Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Hodowle karmowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Czy poza fito da się prowadzić hodowlę jeszcze czegoś ciekawego jako pokarmu ? Czy np larwy solowca można byłoby hodować na wodzie z podmianek ? Albo czy doniczkowcami tez można karmić ryby morskie ?

I trochę zbaczając z wątku czy rozwielitki poławiane z naturalnych zbiorników a wrzucone na jakiś czas do słonej wody tez mogą stanowić uzupełnienie diety w akwarium morskim ? Zima powoli odchodzi, wiec niebawem zapewne ten rodzaj pokarmu może stać się dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solowca możesz wykluć z jajek w domu. (butelka +brzęczyk+ jajka+ troche ciepła + odzielenie skorupek jajek np sitkiem).co innego go upaść ale w erybce widzałem hodowle solowca podpiętą pod hodowle fito i były upasione.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można hodować fitoplankton wrotkę widłonogi (kilka gatunków nawet) mysis, moina salina, kiełże, artemię nawet do dorosłej formy


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tigriopus californicus - łatwiejszy w hodowli niż Artemia i o wiele bardziej odżywczy, polecam gorąco! Na rynku są dostępne startery znanej firmy Reef Nutrition: http://reefnutrition...tigger_pods.php


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor coś wie w temacie, jak poczytałem o tych jego hodowlach, to chyba miał lub będzie wszystko :-)


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fito, wrotkę oraz solowca niedługo planuję jeszcze uruchomić widłonogę - jak uda mi się gdzieś kupić. Polecam


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek.

przepraszam za off.

Post jedna linijka, stopka 9.

Rozprasza uwagę tego co chcesz napisać.

Pierwsze dwie linijki stopki z powodzeniem wystarczą


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU, już - żeby Ci się łatwiej żyło ;)


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widłonogi hoduję w głównym akwa, jak tylko systematyczniej podaję fito to pojawia się tego sporo na szybach.

Jak chcesz więcej różnorodnego życia to proponuję małą fiolkę/słoiczek na dno z kawałkiem krewetki zostawić na noc. Dobrze żeby wejście było na tyle małe żeby kraby się nie zmieściły ;) no i z rana ostrożnie wyciągasz i przenosisz do oddzielnego pojemnika. Dokarmiasz fito lub jakimś drobnym pokarmem dla narybku i masz hodowlę od pierwotniaków po oczliki/widłonogi itd

Kiedyś w taki sposób łapałem żeby pod mikroskopem pooglądać to mikrożycie i powiem Ci że na tym poziomie jest równie ciekawe jak oglądanie żywej skały którą ktoś fajnie określił że jest jak kinderniespodzianka :D

Jak chcesz wrotkę lub fito to mam wciąż dostepną http://nano-reef.pl/...oboxy-warszawa/

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widłonogi można oczywiście pozyskać z własnego akwarium wystarczy do litra wody z akwarium (najlepiej pobieranego w nocy) dodać fito postawić na parapecie i zazwyczaj się pojawią :) (ja tam przynajmniej ostatnio miałem) zapomniałem o wodzie z akwarium została na parapecie a po 2 tygodniach pływają mnóstwo widłonogów :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.