Skocz do zawartości
Diabeł prawdziwy

odpieniacz wewnątrz akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy to tak wieje lipą? Ale sprawa dość prosta.

chodzi o odpieniacz, ale taki że gdy się zwiesi go na ściance akwarium, ściągał by 'film'.

Czy coś takiego istnieje? Bo jakoś nie radzę sobie, ze znalezieniem.

I oczywiście miło by było gdyby, takowy nie pracował jak traktor.

Temat, takich sprzętów jest mi całkiem obcy.

Te wszystkie wewnętrzne odpieniacze ciągną wodę z dołu. Po co?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o odpieniaczach hydora zaciągają wodę z góry


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie takich:

Tunze Comline DOC Skimmer 9004

Tunze DOC skimmer 9006

Hydor Slimskim Nano 135.35

Hydor Slim-Skim 250.65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Hydorach ściąganie filmu to podobni mit :) średnio to działa. Tu ze o którym pisze wyżej kolega to super sprawa, pod warunkiem że zbiornik nie będzie zbyt mały.

Sent from my Lumia


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość to mit, sprzęt ciągnie wodę dołem, ja szukam takiego co ściągnie z wierzchu.

Dochodzi jeszcze wahanie wody około 1cm. Docelowo ma to być w zbiorniku 250l


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze Comline DOC Skimmer 9004 - mam u siebie i owszem ściąga film z wody ale umiarkowanie, sam by sobie rady nie dał. Ja kupiłam reef-pack 250 gdzie ten odpieniacz jest w komplecie z filtrem Comline Filter 3162 i ten filtr już pięknie ściąga film z wody, nie mam żadnych problemów. Natomiast wahania wody rzędu 1 cm nie wchodzą w grę. Ten filtr ma dość małą tolerancję poziomu wody jeżeli ma robić za skimmer - przy zbyt wysokim poziomie wody po prostu nic nie wciąga górą a przy zbyt niskim zapowietrza się strasznie i wali bąbelkami powietrza do akwarium. Przy czym ten 1 cm różnicy w poziomie wody przejdzie przez wszystkie trzy ustawienia - nie ściąga nic górą, robi na skimmer, zapowietrza się. Ustawienie go nie jest problemem ale trzeba trzymać poziom wody, u mnie wahania to może ze 2 mm, jeżeli nie mniej.

A'propos filtracji do 250 l to ten reef pack 250 jest właśnie do max takiego litrarzu z założeniem, że planujesz mieć miękkie i LPS bez SPS. Ja mam go od 2 miesięcy w moich 150 l i jestem bardzo zadowolona. Wyglądu akwarium sprzęty nie psują za bardzo bo są takie dość eleganckie, ja jeszcze mam wyższą skałkę przed nimi więc są częściowo zakryte. Odpieniek chodzi dobrze, wymagał tylko trochę pracy, bo wypuszczał bąbelki do wody i to nie tylko dołem ale i górą, ale dało radę, kwestia pół godziny obserwacji i pokombinowania i jest spokój. Filtr robi za skimmer, jest w nim wata która wyłapuje śmieci z wody (pracuje wydajnie co było widać po wpuszczeniu babki kopiącej - czyściłam watę nawet 2 razy dziennie ale woda była w porządku), ostatnio dorzuciłam siporax co by większy pożytek z niego był. I z takiego układu jestem na prawdę zadowolona. Drugi raz też bym ten zestaw kupiła.


