Skocz do zawartości
qrec1

Pompa obiegowa Jebao czy AquaNova

Rekomendowane odpowiedzi

I jak te pompy dalej są ciche po jakimś czasie użytkowania?

A takie pytanko techniczne na 350litrów lepiej kupić 6000 i skręcić moc,czy kupić 3000 i dać na maxa?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej skrecic, ale duzo nie bedziesz musial. :thumbup:


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Barth0 mówi - lepiej kupić mocniejszą (DC6000) i skręcić, raz, że znacznie ciszej chodzi po skręceniu niż na maksa (ja mam skręconą na 3 stopień) a dwa, że w razie potrzeby będziesz mógł sobie podkręcić. Co do głośności, to moja nadal chodzi jak odkurzacz (dlatego postanowiłem zwolnić obieg, żeby hałas zmniejszyć).


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquanova 3500 cichutka (niesłyszalna), miękki start , raz umyta już 10 miesięcy i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat Aquanova 3500 jest dokładnie taka jak Ben_Sage.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzednio mialem Jebao DC6000 nie dla mnie zwalniala przyspieszala, wiec przeszedlem na Aquanova 6500 jest rewelacyjna nieslyszalna i pracuje na maxa juz rok. :thumbup:


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie pompy dc3000 - na allegro spotkałem się w opisie że pracuje min. na 60%mocy = 900l/h - czy jest to możliwe przy max. 3000l/h? Dla mnie to 60% = 1800l/.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DC12000 przy 60% przy najmniejszej dostępnej w komplecie "zwężce" pompuje właśnie ciut ponad 900L/h. Pobiera wtedy 20W.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa alternatywa moga byc pompy blau niskonapieciowe np.

Blau Reef Motion 9K DC. Jednak nie wiem jak sie sprawdzaja w praniu.


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czyli przy założeniu najmniejszej zwężki i ustawieniu najniższego biegu w dc3000 jest możliwe osągnięcie przepływu rzędu 900l/h?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wirniki igiełkowe zakładacie do NJ i Jebao i AN?


1000l, HQI 2x250 + 2xT5 blue,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN jest tania, cicha ale zawodna.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak tam po dluzszym czasie uzytkowania pomp Jebao (chodzi mi glownie o DC 3000)? Czy nadal macie problemy ze spadajacym poziomem w kominie,czy tez moze po jakims spadku wydajnosci pompy jesy tendencja do ustabilizowania sie przeplywu?

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obciąć króciec na największą średnice aby uzyskać największą wydajność w pompie dc3000 , czy zostawić tak jak jest w oryginale ?


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odcięte. Powrót 25mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i już sam nie wiem wreszcie do 200l słup wody do 2 metrów jaka wreszcie pompę kupić DC 6000 CZY TĄ 3000


. a7f3bc6eb415c27ad9e2273b9a6081abu678a604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sobie tą DC6000 przykręcić a jak DC3000 będzie za słaba to raczej nie podepniesz jej pod 48V :evil:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wezmę jednak 6000

Zerknij sobie na nowosci,jest dostepna nowa linia pomp DCT,a ceny sa wlasciwie takie same,jak DC. A wlasciwie,to juz nie Jebao,tylko pod nowa nazwa - Jecod.

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam pompę o stałym przepływie do obiegu, chyba że wcześniej dostosujesz obieg do większej wydajności ale wtedy nie widzę sensu przykręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat. Mam w zbiorniku pompe Jecod DCT 4000. 6 miesięcy temu, chodziła na czwartym biegu, dzisiaj już ustawiłem na dziesiąty. Taki spadek wydajności jest spowodowany brudem, zarastaniem? Spadkiem napięcia? Czy może chińczyk już zamierza kończyć żywot? Ktoś może się wypowiedzieć, najlepiej w podobnej ramie czasowej użytkowania. Dzięki.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie czysciles od tych 6 miesięcy to zarośla. Ja mam DCT3000 i po miesiącu podnoszę o jeden poziom a jak znów spadnie wydajność to wyciągam i czyszczenie - i znów na 4 bieg ustawiam.

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Jutro wyczyszczę i napiszę, czy pomogło.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem, bez zmian. Nie była mocno zabrudzona, trochę szlamu i tyle.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.