodzenia,fajny litraż , czekamy na fotki :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli przeniesiesz skałę ze starego zbiornika do nowego i dołożysz nową skałę to najprawdopodobniej ( prawie na 100%) dojrzewanie przeniesie się też na starą skałę. Jeśli zbiornik przejdzie już całe dojrzewanie to powinno obyś się bez przygód.

Miałam 50l i przeniosłam się na 200l. Nowa skała- była z działającego zbiornika, woda od zaprzyjaźnionych osób, piasek suchy a dojrzewanie mnie nie ominęło.

Teraz jak robię przemeblowanie i dokładam skałę z sumpa lub suchą to nie mam żadnych negatywnych objawów ale tak jak napisał Piotrek, każdy zbiornik jest inny i 100% gwarancji nie można dać choć taki manewr powinien być w miarę bezpieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziekuje za odpowiedz :) Witaj Jacek witaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądny setup, miałem bardzo podobne akwarium z identycznym światłem, będzie dobrze :thumbup:


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, jakimi swietlowkami będziesz swiecil?

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , to się zaczyna dziś bylem po maja skale specjalnie dla mnie sprowadzana, chłopaki z Sea World dzielnie się spisali, kawałki są dość ciekawe duże będzie milion kombinacja ich układania , wskoczyły do zbiornika i się mielą, cyrkulacja chodzi odpieniacz tez . Piach wsypę za jakieś 3 dni oczywiście żywy , to może teraz parę fotek nie jest to szczyt ideału ale powoli ,warszawy tez od razu nie odbudowywali.

Świetlówki jak narazie standardowe chinole zapewne ale przyjdzie czas na zmianę jak się wszystko unormuje

post-22683-0-57968100-1392151345_thumb.jpg

post-22683-0-71758100-1392151363_thumb.jpg

post-22683-0-54656900-1392151380_thumb.jpg

post-22683-0-08419100-1392151415_thumb.jpg

Edytowane przez adareni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie, takie pół na pół, dla jednych Korali ok, dla drugich może okazać się za mało, przy 4 razy 39 Watt na 100 CM , Ja u siebie za obserwowałem że nie wszystko przy świetlówkach, chciało rosnąć, 4 razy 24 Watt na 70 CM przy wysokości 50 CM, okazało się nie wystarczające, dlatego postanowiłem zmienić oświetlenie, na Ledowe a w między czasie testuje też HQI i widzę poprawę :) choć barwa światła tej lampy HQI mi nie odpowiada, ale w przyszłym tygodniu będzie już docelowe światełko, natomiast u ciebie przy wysokości 45 CM, będziesz mógł obserwować czy wszystkim Koralom będzie odpowiadało czy też nie, ale projekt ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam akwarium śmiga, jak by ktoś z lodzi miał jakieś ciekawe szczepki z chęcią kupie po sąsiedzku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy masz belke i skąd zamawiałeś? u mnie to jakieś jaja z zamówieniem...

PW moze lepiej żeby nie zaśmiecać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wygląda na AquaNova, swego czasu były z nimi straszne problemy jakościowe, miałem je w ofercie jakieś 2 lata temu i praktycznie wszystkie wracały na reklamację. Nie wiem jak jest teraz, być może coś już poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie sprawują się idealnie tylko świetlówki wymieniłem bo z tego co czytałem na stronie producent nie podawał parametrów oswietlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie tak dla potomnych stwierdziłem ze dodam zdjęcia po 5 miesiącach:) zdjęcia jakością nie powalają :)

post-22683-0-04799700-1409518557_thumb.jpg

post-22683-0-39770100-1409518575_thumb.jpg

post-22683-0-35057400-1409518605_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak super wygląda !

Fajne ułożenie skały :thumbup: Tylko ten Hepatus będzie cierpiał

Ps. Od kiedy masz Chelmona ? Sprawiał problemy ?

Ja od samego początku choruje na niego, ale jeszcze się nie odważyłem kupić


300L + sump 84L Odpieniacz: Mini BK 200 Oświetlenie: T5 6x54W Cyrkulacja: JVP 17000 l/h Obieg: NJ 2300

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

78f65dd657b0253055c541113ce9cb22u474a440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam powiedz mi prosze skad masz te piękne zdrowe rybki? Hepatusa, Żółtka, Chelmona ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja daje radę?

Wybacz ale 2 pokolce i chetonik w 200L? Szkoda ich troszku :(

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.