Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

żółtek chory :(pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem jakis czas temu żółtka w prezencie od laski do 120 L mialbyc po miechu w moim nowym 300 L ale jednak 10 marca....Wywaliło go w białe kropki ,ospa;///podalem czosnek,spoko,zniklo...teraz znowu wywalilo 5 dni temu ..To ja czosnek temp do 29 uv 28 W na pompe 350 l/h 4 dni chodzi i swiatło off...Jest z nim gorzej na oczach ma białe kropeczki wciaz ...Jedna malenka chrysiptera parasema jest o tyle cudna ,ze go czyści z tych kropek...Ehhh zółtek na ten moment blady przestał jesc i pływa dziobem do gory z otwarta paszczą i ledwie dyszy ciagle.. jakos tak ciezej mu plywa sie:(...pomocy...ledwie zipi...dodam ,ze od zółtka sie zaczelo i poszlo troche na błazny ale z nimi juz duze lepiej.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żólltek ma mieć min. 600 l. szkoda zwierzaka

amen


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ile ma miec..Mialby 300 L i byłby sam jeden sobie...Ale kurde miesiac w 120 go wsadziłem bo dostalem w prezencie;/Kurna na samym poczatku tak fajnie pływał za moim palcem nawet.Lezy wlasnie oparty do korala.Zamiast mi pisac o 600 L to napisz lepiej jak ratować a nie mi mówisz o tym co powinien,powinien to na rafie pływać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no co ja ci moge, zrobiłeś to co mozna ,temp na maksa , czosnek ok i tylko czekać.


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinien na rafie pływać to co robi u Ciebie w akwarium? Nie rozumiem po co taka gadka.

Jak ryba nie przyjmuje pokarmu i leży a dnie to niestety niewiele jaj już pomożesz.

Kwarantanna, dobrze natleniona woda i jak najmniej stresu ale w tym wypadku to chyba czas już się z nim pożegnać.

I wyciągaj go czym prędzej bo Ci choróbsko na inne ryby przejdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Walker mnie ubiegł.

Jak pływał w pionie, a teraz leży oparty o korala, to uratować go może tylko cud. I to taki poważny, bo na 99,99% to nic mu już nie pomoże.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żólltek ma mieć min. 600 l. szkoda zwierzaka

amen

U mnie żółtek pływa z borsukiem już 2lata w 180l - 27kg skały. I jakoś nie narzeka. Obie ryby są zdrowiuteńkie i w świetnej kondycji. Nigdy nie widziałem aby walczyły o terytorium a dodam, że to nie jedyne ryby jakie mam.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaktus , mnie wisi co u ciebie pływa koles ma problem i jemu trza pomóc.


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chłopaki za rade.Kaktus powaga?kurde płakać sie chce;/...To co zrobiłem To właczyłem UV ciagle 28W na 350 L pompie ,zgasilem totalnie swiatło ,nikt nawet nie wchodził do pokoju z akwarium tak aby nie stresować ryb..nakramilem czosnkiem..Temp zwiekszyłem i zasolenie stopniowo zmieniejszałem....Kurna do cholery jasnej zebym jeszcze tą miedz miał a gdzie ja ja kurde teraz o tej porze dostane,na maxa do d*py.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz ryby odlowic do kwaranntany.Jak najszybciej

musisz ryby przeniesc do innego akwarium,jakie masz teraz zasolenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.021 ,zmienijszam...Kurde ale on ma tylko 10 kropek białych ???co to za ospa ?to jakies inne cholerstwo moze...Z Erybki żółtek;.///..To co mam robic.help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz drugie akwarium na ta chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ok 60 L.same szkło kurcze tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam robic.help

Zrób sobie herbatę, zjedz ptasie mleczko albo kawałek sernika i obserwuj - rybie już nic więcej nie pomożesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no I dobra umyj na szybko I tak

wlej do niego wode z akwrium tak polowe

podlcz lampe uv

temperature ustaw na 27-29

mozesz zastosowac dodatkowe ntlenienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloszczet juz go zaczął ciagnąć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile masz tam jeszcze ryb w tym akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź go wyciągnij i walnij do sedesu bo nic z tego nie będzie. Zaczyna się ten wątek robić jak transmisja na żywo z pogrzebu.

Sporo ryzykowałeś biorąc go do tak małego akwa i teraz masz żniwa tego ryzyka.

przykre, ale co robić.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaktus , mnie wisi co u ciebie pływa koles ma problem i jemu trza pomóc.

Nie chodzi tu o mnie tylko o kolegę a pisząc, że żółtek do 600l i amen wywnioskowałem, że się rozchorował z braku miejsca.

P.s.

Już nie zaśmiecam

Przepraszam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pływał za moim palcem...Błazny tez cos wywalilo w kropki juz od niego poszło ...1 błazna.;/To jakies choróbsko z erybki nawiozłem ,cholera...no niemozliwe ,ze od malego litrazu bo blazny sa tu x czasu i nic a od zoltka sie zaczelo,nawiozł jakiegos paskudztwa z erybki !!!;/żółtek w sedesie:((((Kaktus nie zaśmiecasz możesz śmiało pisać,serio.Lampa uv niech dalej chodzi,oki?aaaa i dodam,ze 1 dnia jak przyjechał do mnie to mial 3 kropeczki na pletwach bocznych,niby znikły na kilka dni...

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uv niech chodzi dalej jeszcze 1-2 dni

poczytaj ile potrzebują błazny a ile żółtek

da się trzymać żółtka i w 50L tylko szansa że nie zginie to 10%

one mają instynkt samozachowawczy i tego nie przewalczysz, po to piszą w ilu litrach trzyma się jaką rybę aby zmniejszyć prawdopodobieństwo że ryba sama wybierze samozagładę jak w twoim przypadku. To raczej nie wina erybki i jakiejś cholery przyciągniętej od nich, owszem ryby tam nie są zawsze w idealnej kondycji to ich wcale nie przekreśla.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno.... NIE KUPUJ CHORYCH RYB, zmniejszasz ich szansę na przeżycie w nowym baniaku o 50%

nie szalej też z tą temperaturą, zasoleniem i brakiem światła bo cała reszta ci padnie (nie wiem jaki masz baniak, ale nie wydaje mi się żebyś miał tylko skały i ryby - ale może się mylę)

Trzymaj się i nie daj się!

Najważniejsze wyciągać wnioski i zapobiegać!


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do nich ,ok..Ale wytłumacz mi ,ze jak nie cholerstwa to dlaczego na błazny poszło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina erybki. Ryba u nich nie złapała choroby, musiała z nią przyjść z rafy.

Ogólnie 90% ryb których trafia do naszego baniaka nie jest z hodowli tylko dzikusy a co za tym idzie można przytargać do domu różne dziadostwo. Dlatego w naszym hobby jest tak bardzo popularna kwarantanna i nic nie powinno się wkładać do baniaka bez niej. Sam niestety nie mam warunków na nią więc tak naprawdę też ryzykuję. Można w sklepie się umówić aby ci ją odłożyli i za 2 tygodnie można sprawdzić czy jest wszystko oki. Nie wiem czy w erybce ale są takie sklepy co tak robią. Ogólnie jak kupujesz jakąś rybkę to nie tylko pacz na jej stan fizyczny ale na zachowanie, sposób pływania i czy na przykład nie ociera się o skały czy jakieś inne nienaturalne zachowania.

Pozdrawiam z fona...

Bartek

Edytowane przez Kaktus (wyświetl historię edycji)

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.