Skocz do zawartości
barti77

Nietypowy wymiar czy dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy akwarium o wymiarach 210x40x40 ma rację bytu? Był by na całej długości panel o szerokości 10cm. W nim planował bym odpieniacz i resztę sprzętu. Oświetlenie było by dokładnie 182W. Czy to ma sens? Jak nie to proszę o opinię dlaczego a jak tak to co bym musiał uwzględnić i z czym się uporać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wąskie akwarium ci się podoba pewnie , czemu nie.

Jest taki jamnik w acroporze z glonami i błaznami krótszy ale fajny.

Polecam sumpa

Co do oświetlenia możesz tez rozważyć 4x80w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem strasznie wąsko. Ja mam szerokość 45 i mogło by być te 5cm więcej (tyle tylko, że u mnie już nie było takiej opcji) :) Woda morska "zwęzi" Ci to jeszcze bardziej.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kostkę 45x45x 40h jak, nie dajesz niskie akwarium to przynajmniej jak koledzy mówią daj na 50 w głąb nie będziesz żałował uwierz na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej 60cm i będzie jakaś głębia :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia gustu i pomyslu na aranzacje.

Wymiar zbiornika morskiego tak dlugo nie ma znaczenia dopoki nie przegniemy z rybami no i oczywiscie ma sumpa


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, 210 cm długości i 40 szerokości - panel 10 z tej szerokości ? Czyli zostanie 30 cm szerokości, czy 40 cm plus 10 na panel, czyli wymiar baniaka 50 cm ?

Czy jest fizycznie możliwość postawienia sumpa ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym urwal z tych 210 te 50cm na przegrode gdzie mozna wsadzic odpieniacz i wogole urzadzic filtracje. Ladnie zabudowac i z bani. Pozostale 150cm oswietlic swietlowkami jak sugeruje Ben_Sage 4x80.

Wilk syty i owca cala.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 45 cm i montipora mi siegala przedniej szyby po roku PS. "plaskorzezba jest glebsza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz jakis odpieniacz na 10 cm do takiego litrażu??! Przecież tam wejdzie tylko grzałka.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób lepiej panel z boku.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zrobic sumpo- akwarium :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Grzesiu dobrze mysli... :thumbup:

Chyba najlepiej zrobic gdzies w tylnym rogu komin (20x12 cm) i w szafce sump. Wtedy mialbys akwa z prawdziwego zdazenia, bez brudnego, wystajacego kubka odpieniacza ponad zbiornik (pod odpieniacz przygotowalbym przynajmniej 40 x 25 cm).

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym urwal z tych 210 te 50cm na przegrode gdzie mozna wsadzic odpieniacz i wogole urzadzic filtracje. Ladnie zabudowac i z bani. Pozostale 150cm oswietlic swietlowkami jak sugeruje Ben_Sage 4x80.

Wilk syty i owca cala.

True!

Ja mam 60 głębokości i wydaje się "wąsko", ale kto co lubi i jakie ma warunki w domku... Wąski baniak pewnie też można fajnie urządzić, ale nie wiem :p.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tylna szybe przykleic sciane z ceramiki z polkami i tam ustawic korale ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze czasami przesadzamy z ta glebia. Owszem efekt OK, ale co maja powiedziec Ci co maja male akwaria, kostki, czy pikorafki?

Moj pierwszy baniak przerobilem ze slodkiego. Glebi bylo 36cm przy 45h i 80cm dlugosci. Co mialem wstydzic sie? cieszylem sie jak dziecko ze rafa i tyle.

Mysle wiec, ze leipej nie miec glebi ale miec morskie niz molinezje. Filtracje natomisat lepiej dobrze zaplanowac, ale nie w panelu 10cm na 2 m dlugim.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.