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, za wyczerpujący opis, tym bardziej że KOLEŻANCE!!! :thumbup:


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor Slim-Skim 250.65 Osobiście mam go wprawdzie jeszcze nie w baniaku ale jakoś nie mogę dojść do tego w jaki sposób on ma zaciągać wodę dołem?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze Comline DOC Skimmer 9004 - mam u siebie i owszem ściąga film z wody ale umiarkowanie, sam by sobie rady nie dał. Ja kupiłam reef-pack 250 gdzie ten odpieniacz jest w komplecie z filtrem Comline Filter 3162 i ten filtr już pięknie ściąga film z wody, nie mam żadnych problemów. Natomiast wahania wody rzędu 1 cm nie wchodzą w grę. Ten filtr ma dość małą tolerancję poziomu wody jeżeli ma robić za skimmer - przy zbyt wysokim poziomie wody po prostu nic nie wciąga górą a przy zbyt niskim zapowietrza się strasznie i wali bąbelkami powietrza do akwarium. Przy czym ten 1 cm różnicy w poziomie wody przejdzie przez wszystkie trzy ustawienia - nie ściąga nic górą, robi na skimmer, zapowietrza się. Ustawienie go nie jest problemem ale trzeba trzymać poziom wody, u mnie wahania to może ze 2 mm, jeżeli nie mniej.

A'propos filtracji do 250 l to ten reef pack 250 jest właśnie do max takiego litrarzu z założeniem, że planujesz mieć miękkie i LPS bez SPS. Ja mam go od 2 miesięcy w moich 150 l i jestem bardzo zadowolona. Wyglądu akwarium sprzęty nie psują za bardzo bo są takie dość eleganckie, ja jeszcze mam wyższą skałkę przed nimi więc są częściowo zakryte. Odpieniek chodzi dobrze, wymagał tylko trochę pracy, bo wypuszczał bąbelki do wody i to nie tylko dołem ale i górą, ale dało radę, kwestia pół godziny obserwacji i pokombinowania i jest spokój. Filtr robi za skimmer, jest w nim wata która wyłapuje śmieci z wody (pracuje wydajnie co było widać po wpuszczeniu babki kopiącej - czyściłam watę nawet 2 razy dziennie ale woda była w porządku), ostatnio dorzuciłam siporax co by większy pożytek z niego był. I z takiego układu jestem na prawdę zadowolona. Drugi raz też bym ten zestaw kupiła.

Hey, ja wlasnie mam tunze skimmer 9004. Niestety on nie sciaga Filmu z taflli i dlatego pomyslalem o dokupieniu filtra comline 3163. czy te dwa irzadzenia da sie ze soba polaczyc?? Jak sa kupowane osobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zaciąganiu syfu z powierzchni wody przez Hydora zapomnij. Odpieniacz ogólnie jest ok (cichy i pieni bardzo dobrze) ale nie jako skimmer powierzchniowy. Woda zaciągana jest z z dołu bo dno nie jest idealnie szczelne a miejsce zasysania wody jest w dolnej części odpieniacza. Tydzień go próbowałem ustawić żeby zasysał film bakteryjny i nic (nawet nadmuch z pompy cyrkulacyjnej w stronę odpieniacza nie pomagał - teraz jedna pompa dmucha na taflę lekko nawet chlapiąc i tego osadu nie zbiera się tak dużo). Mam pewien pomysł na tuning tego cudaka ale najpierw muszę znaleźć trochę czasu :) Sam odpieniacz mogę polecić o ile jesteś w stanie pogodzić się z tym, że nie zbiera filmu bakteryjnego.

Edytowane przez czaja (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, za wyczerpujący opis, tym bardziej że KOLEŻANCE!!! :thumbup:

Nie ma za co :)

Hey, ja wlasnie mam tunze skimmer 9004. Niestety on nie sciaga Filmu z taflli i dlatego pomyslalem o dokupieniu filtra comline 3163. czy te dwa irzadzenia da sie ze soba polaczyc?? Jak sa kupowane osobno?

W zestawie reef-pack 250 obok odpieniacza comline skimmer 9004 jest filtr comline 3162 i nie są one ze sobą w żaden sposób połączone. Ich się nawet nie da połączyć, można je powiesić po prostu bardzo blisko siebie.

