Jump to content

THORGAL

Klubowicz
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbyszek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bydgoszcz
 • Zainteresowania
  Akwarystyka,kulturystyka,stare komiksy:)
 • Akwarium
  110 l

Recent Profile Visitors

955 profile views
 1. Mam skałę AF tą różową.Dawalem 36zł/kg.Na początku jaja z kh,gloniska,syf no ale to było dojrzewanie tak więc nie ma co się dziwić.U jednych jest łagodniej u innych nie.Po 4 miesiącach od zalania mogę powiedzieć że jest ok.Skala czysta a parametry osiągnęły te które są przypisane soli która stosuje.
 2. Wiem wiem:) Właśnie chcę m.in obniżyć nieco poziom wody w komorze pompy:)
 3. A więc tak Wszystko pozmieniałem w sumpie,założyłem zawór bramowy,założyłem rewizje z kolankiem.Zamontowalem dolewkę i.....o dziwo wszystko działa jak trzeba:).Przynajmniej po 14 godzinach pracy:). Muszę trochę "ubrać " wody z systemu aby woda w rewizji przelewała się minimalnie bo jak przelewa się mocniej to nieco słychać. Tak czy inaczej dziś wiem że zastosowanie sprawdzonych metod działa:).Oby tak pozostało to będę zadowolony. Dziękuję za podpowiedzi i porady wszystkim udzielającym się w temacie:)
 4. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i pomoc.Lada dzień robię rewolucje z rurami,zaworami,rewizjami i zobaczymy jak wyjdzie:) Jeszcze takie pytanie.Czy warto ze spływu ściągnąć sito i pozostawić jedynie ściętą rurę?Mam ktoś takie rozwiązanie?
 5. Akurat u mnie bramowy się sprawdzi gdyż mankamentem pompy Maxspect jest tylko 20 stopniowa regulacja.Przy zaworze kulowym i takimi skokami w pompie ciężko wyregulować chciane poziomy.Tak czy inaczej jak przyjdzie zawór to będę jeszcze raz próbował ustawić z przelewem przez rewizję.
 6. Ogólnie chodzi na 13 z 20.Zalezy mi aby przepływ był w miarę duzy. Ogólnie to czekam teraz na zawór bramowy,zdemontuje lockline i ustawie rewizję.No i zobaczę Jak to nie pomoże to już nie wiem.
 7. Miałem tak,pionowo w dół,rura w wodzie i nie było cicho:) Ale bardziej mi chodzi ,czy to,jak woda przelewa się rewizją gwarantuje stabilność przepływu:)
 8. Odpieniacza na początku nie miałem i było tak samo.Raz był w pierwszej komorze a potem w środkowej ,ale wywalał sporo bąbli które trafiały do komory pompy.Media są dość świeże bo przesiadka była dość niedawno,poza tym niektórzy mają bardziej skompikowane sumpy i wszystko gra.No ale może się mylę:). Nie wiem jak faktycznie jest z tą rewizją.Jedni piszą że woda musi się przelewać,inni mają nieco ponad poziom wody i też gra.
 9. W sumie to rewizja jak była uruchomiona to też był problem z poziomami.Z tym że dość szybko dałem rurę nieco wyżej bo słychać było przelewającą się wodę przez rewizję.Moze przez to że woda spływała pionowo w dół bez żadnego kolana.W urlopie będę odwracał sumpa i pociągnę rury z drugiej strony a nie centralnie w dół.Chyba że to nie ma żadnego wpływu na nic
 10. Niemal od początku mam problem z niestabilnością pracy pompy i poziomami wody w kominie i komorze pompy. Mało tego,wymieniłem pompę z Aqua Nova N-RMC 5000 na Maxspect MJ-DC6k podejrzewając tą pierwszą o niewłaściwa pracę.Co do Maxspecta to mega pompa,niemal niesłyszalna ale.....problem pozostał. Akwarium w tej chwili nie ma podłączanej rewizji i woda spływa jedynie zrzutem 32 zakończonym oryginalnym sitkiem. Spływ jest bezszelestny,nic nie siorbie. Powrót 25 rozłożony na 2x lockline. Rewizja chwilowo nieaktywna do czasu odwrócenia sumpa.Gdy była podłączona i woda delikatnie się przelewała problem był taki sam. Woda spada w kominie,bądź podnosi się w komorze pompy. Nie podłączam chwilowo dolewki gdyż to bez sensu przy takich wariacjach systemu. I teraz pytania: 1.Czy delikatne przelewanie wody przez rewizję jest konieczne to stabilnych poziomów wody?Czytałem różne tematy i zdania są podzielone. 2.Czy zawór kulowy może w jakiś sposób przyczynić się do problemu? 3.Czy powrót rozłożony na 2x lockline może stwarzać problem? 4.Czy zamiast sitka na zrzut dać lepiej zwykłą,ścięta rurę 32?Czy to na coś wpłynie? 5.Wczoraj podłączyłem miernik i faktycznie pokazywał skoki napięcia 228-245.Czy w tym doszukiwać problemu i zakupić jakiś stabilizator?Jeśli tak to jaki np? I na koniec powiem tak,wszystko jest czyste,nic nie zapchane,zabrudzone tak więc tego typu problemy wykluczam. Z góry dziękuję za sugestie:)
 11. Oczywiście że 40...50.....60...itd itp:)
 12. Tak,doszła..Odpalić jeszcze nie odpaliłem bo muszę w sumpie dokonać pewnych zmian ale pompa robi ogromne wrażenie wizualne.Mam.nadzieje że na pracy się nie zawiodę.Dam.znac.
 13. Ludzie mają ale nikomu nie chce się wysyłać najprawdopodobniej.A szkoda,takie świetlówki mogłyby krążyć do celów testowych przed zakupem nowych.Ostatnio pojawiło się ogłoszenie-16sztuk-marzenie:).No ale co z tego jeśli nie wysyła:)
 14. Gdy akwarium pracowało bez odpieniacza to zabrakło skali na Salifercie podczas mierzenia.Po dwóch tygodniach pracy odpieniacza wynik 14. Robiłem przesiadkę na większe szkło i skała kręciła się dobry miesiąc w starej wodzie w beczce Piasek również. System startował w 75% na wodzie z podmianek . Zobaczymy za tydzień jak będzie.bo widać tendencje spadkową. Zasolenie 35 ppt.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.