Skocz do zawartości
Taurus

Jak doczyścić komorę odpieniacza>?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem ostatnio Biobox, który udało mi się doczyścić kwaskiem cytrynowym, problem mam z wyczyszczeniem odpieniacza, ponieważ są tam 2 komory i zaschnięty brud znajduje się pomiędzy, nie ma tam się jak dostać, próbowałem kwaskiem cytrynowym a nawet octem 10%, odpieniacz moczyłem całą noc w gorącej wodzie z octem, później włączyłem pompę żeby był tam jakiś przepływ ale i to nie przyniosło efektu ma może ktoś jakiś pomysł? czytałem o kwasie solnym ale to jak dla mnie wyższa szkoła jazdy, proszę o jakąś rade..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za odpieniacz?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem nie ma na nim nazwy firmy, pewnie chińszczyzna:)

odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię tak , na początek zalewam roztworem octu i po jakimś czasie nawijam watę (w paskach do filtra) na gruby drut (można coś innego) i bez problemu czyszcze wewnątrz. a jak masz dzieciaka to pewnie i rękę tam włoży :D

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwas solny 10 % da rade , tylko na swierzym powietrzu i uwaga na oczy, ręce i ciuchy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwas solny 10 % da rade , tylko na swierzym powietrzu i uwaga na oczy, ręce i ciuchy.

Przy occie efekt taki sam i nie trzeba uważać ;) Po co sobie życie komplikować :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię tak , na początek zalewam roztworem octu i po jakimś czasie nawijam watę (w paskach do filtra) na gruby drut (można coś innego) i bez problemu czyszcze wewnątrz. a jak masz dzieciaka to pewnie i rękę tam włoży :D

Mam dzieciaka :), do samej komory sam wcisnę rękę problem polega na tej przestrzeni pomiędzy komorami bo tam to nic nie wcisne:), a ocet chyba nie aż taki bardzo dobry bo w moim przypadku nie pomógł, gdzie kupię kwas solny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi napisał że kwas solny 10%, ja znalazłem taki: http://allegro.pl/kw...3941538362.html ma 30% czy nie przegryzie obudowy?

Radze go rozcieczonego wodą do 10 %


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za chol... Jest to sól, czy wapń się wytrącił.

Najlepiej zalej go octem i poczekaj kilka dni, kwas jest lepszy ale zawsze jest stężony, i popali.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj chemiku mlody, ze sie leje kwas do wody!!!!!!!!!!!! załóż rękawiczki i okulary i w razie czego zmyj dużą ilością bierzącej wody!!!!!!! ocet bez rozcieńczenia i MUSI być efekt ;)

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje więc samym octem parę dni, a jak nie pomoże to pobawię się w chemika i rozcieńczę kwas w wodzie by stężenie wyniosło 10%, oczywiście pamiętając o podstawowych zasadach BHP :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie wiedział co to może być ja nie wiem przypuszczam że to nie jest wapń

DSC 0373

Edytowane przez Taurus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istotne co to jest , po podaniu kwasem solny będzie dym tylko szedł !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w psb i mrowce nie znalazłem kwasu solnego, zakupiłem czyścik na bazie kwasu fosforowego i azotowego, pieniążek moczy Sie od wczoraj jak narazie bez większego sukcesu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ocet nie rozcieńczony i te kwasy ,które kupiłeś tego nie rusza, to nie jest nic na bazie wapnia i żaden kwas nie pomoże . kwas to kwas

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten środek Aquacid? http://www.zoolek.pl/index.php3?id=opis_produktu&id_produktu=aquacid

akwarium tym kiedyś myłem jak, zaszło białym nalotem.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester kwasek cytrynowy nie pomaga, moczylem w nim odpieniacz 2 dni, powoli tracę nadzieję że uda mi się to doczyscic, ostatnia możliwość to kwas solny, wszystko inne zawodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek ma racje. Jesli zaden kwas tego nie ruszyl to to nie jest weglan wapnia.

Swoja droga uzywanie HCl do tego to jak strzelanie z armaty do muchy - nie ten kaliber


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie jakieś osady organiczne. Na coś takiego użyłbym coś co w UK nazywa się "Thin Bleach". W Polsce "Bleach" tłumaczy się to jako wybielacz, ale nie wiem czy pod tą nazwą można dostać ten sam środek. Jest to przeźroczysty płyn który w zetknięciu z substancją organiczną wydziela chlor. Używam tego do prania skarpet filtracyjnych - po intensywnym płukaniu i wywietrzeniu nie ma śladu chloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas nazywa się to Cilit kamień i rdza :-D i rzeczywiście działa na organikę. Czyszczę tym rurki szklane w zieleniaku.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.