Cała seria comline ma zunifikowane wzornictwo. Te urządzenia są tak wykonane, żeby do sobie pasowały pod względem wyglądu, więc nie będzie problemu z filtrem, który wymieniłeś. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wymiary, porównaj sobie wymiary filtra, który chcesz kupić z odpieniaczem. Sądzę, że na 99% będą dobrze wyglądały. U mnie odpieniek i filtr z zestawu widzą po prostu obok siebie w odległości około pół centymetra. Jak to wygląda możesz zobaczyć tutaj w moim wątku:

http://nano-reef.pl/topic/62246-slodko-slona-l-ka-150l-morskiego-plus-300l-slodkiego/#entry633197

Jakbyś chciał dokładniejsze zdjęcia to daj znać, zrobię i wstawię.


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zaciąganiu syfu z powierzchni wody przez Hydora zapomnij. Odpieniacz ogólnie jest ok (cichy i pieni bardzo dobrze) ale nie jako skimmer powierzchniowy. Woda zaciągana jest z z dołu bo dno nie jest idealnie szczelne a miejsce zasysania wody jest w dolnej części odpieniacza. Tydzień go próbowałem ustawić żeby zasysał film bakteryjny i nic (nawet nadmuch z pompy cyrkulacyjnej w stronę odpieniacza nie pomagał - teraz jedna pompa dmucha na taflę lekko nawet chlapiąc i tego osadu nie zbiera się tak dużo). Mam pewien pomysł na tuning tego cudaka ale najpierw muszę znaleźć trochę czasu :) Sam odpieniacz mogę polecić o ile jesteś w stanie pogodzić się z tym, że nie zbiera filmu bakteryjnego.

Nie wiem jaka jest szczelność waszych konstrukcji hydora ale wody zaciągać dołem niema opcji, no dobra może z 5% całej przelatującej przez te składania, które nie są klejone tylko na wcisk.

Nie wiem jak masz ustawiony poziom wody, jeśli będzie zanurzony na maksa to się zgodzę, że żaden skimer nie zbierze.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tunze 9004 podnieś go do góry aby tafla wody była ok 1cm od dołu grzebienia zbierze wszystko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tunze 9004 podnieś go do góry aby tafla wody była ok 1cm od dołu grzebienia zbierze wszystko!!!

Ja tak mam i nie zbiera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj jeszcze minimalnie do góry aby woda się wlewała miewam że jest dobrze złożony!!! ja miałem film na powierzchni i nie mogłem sobie z nim poradzić do momentu kupna tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj jeszcze minimalnie do góry aby woda się wlewała miewam że jest dobrze złożony!!! ja miałem film na powierzchni i nie mogłem sobie z nim poradzić do momentu kupna tunze.

moze zapodaj fotke jak go masz powieszonego w baniaku , innym wtedy bedzie latwiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu się skomplikowało. Wygląda na to że trzeba coś kombinować typu: Odpieniacz sobie, filtr do 'filmu' sobie.

Trochę miejsca to zabierze.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie kombinowałem jak Ty i skończyło się że sumpa robię :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Maciuś co kombinujesz i z jakim odpieniaczem. Ja do swojego odpieniacza zamontowalem skimmer powierzchniowy Fluval'a. Poziom wody moze byc zmienny, a i regulacja ile z gory ile z dolu ma brać.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś -tak, ale ja takiego rozwiązania nie chcę.

Mariusz, nie ma miejsca an sump, i w tym cały kłopot.

Myślałem że akwarystyka, jest już na takim poziomie, że nie będzie kłopotu.

A tu widzę wszystko w powijakach. Napiszę do schurana by coś wymyślili. :smiling:

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zapodaj fotke jak go masz powieszonego w baniaku , innym wtedy bedzie latwiej :)

Podrzucam fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, kiedys próbowałem zrobić coś takiego z malym filterkiem Aquaela odwroconym do gory nogami. Nie bardzo to działało, bo poziom zaciaganej wody powinien być poniżej poziomu wody w akwarium, inaczej film nie jest zasysany do pompy. Woda musi "spadac" do rury.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mi się tak wydaje.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie racje, fizyka mi sie klania. Nie ma to jak Sump. No coz, jak juz mam to co mam to musze dokupic filtr comline. Szkoda tylko ze miejsca zabiera ale coz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.