Skocz do zawartości
seicodriver

jaki slizg do 72l

Rekomendowane odpowiedzi

jakiego byscoe polecili slizga do malego akwa? najlepiej zeby nie podgryzal korali


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escenius bicolor ,skubie glony ,u mnie nic po za tym nie podgryzał,wygląda też ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jednego upatrzonego z zoltym ogonem ale niewiem czy ne bedzie on jednak za duzy


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bicolor rośnie dość spory, ale nie potrzebuje maga dużo miejsca, raczej siedzi w skale w swojej kryjówce i specjalnie nie szaleje po zbiorniku, fajna rybka super zmienia barwy na noc i w stresowej sytuacji.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jednego upatrzonego z zoltym ogonem ale niewiem czy ne bedzie on jednak za duzy

Mam takiego w 45l i faktycznie jak pisze kotangch siedzi sobie w skale i rzadko kiedy wypływa.


8900_9141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a korali nie podgryza?


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zauważyłem, ale za to glony skubie ze skal i szyb.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecsenius stigmatura


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Też polecam Eseniusa jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jutro jade po bicolora mam nadzieje ze dobrze doradziliscie heh


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecsenius stigmatura

Śliczny :)

A co do Bicolora, nie podgryzał Wam SPSów? Mój niestety glonów nie rusza. Może jakiś dziwny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nie po BICOLORA tylko jak już to po Esceniusa. Bicolor to określenie ryb które maja ubarwienie 2 kolorowe i stisuje sie go do wielu. A Escenius to escenius. I ostatnio widziałem takowego a wcale bicolor nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade po bicolora zolto brazowego radiesteta zobacz sobie na stronie erybki tez pisza o bicolorze w spisie ryb


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

http://erybka.pl/sea...xt=bicolor&cat=

Tak jak napisałem to nie nazwa gatunkowa tylko określenie. To jakie kolory występuja nie ma znaczenia. Może być bicolor ale tez tricolor i wiele wiele innych.

poczytaj bo warto

http://pl.wikipedia....ictwo_gatunkĂłw

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie mylisz http://pl.reeflex.ne...ius_bicolor.htm Esceniusow jest około 30 i jeden z nich to akurat bicolor i jego miałem na myśli pisząc swój poprzedni post.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Chyba sie mylisz http://pl.reeflex.ne...ius_bicolor.htm Esceniusow jest około 30 i jeden z nich to akurat bicolor i jego miałem na myśli pisząc swój poprzedni post.

Nie nie mylę się. Escenius to nazwa gatunkowa.

Są "jedynie" 53 jego dotąd odkryte odmiany.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ecsenius

A ten o którym piszesz to faktycznie bicolor bardzo ciekawy jegomość o którym pisałem wyżej bo to jedna z sympatyczniejszych rybek mojego akwarium - dokładnie w tej wersji.

Nie oponuj na ślepo tylko jak nie wierzysz sprawdzaj w necie. Masz fakty na wyciągniecie ręki. Systematyka to nauka trudna ale bardzo ważna prawie najważniejsza w biologii i powiązanych z nią naukach.

Jakbyś zadał sobie trud kilkulecia w ten link

http://erybka.pl/sea...xt=bicolor&cat=

lub wpisał na stronie eRybki wyraz bicolor to sam byś to odkrył ile ryb pod tym się kryje.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

escenius bicolor siedzi juz w dziurze w skale narazie jest niesmialy po wpuszczeniu zrobil sie monokolorowy ale juz mu wracaja barwy


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bicolor-świetna rybka.Miałem tego ciemnego z pomarańczowym ogonkiem.Ta rybka to był taki nasz wodny piesek.Siedział sobie w budzie i obserwował.Kiedy palcem jeżdziłem po szybie z lewej na prawa to było widac jak oczami śledzi ten ruch samemu nie ruszając się z miejsca,same oczy:),rewelka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecsenius stigmatura

Nie powiem, nabrałem na niego chęci.

Wiesz może na ile jest bezpieczny dla korali?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore pono gryza korale bylo kilka na sprzedaz na gieldzie wlasnie z tego powodu moj bicolor narazie nic nie gryzie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podepnę się pod temat bo też bardzo zainteresował mnie Ecsenius stigmatura. Myślicie że akwa 54 litrów nie byłoby dla niego za małe? Byłby tam jedyną rybą.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie dobre to mała rybka


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam ecsenius bicolor i jakoś tam specjalnie skał nie kosi, czasem coś tam skubnie na szybie ale to rzadko, wcześniej miałem salarias fasciatus i ta ryba jest super z wyglądu i przez większość czasu skubie skały ale niestety w moim akwarium po wpuszczeniu krewetek zaczęło brakowa dla niej pokarmu i została sprzedana, po tych doświadczeniach teraz kupił bym Ecsenius stigmatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.