Skocz do zawartości
THORGAL

Preparat na wzrost alg.Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam nadzieję że temat wpisałem we właściwy dział.

Mam drugie akwarium które na chwilę obecną ma 3 miesiące od zalania.Pierwszy zbiornik miałem na żywej skale(od Inmara:) i na starej wodzie.Ten zbiornik(60x40x45) został odpalony na suchej skale i wodzie mniej więcej pół na pół(stara-świeża) i żywym piachu.

Na chwilę obecną nie ma nawet śladu prób pojawiania się fioletowych alg.W porównaniu z poprzednim gdzie pojawiły się bardzo szybko(wiem że stara skała się przyczyniła m.in do tego).Akwarium po możliwych wszystkich plagach w tej chwili wyszło w miarę na prostą,skałę mam czystą bez żadnych glonów.

Nie ukrywam że ucieszyłby mnie widok pojawiającego się fioletowego kolorku.

Z tego co czytałem to przy starcie na suchej skale tak jest.

Czy ktoś używał jakiegoś preparatu aby ten proces "popchnąć"?

Czy może po prostu czekać i dać żyć systemowi naturalnie?

Co radzicie?

Z góry dzięki.

Aha,pewnie niektórzy mogą pisać żeby się cieszyć że nie rosną.Ja mimo wszystko wolałbym mieć:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas, stabilizacja i jeszcze raz czas.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgodzę się z tym że czas to najlepszy środek i pewnie przy tym zostanę.Nie mniej jednak jestem ciekaw czy ktoś stosował jakiś środek dostępny na rynku(a jest tego sporo) i z jakim skutkiem.Czy stosowanie takich środków nie powoduje skutków ubocznych w postaci jakiejś z plag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle wyczytałem z opisu o pierwiastku stront: Stront jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych w akwarium rafowym, jest niezbędny do prawidłowego wzrostu twardych koralowców, małży i glonów wapiennych zacząłem go stosować od niedawna razem z jodem, choć algi wapienne rosną mi na potęgę to dozuję te pierwiastki wyłącznie dla koralików :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stosujesz półśrodki (sucha skała, stara woda...) to się nie dziw, że dojrzewanie będzie trwało dłużej. Kiedyś Ci te wapienne ruszą, jeśli masz odpowiednie parametry wody to tego nie przyspieszysz, musisz czekać...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.