Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może temat już oklepany ale jakie bakterie kupić??

Słyszałem/czytałem że Prodibio Biodigest w ampuach jest dobre, ale jak to dawkować skoro 1 ampułka jest na 1000l a ja mam 128l.

A co myślicie o Korallen-Zucht ZEObak??

A może coś jeszcze innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam od 8 miesięcy ZEObak - ma to zakraplacz więc ławo to dozować (ja dodaje 1 kroplę na 100 l co 7 dni) choć i tak kropelki na 4 łatwo nie podzielisz ;)

Edytowane przez Logar4 (wyświetl historię edycji)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Temat podobny do soli. Każdy kto leje ma swojego faworyta, a niektórzy wcale nic nie leją i też twierdzą, że akwarium świetnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leję Prodibio Biodigest ale do tego trzeba jeszcze pożywkę Prodibio Bioptim, w ampułce masz 1ml, ja to pobieram w strzykawkę i co podmiana daję 0.3ml tego i tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam od 8 miesięcy ZEObak - ma to zakraplacz więc ławo to dozować (ja dodaje 1 kroplę na 100 l co 7 dni) choć i tak kropelki na 4 łatwo nie podzielisz ;)

I zauważyłeś jakieś efekty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy problemów. Moze to wlasnie efekt tego preparatu.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga jak je dodatkowo dokarmiasz np vsv albo no3:po4-x z Red Sea codziennie pare razy.Probidio mozesz np dodawac z insulinowki jak Mniejszy dozy codziennie


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje wódke, parametry ok ale od 2 miesięcy jakieś dziadostwo na piasek i skałe włazi

Pomaga jak je dodatkowo dokarmiasz np vsv albo no3:po4-x z Red Sea codziennie pare razy.Probidio mozesz np dodawac z insulinowki jak Mniejszy dozy codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz 'strzepać' kilka kropli z ampułki tygodniowo, bo z niej nie leci jak z kranu :p:) chyba, że odpalasz zbiornik to wtedy walisz całą do środka :)

ja leję Prodibio Biodigest ale do tego trzeba jeszcze pożywkę Prodibio Bioptim, w ampułce masz 1ml, ja to pobieram w strzykawkę i co podmiana daję 0.3ml tego i tego

A jak wpadliście na to żeby te ampułki dzielić? Nie pomyśleliście ze po to są właśnie ampułki żeby lać je w jednej dawce? Może po paru dniach już są nieużyteczne... W dawkowaniu jest wyraznie napisane że do 1000l jedna ampułka. Zawsze lałem całą na 300l, jak były problemy typu cyjano to lałem podwójną dawkę co tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem juz kilka rodzajow bakterii,obecnie leje Fauna Marin Marine Bakto Blend i jestem bardzo zadowolony.

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przetestowalem juz kilka rodzajow bakterii,obecnie leje Fauna Marin Marine Bakto Blend i jestem bardzo zadowolony.

Tapniete z notka.

A jakie stosowales wczesniej? Tzn. Od jakich te lepiej dzialaja i czym u Ciebie sie to objawia?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez od 2 lat u mnie leje bio digest. Jedna fiolka co tydzień. . Wczesniej w systemie 270l dawalem co tydzień po pół fiolki i było ok.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wpadliście na to żeby te ampułki dzielić? Nie pomyśleliście ze po to są właśnie ampułki żeby lać je w jednej dawce? Może po paru dniach już są nieużyteczne... W dawkowaniu jest wyraznie napisane że do 1000l jedna ampułka. Zawsze lałem całą na 300l, jak były problemy typu cyjano to lałem podwójną dawkę co tydzień.

mi to doradzili w sklepie i kilku innych akwarystów też tak twierdzi że nie warto lać wszystkiego naraz, może one wgl są nie użyteczne, no i co pomogło ci to na cyjano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to doradzili w sklepie i kilku innych akwarystów też tak twierdzi że nie warto lać wszystkiego naraz, może one wgl są nie użyteczne, no i co pomogło ci to na cyjano?

Przy punktowych niewielkich zakwitach tak, raz sie mocno rozprzestrzeniło to chemiclean i po problemie w 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stosowałem na początku Seachem Stabiliti oraz gdy wprowadzałem ryby do zbiornika. W czasie gdy w zbiorniku nic nie zmieniam w obsadzie (korale, ryby) nie stosuje dodatkowych bakterii. Myślę, że należy starać się wspomóc start bakterii i rekompensować ich brak przy zmianie "obciążenia" zamiast ciągłego ich wyręczania/zastępowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca jak bumerang

http://nano-reef.pl/topic/46522-bakterie-bakterie/

http://nano-reef.pl/topic/46476-ach-te-bakterie/page__st__20 i jak ktos wpomnial kazdy ma faworyta.

Mnie zawsze intrygowaly bakterie jak i te preparaty co mozemy kupic. Wiem tez nie tylko po sobie ze mozna prowadzic zbionik bez bakterii jak i nie kazdy brand zadziela u kazdego. Dwa lata lalem Biodigest i Bioptim, potem Ultar Bio Fauny Marine, otarlem sie o Zeobak i odpuscilem calkiem. Nie widzialem zadnej roznicy ani poprawy parametrow. A znam akwaria gdzie wymeinieone produkty sprawdzaly sie doskonale.

Kolejny wiec baniak wstartowal i hulal bez wspomagania. Teraz moim faworytem jest ProBioS naszego rodzimego producenta Aquaforest. W moim przypadku skonczylo sie podpieranie adsorberem na PO4 a skala zrobila sie czysta, ("sucha jak kosc" bo taka lubie.)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wiec baniak wstartowal i hulal bez wspomagania. Teraz moim faworytem jest ProBioS naszego rodzimego producenta Aquaforest. W moim przypadku skonczylo sie podpieranie adsorberem na PO4 a skala zrobila sie czysta, ("sucha jak kosc" bo taka lubie.)

Więc mówisz że bakterie ProBios pomagają oczyścić skałę i ustabilizować PO4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mówisz że bakterie ProBios pomagają oczyścić skałę i ustabilizować PO4??

U mnie np. mimo szczerych chęci, pożywek AF zalecanych do tych bakterii niestety nie zaskoczyło.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca jak bumerang

http://nano-reef.pl/...terie-bakterie/

http://nano-reef.pl/.../page__st__20 i jak ktos wpomnial kazdy ma faworyta.

Mnie zawsze intrygowaly bakterie jak i te preparaty co mozemy kupic. Wiem tez nie tylko po sobie ze mozna prowadzic zbionik bez bakterii jak i nie kazdy brand zadziela u kazdego. Dwa lata lalem Biodigest i Bioptim, potem Ultar Bio Fauny Marine, otarlem sie o Zeobak i odpuscilem calkiem. Nie widzialem zadnej roznicy ani poprawy parametrow. A znam akwaria gdzie wymeinieone produkty sprawdzaly sie doskonale.

Kolejny wiec baniak wstartowal i hulal bez wspomagania. Teraz moim faworytem jest ProBioS naszego rodzimego producenta Aquaforest. W moim przypadku skonczylo sie podpieranie adsorberem na PO4 a skala zrobila sie czysta, ("sucha jak kosc" bo taka lubie.)

Jak się sprawdzają bakterie?Dalej lejesz?

Do tych ProBios jeszcze coś dodajesz czy same?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.