Jump to content

THORGAL

Klubowicz
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbyszek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bydgoszcz
 • Zainteresowania
  Akwarystyka,kulturystyka,stare komiksy:)
 • Akwarium
  110 l

Recent Profile Visitors

1551 profile views
 1. Kupę lat temu były takie wygaszacze ekranu na kompie,przedstawiające animacje rafy koralowej.Wszystko idealne,korale,rybki,różnorodność kolorów.To akwarium właśnie ten wygaszacz mi przypomina:).Mega wygląda.
 2. THORGAL

  Vibrant Liquid + UV

  Vibrant stosowałem kiedyś jak i dość niedawno.W obu przypadkach pogonił valonie.Pod tym kątem patrząc działa.Ja bym lampę zostawił włączoną i jednocześnie kontynuował kurację.
 3. Zdecydowanie polecam taką pompkę.Ja osobiście żałuję,że długi czas urabialem wodę bez niej.Naprawde robi robotę.
 4. Oj Darek,Darek.Ty to chyba najpierw zalozyłeś swoje pierwsze akwarium morskie a teraz dopiero czytasz co z czym:).A powinno być odwrotnie:).Tak czy inaczej życzę Ci powodzenia. Jak najmniej kombinuj i daj się trochę "zestarzeć" systemowi.Nie lej płynów z magicznych buteleczek bo na to przyjdzie jeszcze czas.Mierz podstawowe parametry i obserwuj zbiornik.Na podmiany też przyjdzie jeszcze czas.Powodzenia:)
 5. To tylko i wyłącznie kwesta gustu.Ja bym nie wybrał;).Ale niekiedy jak nie ma innego miejsca w pomieszczeniu jak narożnik to co innego.
 6. Kup ostatecznie zwykły a jak sie okaże, że ciężko Ci będzie ogarnąć przepływ to w pozniejszym czasie załatwisz bramowy(choćby z Ali).Ja mam bramowy i tak jak w poprzednim zbiorniku wszystko pięknie hulało tak teraz w nowym wiecznie mam problem bo ciągle muszę minimalnie regulować wg rewizji.Jak za mocno przelewa się rewizją to jest dość głośno,jak minimalnie się przelewa to jest cicho ale potrafi po jakimś czasie poziom zejść poniżej przelewania i woda w kominie opada.
 7. Gdzieś tam się ta marka przewijała przy jakiś lampkach na All...gro czy coś.Ktos w jakimś komentarzu odnośnie pomp Jebao sugerował ,że właśnie te Chihiros pod różnymi względami są lepsze.
 8. Używa może ktoś pompy dozującej Chihiros?Mało jakichkolwiek informacji na jej temat na naszym podwórku a prezentuje się całkiem dobrze.Przynajmniej tak mi się wydaje;)
 9. Aktualnie mam podobny litraż i wymieniony przez Ciebie odpieniacz.Jestem z niego bardzo zadowolony.Od samego początku działa bardzo dobrze,cicho,pieni tak jak ja chcę i jak go ustawię.Nie potrzebował x czasu na jakieś dziwne "docieranie się" .Od pierwszego uruchomienia działa tak jak trzeba.Przed nim miałem Tunze 9004 który coraz bardziej mnie irytował.Z BM jestem mega zadowolony i oby tak zostało;)
 10. Po roku wyciągałem sitko spływu i było czyściutkie.Z tym że na kominie miałem dopasowaną plexy która nie przepuszczała swiatła i całe wnętrze kominia było czyste i bez glonów.
 11. Wiesz co,szczerze to nie zauważyłem.Ale to ,że ja nie zauważyłem nie musi oznaczać, że nie ogranicza:).Tak jak pisałem,ja mam podwójny locline.Nie wiem jak to by było w przypadku pojedynczego wylotu.
 12. Borsuk się sprawdza,przynajmniej u mnie,gdy tylko zauważyłem pierwsze ogniska valonii,po wpuszczeniu Borsuczka,zniknęły na zawsze.Pomijam tutaj kwestie wielkości akwarium.Kiedys stosowałem Vibrant.Rowniez wytępił valonie,ale miałem wrażenie ,że wytępił czesciowo drobne życie w akwarium i rozchwiał biologicznie system.
 13. Mam podwójny powrót w swojej kostce po obu stronach komina.Jeden to typowy "gwizdek" a na drugi założyłem Blau Rotative Eductor też kupiony w er.Mialem film bakteryjny z przodu akwarium .Co prawda nie kombinowałem jeszcze z falownikami jakoś konkretnie,bo akwarium mam swieże ,ale dołożenie tej końcówki spowodowało że woda jakos się podwija i film już się nie zbiera.Ja jestem póki co zadowolony z tej dyszy.
 14. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w dyskusji,porady i sugestie.Wybór padł na lampę, której początkowo nie brałem w ogóle pod uwagę.Mianowicie Orphek Atlantic V4 Compact.Sam jestem ciekawy jak to będzie śmigało i wyglądało.Juz niebawem się przekonam;)
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.