Skocz do zawartości
maxiu9

Pomoc przy wyborze oświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Potrzebuje pomocy w wyborze oswietlenia do swojego aqwa, wymiary to 60x40x30

moze byc uzywane, jak i nowe czekam na jakas pomoc gdyz ne mam pojecia jakie stosuje sie w aqwarystyce morskiej, jaka dlugosc ile luxow czy tam kelwinow jakiej barwy itd,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehhe no to pojechałeś :) tzw Wejście Smoka :clap:

gdyz ne mam pojecia jakie stosuje sie w aqwarystyce morskiej, jaka dlugosc ile luxow czy tam kelwinow jakiej barwy ittp

Po 1 się przywitaj w odpowiednim miejscu,

Po drugie sugeruję dział dla nowicjuszy oraz dział technika np - tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm takis hojrak ? daremnys szukalem pomocy a nie bohaterstwa na innym forum potrafili normalnie pomoc... daruj sobie, ze niby co obowiazkiem jest na sile witanie sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witanie, to może nie , ale pytanie zadałeś takie, na które masz odpowiedz w pewnie setce wątków i w jednym podwieszonym w dziale dla początkujących. No i nikt na sile nie ma obowiązku Ci pomóc. Wydaje mi się, że przydałoby Ci się trochę skromności licząc na pomoc, ale to już ocenią użytkownicy.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Potrzebuje pomocy w wyborze oswietlenia do swojego aqwa, wymiary to 60x40x30

moze byc uzywane, jak i nowe czekam na jakas pomoc gdyz ne mam pojecia jakie stosuje sie w aqwarystyce morskiej, jaka dlugosc ile luxow czy tam kelwinow jakiej barwy itd,

Odpowiadając na Twoje pytanie :

Może być t5 a moze być hqi czy Led. Także kelwiny czy rodzaje świetlówek wybierz jakie chcesz - barwę weź na oko skoro nie piszesz co tam chcesz trzymać to pewnie i tak nie ma znaczenia..

Jak chcesz nowe to bierz nowe , jak używane to używane. Będzie git.

Mam nadzieje ze pomogłem, hojraczyć nie chciałem .


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziekuje za podpowiedz,wybor padl na ,pytanie kolejne czy nadaja sie 2 sztuki czegos takiego ? http://allegro.pl/aquael-lampa-decolight-duo-2x11w-marine-warszawa-i4024109702.html czy nada sie cos takiego i o ilu watach lepsze http://allegro.pl/lampa-hqi-150w-z-ledami-i-wentylatorem-nowosc-i4037557162.html

albo moze 70 w ?

A trzymac bede jakas krewetke mietusy i narazie tyle.

Edytowane przez maxiu9 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mietusy trzymam w szafce razem z innymi slodyczami, swiatla nie potrzeba :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktore z nich odda jakas fajne barwe tych miekkich ? Aby szlo popatrzec. Bo to nie na handel a ozdoba pokoju;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prowokacja...


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Moc oświetlenia jest najczęściej zalecana w okolicach 1W - 1 litr akwarium ale to się dotyczy świetlówek T. W LED jest inny przelicznik. Barwę każdy dobiera sam wg swojego upodobania i tego co ma do wyeksponowania w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.