Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Śpię obok akwarium i potrzebuje ciszy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do was....Obecnie mam 120 L i przesiadam sie na 300L120x50x50..

Mały problem,spie 2 metry od mojego szkła...podziwiając akwa zawsze zasypiam,czy tym razem zasne?

Może jakies rady bo wiem ,ze odpieniacz na wirniku jest głośny,do tej pory miałem na kostce lipowej,moze czyms w ogole da sie zastąpic odpieniacz???

Ogólnie mysle o 120 L sumpie w którym bedzie od groma skały,makroglonów ,piachu,do tego jakis wariat typu mantis shrimp...Moze olać komory tez w sumpie?To ma być czysta natura która walczy z wysokimi parametrami..

Kolejne pytanie jaka pompa ?itp

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1239358_657837390920078_1014450272_n.jpg

W tym kierunku chce jakies tubastrea,sinuralnie,rico,zoa,euphylie,xenie,discosomy,brierum,ogolnie łatwe korale...

I czy 160 W na 300 L do takowych korali styknie ,t5 :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stopery, - mam ten sam problem. Mam na venturi a i tak buczy, nie jest to strasznie głośne ale słychać.

Światła trochę mało, nie dasz rady nic dołożyć.

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg mam aqua nove ncm-3500, odpieniacz na tej samej pompie w body na rurze 200 od sebastka, cyrkulacja tunze i jest cisza, może nie absolutna, ale akwa mam przy łózko i nawet moja druga polowa nie narzeka. Nie słychać żadnego buczenia, rezonansu itp. Przerabialem obieg new jet, później tunze silence i dopiero teraz na aqua novie nic nie brzęczy, nie buczy itp. Poprzedni odpieniek miałem reef octopus ps1000int i tez był praktycznie niesłyszalny.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium które stoi tam gdzie śpisz to kiepski pomysł.... Zawsze coś chlupie coś głośniej chodzi itp.

Ja na twoim miejscu zmienił bym lokalizację na akwarium.

U mnie gdy szafka jest zamknięta to hałas jest na poziomie 28-30 dB a i tak w nocy słychać plumkania wody a spie w innym pokoju.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam odpiniek od Seby i jest cisza.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak założe stopery to jak wstane do roboty ?Nie usłysze budzika :(...a Algesctubber co takiego zamiast odpieniacza ?od Seby ?Jakiego seby ?To i ja chce od niego odpieniacz.Mam niezła zagwostke,jak ja będe spał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do siebie,u mnie prawie grobowa cisza,ale po odpaleniu baniaka to minęło sporo czasu zanim go wyciszyłem,jest też kwestia przyzwyczajenia się do hałasu bez którego potem jest odwrotnie i nie można zasnąć.Powiem jedno,da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie mojego sumpa dobry pomysł ?

120 LMasa skały piachu makroglonow i szkodnik,odpieniacz,bez komor,czysta natura...moze jakies rady?.

Korale proste ale nie za mało ryb powiem:)...Chyba,ze sam jakoś wkleje komory ale po kija?heh..mam takowe myśli bo lubie majsterkowac.. samemu dociąć szybe i wkleic to już jest coś :D ale nie wiem czy to ma sens...

Kolejne...Maty akustyczne ?Moze tym wygłuszac panel akustyczny ??Uzywa sie tego do studio nagraniowego,sam uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem mocno niestandardowo. Mam 150l bez sumpa z reef-pack 250 i jest super cichutko. W ogóle jestem z tego zestawu bardzo zadowolona. W dalszych planach mam 375l z koralami miękkimi i lps plus rybki. Gdybym stawiała je teraz to nie stawiałabym sumpa i kupiła 2x reef-pack 250. Spokojnie pociągnie, cichutki i nie szpeci akwarium. A dla miękkich i lps ballingi itp. nie są potrzebne więc sump nie jest niezbędny. No ale to taki bardzo niestandardowy pomysł i nie namawiam ;)


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem ten reefpack to jakiś bajer ,heh.Mi sie wydaje ,ze sump to sump,automatyczna dolewka i w ogole 100 opcji:)...No ale jak zasne to grom wie...Jakie oświetlenie do takiego 120 L sumpa refu trzeba moze wiecie ?siekne z 20 kilo samej skały morskie mase piachu i glony ,bedzie busz na maxa : D...Mantis Shrimp na czele,nawet nie jeden : D...Jak tego dokonam to wstawie na forum i wam pokaze jak to bedzie wygladalo,sama natura filtruje;)....Kurna o stoperach duzo myslalem ale o pracy zapomne bo budzika nie uslysze ,haha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sumpa więc nie wiem jak to w praktyce wygląda, ale w wielu wątkach tu czytałam, że jest cała masa metod na wyciszenie tego wszystkiego. Także niekoniecznie musi być tak źle :)


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śpię niecałe 2 metry od baniaka , resun Sk-300 buczy niemiłosiernie ..Ale kilka miesięcy i się przyzwyczaiłem :)

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji obslugi urzadzen TUNZE jest napisane ze ewentualne szmery czy ciut glosniejsza praca zaraz po pierwszym uruchomieniu minie po ok 1-2 tyg ciaglej pracy. Smieszne ale tak wlasnie jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem trzeba po prostu zlokalizować wszystkie hałaśliwe miejsca i je po kolei wyciszyć.

Tutaj masz temat jak wyciszyć komin: http://nano-reef.pl/topic/62095-wyciszenie-komina-bez-ograniczenia-przeplywu/page__hl__%2Bwyciszenie+%2Bkomina


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji obslugi urzadzen TUNZE jest napisane ze ewentualne szmery czy ciut glosniejsza praca zaraz po pierwszym uruchomieniu minie po ok 1-2 tyg ciaglej pracy. Smieszne ale tak wlasnie jest napisane.

Śmiesznie to brzmi, ale u mnie akurat tak było. I odpieniacz i filtr chodziły głośniej na początku i nie to że się przyzwyczaiłam, tylko moi rodzice, którzy na co dzień tego nie słuchają też zauważyli, że ciszej się zrobiło. Także coś w tym jest.


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stopery wygłuszają szum i pluskanie ale nie wygłuszają wysokich piskliwych dźwięków np. dzwonka, budzika, korzystałem z nich kiedy spałem obok akwarium, teraz już nie muszę bo śpię w innym pokoju, a przyzwyczajenie się do szumu to tylko pozornie dobra wiadomość, bo to powoduje postepującą głuchotę, oczywiście to długi proces ale posępuje, "przyzwyczajanie" się do hałasu to nic innego jak utrata czułości słuchu


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale tubastrea to raczej nie jest łatwy koral,

Artur a te zdjęcie to poglądowe ?

Wysłane z mojego FreeTAB 9704 IPS2 X4 przy użyciu Tapatalka


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytsko kwesta doboru i ustawienia sprzetu nawet z pelna machineria da sie spac przy akwarium.

Ale przy takich koralach zawsze mozna miec tylko dwie cyrkulacyjne, swiatlo , obieg duze refugiumn i filtra na wegiel.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ludzie...Ale kurna nie wiem czy wiecie ,ze jak spicie i to tak buczy to wam słuch mega sie psuje :(....Do tego bóle głowy z rana jesli miewacie to juz wiecie od czego mozecie miec..To cholender chyba ten odpieniacz jest najglosniejszy..Tak pawel:)Rafal na fejsie udostepnial te zdjecie,kozackie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.