Skocz do zawartości
kpiotrek

Wpływ pompy obiegowej na pracę odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki czy ta pompa aqua nova ncm6500 jest cicha ?

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem, nie pompa rozpędza się 2 minuty a wypompowanie wody z sumpa i ustabilizowanie się w kominie trawa jakieś 2 minuty. Co do czasu rozpędzania to jej nie sprawdzałem / nie mierzyłem i sprzeczać się nie będę. Wszystko zależy od pojemności sumpa. U mnie jest dość spory.

@ibiza pompa jest cicha, dla mnie niesłyszalna.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że poziom w komorze odpieniacza się nie zmienia mimo wyłączenia obiegu. Woda spadająca z akwarium i z komina zalewa tylko pozostałe komory, bo w komorze odpieniacza cały czas jest wyższy stan wody niż w pozostałych.

Może tak będzie łatwiej zrozumieć bo zakręciułem

1 - normalna praca pompy

2- pompa wyłączona

chodzi o poziom wody zaznaczony na niebiesko.

A rozumiem,ale na to trzeba mieć duży sump,lub mało wody spływa z góry.Mój ma zapas na górze 1cm.Mój Deltec bardzo wolno się rozpędza,wypompowanie wody zajmuje chyba z 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.