Skocz do zawartości
qrec1

Pompa obiegowa Jebao czy AquaNova

Rekomendowane odpowiedzi

nie nam konkretnego modelu, ale dobra pompa bedzie Cie kosztowala majatek na zakup a i w eksploatacji nie bedzie tania


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie zachowywała się Tunze. Po załączeniu ok, a potem spadek mocy. Nie wiem, co było powodem. Tak może niektóre pompy mają.

Sprawę rozwiązał delikatny "ciurek" przez rewizję.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha masz może jakiegoś linka z ta pompa co ja później idzie przerobić na plastikowa obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundfos obiegowe do CO

Ponoć pompy Dareltec mają wnętrze z tych pomp. Tak słyszałem.

Natomiast przerobić można,w sieci jest o tym sporo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to fajnie by było kupić taka pompę i ja przerobić ale jakoś nie mogę znaleźć tego o tej przeróbce o tej pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj o obudowach do tych pomp. U nas na forum też była kiedyś wzmianka,że ktoś miał dorobioną z pleksi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprę Harari. U mnie też nie odnotowałem wahań. Też idzie strumyk rewizją i to nie za duży, żeby mnie nie drażnił dźwięk.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy pompa Aquanova 6500 dziala juz na prad zmienny bez zasilacza, czy taj jak Jebao dc6000 pracuje na zasilaczu pradu stalego?


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaNova NCM-6500 jest na prad przemienny.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem AquaNova nie ma zadnych zasilaczy i powinna pracowac poprawnie w przypadku wahań pradu?


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem AquaNova nie ma zadnych zasilaczy i powinna pracowac poprawnie w przypadku wahań pradu?

Dokładnie


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sprostowac moja poprzednia odpowiedz. Jebao DC6000 ustawione na maxa z najszerszym wylotem jest duuuuzo mocniejsza niz NJ4500 na wysokosci 1,5m

I jeszcze jedno pytanie - do elektornikow...

Jaka jest szansa, ze po wylaczeniu i wlaczeniu pradu kontroler sie przestawi na maksymalny przeplyw? Pytam, bo DC6000 zamyka mi rewizje przy ustawieniu na maksa. Zeby utrzymac obecny przeplyw musze zredukowac moc do trzech zapalonych diod. Boje sie ze przy braku pradu kontroler sie zresetuje i odpali pompe na maksa....... tyle ze ja sie nie znam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester a jaka grubosc masz rury powrotu 25mm czy 32mm?, bez tej przy pompie.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam 25mm, bo taka mam rure powrotu. Ale ostatnio kupilem 32mm i bylem zaskoczony wzrostem wydajnosci. Tyle ze zamiana rury 25mm na 32mm to u mnie dosc spore techniczne wyzwanie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu moge potwierdzić co tester pisze miałem rure 25 mam teraz 32 (pompa OR6500 wiec podobna do DC6000) i w końcu widzę jak ona daje czadu i dmucha piach w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teater czyli wymieniles ten krotki kawalek weza 32mm co idzie od pompy do rury pvc 25mm, i ten kawalek dal wieksza wydajnosc?


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa czy pompa jebao ac6500 to samo co aquanova 6500 bo obie sa na prad zmienny?


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dalej masz 25 mm ?

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6040D przy użyciu Tapatalka


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wrocilem do oryginalnego weza bo jak pisalem tymczasowo zmiana na wiekszy to problem techniczny. Ale wiekszego weza mam i tylko zrobilem probe


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po robocie jade kupic waz i wymienie u siebie ale tylko kawalek do momenu przejscia na rure 25mm zobaczymy czy cos da, obecnie pompa u mnie chodzi na maxa na powrocie rury 25mm wiec jak wydajnosc sie jej zwiekszy to powinienem ja zwolnic.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na logikę... co się zmieni jak dasz ten kawałek węża 32 jak reszta rury będzie 25? czy nagle przez tą rurę poleci więcej wody? moim zdaniem musiałbyś zmienić całą rurę na 32 żeby zobaczyć efekt.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, kilkudziesiątkrotnie testowałem awaryjne wyłączenia bezpiecznikami pod akwa, bo mam, a potrzebowałem to sprawdzić do kolejnego filmu na mój YT z jej pracy i za żadnym razem nie odnotowałem zresetowania ustawień programatora. Sądzę, że tam jest jakaś pamięć EEPROM/flash do zapisywania tych ustawień. Także imho bez obaw.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Zmieniłem łuk 90* na kolanko 45*, pompę podłączyłem wężem 25/32 i musiałem odkręcić lekko zawór na spływie. Łuk 90* ma sporo mniejsze swiatlo niz rura o tej samej średnicy. Pompa ma moc ale trzeba ją podłączyć na rurce 25 a może lepiej 32 i uważać żeby nie zawęzić przekroju spływu przejściówkami.

Pompa NCM6500

Przekaz myśli zakończony sukcesem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ktoś doradził użyć węża o szerokości 32mm i jestem mega zadowolony z tego rozwiązania. Nie mam żadnych kolanek ani ograniczeń no poza samą wylewką bo bez kolanek bym jej nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.