Skocz do zawartości
Gość sledzik

sledzikowa rafa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik

Witam wszystkich zainteresowanych. Po kilkumiesiecznej przerwie spowodowanej wyjazdem za prac slona woda znˇw mnie porwala:)Po zebraniu sprzetu i poczytaniu kilkuset postow zlozylem swoja mini rafke.

Moze najpierw sprzet i tu prosba do kolegow jezeli ktokolwiek ma jakis dobry pomysl i rade do walic smialo:)

Szklo, tu nie bylo duzego wyboru z racji miejsca i niestety kosztow utrzymania wiec powstalo szkielko o wymiarach 70/50/50 z kominem zewnetrznym, tu wielkie podziekowania do kolego z szczecina za super robote:)

Serce systemu czyli odpieniacz.Tu postawilem na sprawdzona konstrukcje czyli deltec apf600.Moze troche przewymiarowany ale chce isc w strone spsow wiec musi byc.

Oswietlenie, czytalem duzo i myslalem jeszce wiecej , majac na szali wydatki na swietlowki a osczednosc wschody, zachody wybralem ledy.Na poczatku chcialem firmowke lecz trafila sie dobra cena za lampe made in Tomasz,

lampa na diodach cree o mocy 200w( dlaczego taka mocna? moze kiedys szklo o wymiarach 80/80.60:)

Pompa obiegowa to nj 4500 nie skrecana, czytalem troche watkow o mocy obiegu a po za tym Seb stwierdzil kiedys ze nie ma za mocnego obiegu.Pozytywy jakie zobaczylem to duza ilosc wody przeplywajacej przez sump oraz wszystkie

paprochy w akwarium sa porywane przez mocny przelew wody przez komin.

Cyrkulacja to tunze 2500 oraz 4500, jak narazie chodza ale biorac pod uwage marke wiem ze bede zadowolony

Oczywiscie na liscie znalazlo sie mase innych rzeczy jak ro z di i miernik, refractometr ,i najwazniejsze sol,Postanowilem zasolic sola rc, moze i bogata lecz nie mam w planach wzucania w szklo miekasow lecz po 3 miesiacach trafia

latwiejsze spsy

Jezeli macie jakies pytania to chetnie odpowiem, chetnie przyjme krytyke i rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny projekt się szykuje ,grzałka do sumpa nie wejdzie? psuje trochę krajobraz.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

dzieki:) grzalke kupilem 300 w nie wiedzac ze jest taka dluga, ale zmienie na mniejsza,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki.Dobrze przemyślany projekt i super ułożona skała :thumbup: ile kg LR i LS?

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

dzięki za dobre słowo. to jest moja druga solniczka i starałem się uniknąć błędów z pierwszej. przdewszystkim postawiłem na dobry sprzęt i markowe produkty:) skały mam 12 kg a piasku 10 kg. w planach dołożenie jeszcze x 5 kg gruzu do sumpa, myślę że piasku wystarczy choć przy dość mocnej cyrkulacji widać odsłaniając się szybę na dnie,

Edytowane przez sledzik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie gut :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ilosc skały chyba jest optymalna.Duzo miejsca przez co akwarium wydaje sie na wieksze.Z tego co wiem z LS nie ma co przesadzac z racji tego ze sporo syfu sie w nim zbiera.''postawiłem na dobry sprzęt i markowe produkty" tak trzymaj:)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

Czas odswierzyc temat, Zbiornik ma juz prawie dwa miesiace,Dojrzewanie przeszlo delikatnie,pojawilo sie kilka ,,wloskow,, na skale, z ktorymi krab rozprawil sie bardzo szybko:) oraz zielony nalot na szybie innych plag brak. W tym tygodniu dzieki uprzejmosci kolegi radamet( ktorego polecam i pozdrawiam) do zbiornika trafilo kilka latwiejszych spsów,

monti digitata czerwona zielona stalowa brązowa

monti talerzowa zielona

poclirropora

montipora jasnozielona i ciemnozielona

pavnoa cactus

pavnoa brązowa z włoskami

ecaaf02b44eb11a8m.jpg

314d83c2ea56ebc5m.jpg

65cfd49030e9c975m.jpg

ab139b1e75bad3ccm.jpg

b8a9c2c5dd0e22f8m.jpg

Jutro bedzie wiecej czasu wiec zrobie wszystkie testy i oczywiscie podam wyniki:), Jak zawsze sugestie i pomoc mile widziana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zoaski i monti brązowa

zrób fotki pod całym oświetleniem bo pod niebieskim nie widać różnicy w kolorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

dziesiejsze wyniki przy zasoleniu 1,024 na soli rc

mg -1470

ca -340

kh -10,5

no3 -2

po4-0

testy zrobione okolo godziny po podmiance. Teraz pytanie kiedy kiedy zrobic nastepne testy? za tydzien przed nastepna podmianka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualną fotkę poprosimy :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Ci się okaz na 3 zdjęciu trafił, trochę mi coś przypomina :-)

Akwarium b.fajne


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

narazie nie mam aparatu aby cyknac dobre zdjęcia, w szkielku nic się nie zmieniło. parametry po tygodniu są powtarzalne. wszystkie korale mocno polipuja i dostają białe końcówki, czy to oznaka ze rosną czy że będą kłopoty? wieczorem wstawię fotkę tych białych miejsc do oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białe końcówki korali oznaczają zazwyczaj ich przyrost, zresztą widać to na Twoich zdjęciach. Gorzej jakby spody robiły się białe...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

na tych zdieciach najbardziej widac ,, biale miejsca,,

2b29547252557897m.jpg

9e61bf57a687df66m.jpg

martwic sie czy sie cieszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

A teraz pytanie za 100 punktów, Co to jest?, rurka ktora wyrosla na talezówce, podczas karmienia wypuszcza biala dluga nić i wciaga kawalki mrozonek- kto wie?

aed299d2ad529b36m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimak osiadły.

pozdr.Jarek

Edytowane przez Jarek GRZESZCZAK (wyświetl historię edycji)

akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

zostawic czy wylot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylot, a miejsce gdzie rurka była przy skale zakleić klejem. Jest szansa że jak się uchował to już nie wyjdzie. Bez tego, jak ślimak zostanie to zacznie się zabawa od początku.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wywal tego ślimaka jak najszybciej.. ta nić co wypuszcza często osiada na koralach i je drażni dość szybko się mnożą co dąży do plagi i są ciężkie do usuwania najlepiej głęboko odłupac bo często są te rurki mocno zaglebione w skałę ja wydlybywalem dla pewności klej też dobre rozwiązanie..

Edytowane przez proflo (wyświetl historię edycji)

Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

chyba nie ma szans aby go wyciagnac z tej rurki:( moze ja zgniesc lub obciac ucinaczkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarośnie. Montipora rośnie szybko i go zaleje, u mnie tak było :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.