Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy nabytek też dostał kropek pierwszej nocy ale to efekt miesięcznych poszukiwań i znalazły się w fabryce ospy :googleye i miałem decyzje wesprzeć fabrykę? czy dać rybkom szanse na nowe życie?.... szkoda mi się ich zrobiło patrząc co się dzieje na wszystkich ścianach. Zobaczymy jak to będzie. :strutin

post-8483-0-10056500-1404741046_thumb.jpg

post-8483-0-71712800-1404741051_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wymiary profili na stelaż oraz materiału z czego są wykonane, czym to pracowałeś no i jak to wytrzymuje bujanie falą?

Edytowane przez marksman (wyświetl historię edycji)

400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż stalowy robił go adam_d2@vp.pl z forum nisko wycenił swoją prace mi.

Jest pancerny, wytrzyma wszystko.

Cyt:Stelaż - górna rama profil 60x40x3mm , nogi 40x40x2mmi i dolna rama 40x20x2mm .

Farba - standardowo maluje na niebieski i popielaty połysk farby konstrukcyjne TIKKURILA + utwardzacz.

Ps.Przednie nogi można cofnąć o 7cm na zawiasy puszkowe, mi w zasadzie to nie przeszkadza bo przy akwarium na ten kawałek blatu mogę postawić np piwo.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu jesteś zadowolony z Schurana?

Elegancki zbiornik :queen:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja jestem zadowolony i mój system też co widzę.

Wygodnie się go myje i w sumie raz na miesiąc go rozbieram bo to 10 min roboty i świeci się, po czyszczeniu widać też że lepiej pracuje.

Mógłby być tylko odrobinkę cichszy mam słaby tłumik z filtra słodkowodnego.

Ogólnie to 8/10 kupiłbym go drugi raz. Każdy odpieniacz jest dobry który odpienia wszystko ma plusy i minusy.

post-8483-0-67994400-1405872249_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty bandyta :thumbsup:

Baniak cały czas żyje na jednej WP25?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuje twój baniak i widzę że żółty coraz bardziej utyty. Szykujesz go na wigilie :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Napisano 31 marca 2014 - 22:31

Jest faktycznie różnica żółtek bardzo lubi mrożonki zwłaszcza artemię , mimo to dostaje codziennie płatek norii z 3-4 cm. Posiekałem całą paczkę na pół roku z góry dodatkowo c2dni karmię go spiruliną jbl i spiruliną tropicala.

tak go pasę że chyba nigdy nie widziałem by coś na skale skubał 3 razy dziennie to minimum ile dostają papu ale zdarza się i 5 razy dziennie.

Błazny przy nim to lenie, 20cm to max ile odpłyną w poszukiwaniu pokarmu od ukwiału.

Widze jak u nich po każdym papu brzuszki puchną od razu mam wrażenie jakby były większe.

Co do wielkości żółtka jednak nie uważam by był wielki mimo wieku miał z 6-7cm jak go wziąłem teraz nie wiem , może z 10-11cm? a minęło ponad pół roku, dla mnie to mógłby jeszcze urosnąć.

Z racji niewielu ryb to już walczę z detrytusem , grabić i jeszcze raz grabić i regularnie bo cyjano czy tam dino w rogu się zbiera.

Tak w ogóle masakrowałem z 10 ustawień skały w ostatnim czasie a wczoraj z 2-3 godziny kisiłem już bolącą rękę a raczej kręgosłup by coś wykręcić wyszło tak, skała bardzo nie ustawna, ale też szybko się nudzę, podejrzewam że do końca roku znów się coś zmieni a jeszcze 2 dni temu wszystko wywalone na tylną szybę było.

Teraz jest tak :

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz naklejal folię na tył? Miały być glony wapienne :(


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosną jak flaki z olejem z racji tylnego komina mam utrudniony ten zabieg i odpuściłem.

Do końca roku powinno zarosnąć ostatnio ociągałem się z podmianami(parowanie spore) a rurówki i ślimaki wyciągaja ca/mg

Miesiąc temu zauważyłem że przy podmianach 15l/tydzień zeszły mi glony po przejechaniu magnesem po szybie więc teraz podmieniam x2 i podniosłem zasolenie.

W sumie to cieszę się że folii nie mam bo w poprzednich tankach miałem luźno postawione tło i wiem że skakałem raz czarne raz granatowe a ostatecznie i tak zarosło mi wapiennym i tak mi najbardziej pasowało.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toście mi pojechali :/

już popatrzyłem ale jakoś nie znalazłem dobrego i w miarę taniego sprzedawcy

muszę poszukać może w działach ogród albo coś pośredniego

w każdym razie dzięki

nie wiem czy Twoje pyt jest dalej aktualne w sprawie kratki rastrowej,ale dla wiadomości kupiłem taką ostatnio o wymiarach 60x60 w castoramie za niecałe 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ukwiał wędruje już drugi miesiąc po skałach, nie wiem czy nie pasuje mu ruch wody? Twój wygląda rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w czerwcu moja caulastrea straciła tkankę tak że od góry było widać dosyć konkretnie szkielet cały szkielet pokrywało może 15% praktycznie wyglądało to jak wyrok dziś wygląda tak.

Obstawiam że mogło jej szkodzić coś z tego:

-za duża cyrkulacja

-zbyt blisko hqi

-zbyt blisko euphyllia

-brak doświadczenia przy karmieniu

Teraz stoi w rogu akwarium.

od 2006r to moja pierwsza szczepka caulastrei.

Na zdjęciu z 15 maja kiedy tkanki miała nawet dużo... i obecna po karmieniu.

post-8483-0-34027300-1409320174_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu przemeblowałeś skałę?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to już z 3-5 dni temu, przy tej szerokości mam zbyt wiele wizji i mam mętlik w głowie.

Albo mi się coś nudzi,albo mam nowy pomysł,albo mi się coś odwidziało.... przy mojej obsadzie i nieklejonej skale nie jest to większym problemem. Jak się czasem widzi różne baniaki to czasem się wydaje że jest coś nie tak z tą skałą.

W sumie ma to plusy ,ciągnie mnie do zmian i moczenia łap.Mija kilka lat a dalej mnie to kręci i nie zrezygnuje prędko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyka to pasja na całe życie, no na całe życie z przerwami :D


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co 2 tygodnie trzeba poświecić około 30min na porządki i podmianę.

Dziś pierwszy raz odpaliłem pompę z wężem na dłużej w gorącej wodzie i po odpaleniu schuran działa jak z fabryki jednak syf zbiera się w szlaufie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to zajmuje wiecej niz 30min :/

Zanim "przelece" wszystkie szyby, to juz troche mija.

W poprzednim akwa tez skakalem z kamlotami, stresowalem ryby I wogole. Od stycznia jest nowe I pomimo iz skala nie jest perfekcyjnie ulozona (chyba nigdy nie jest u nikogo), to jednak mysle, ze tak juz zostanie I rece mnie jakos specjalnie nie swedza. Mialem wrazenie, ze ryby jakos malo zadowolone byly z rozwalania ich sypialni I wiecznego przemeblowania...

Nie mniej jednak nie widze u Ciebie zadnych minusow, a grzebiesz caly czas.

Ps. Zawsze Ci cos bedzie nie pasowalo w ulozeniu ;)

Pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabie co 2-3 dni piach zaczęło się zbierać syfu i bąbelki przy szybie, na ogól staram się grabić jak ryby śpią ale chwilowo się chowają a po chwili żółtek pływa w dzień jeśli tak zdarzy się, dziś akurat przed podmianką zamieliłem. Żółtek w ciągu doby ma swoją kryjówkę nigdy nie zaobserwowałem skutków ubocznych przemeblowania.

Co do ustawienia na razie tak zostanie.Jest teraz dużo przestrzeni dla ryb i odsunięta minimalnie skała od szyby więc nie hamuje wody.

Jeszcze kilka rzeczy brakuje jak się uzupełni to ustawienie skały będzie mniej istotne.

A szyby przecieram magnesem co tydzień to moment a jak porośnie glonem to starym dowodem jadę.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumpownia rulez!!! +10pkt. za wiaderka LM :thumbsup:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wtorku jest nowy lokator Tominiensis.

Zakupiłem go wieczorem a o 10.30 następnego dnia kiedy wróciłem z liroya chciałem włożyć siatkę i dac lutro zauwazyłem że wpierdziel dostał i cały obity.

Po jednej nocy skutki to uszkodzony pysk,postrzępione płetwy,spuchnięte oko, ryba kładła się prawie na boku już mówię do kobiety że max 10% szans.

Jak to mówią lepiej późno niż wcale , tominiensis zaczął się regenerować kiedy żółtek miał terapię lustrzaną,bo siatka niestety nie była skuteczna ale i bez niej się obyło.

Widziałem jak w nocy krewetki czyszczące zajeły się nim i jestem za***iście zadowolony.

Na dzień dzisiejszy nie ma ospy, ryba je, i zaczęła już praktycznie pływać po baniaku.

Tomi podoba mi się bardziej od strigo, strigo fajnie pływa ale tomi ma ładniejsze kolorki.

To będzie 2gi i ostatni pokolec do tego skromnego baniaczka.

Może jeszcze za wcześnie by pisać o sukcesach ale tym razem jestem lepszej myśli niż ostatnim razem.

https://www.youtube....eature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=v3VdLUMvV-Y

A tu filmik jeszcze z przed dodania tomi.

post-8483-0-16324700-1410009149_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to zajmuje wiecej niz 30min :/

Zanim "przelece" wszystkie szyby, to juz troche mija.

W poprzednim akwa tez skakalem z kamlotami, stresowalem ryby I wogole. Od stycznia jest nowe I pomimo iz skala nie jest perfekcyjnie ulozona (chyba nigdy nie jest u nikogo), to jednak mysle, ze tak juz zostanie I rece mnie jakos specjalnie nie swedza. Mialem wrazenie, ze ryby jakos malo zadowolone byly z rozwalania ich sypialni I wiecznego przemeblowania...

Nie mniej jednak nie widze u Ciebie zadnych minusow, a grzebiesz caly czas.

Ps. Zawsze Ci cos bedzie nie pasowalo w ulozeniu ;)

Pzdr

Śmiem twierdzić że autorowi też więcej czasu zabiera patrząc na szklaneczkę co stoi na szawce tylko jest tego nie świadom :ninja:

No chyba że jest to odciek z kubka... ale w takiej ładne szklance :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco zwłaszcza jak myję gorącą wodą odpieniacz jakoś tak parno i trzeba ostudzić organizm.

Mycie odpieniacza 20min/miesiąc

Podmiana i przygotowanie solanki x2 to max 30-40min/miesiąc

Mycie 6 razy kubka w miesiącu 6min/miesiąc

W zasadzie nie poświęcam więcej jak 1,5 godziny w miesiącu ale wiadomo że dochodzi osmoza i magnes i czasem szyby starym dowodem wewnątrz ale tego nie liczę.

Osmoza to raz na 2 tygodnie przykręcam w wannie.

Tak po za tym że padła mi pompka od dolewki to raz dziennie dolewam ok.3-4litry. jakoś nie mogę się złożyć do zakupu.

Udało mi się dziś uchwycić rybcie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.