Skocz do zawartości
Jarek GRZESZCZAK

pompy dozujące ,osad na przewodach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak radzicie sobie z osadem po kh i z problemem zatykającego się wypływu ,już dwa razy szorowałem podłoge jak wężyk wypchało z łącznika przy pompie z powodu zatkanej końcówki rurki,nie wiem czy pozostaje co kilka dni czyścic ,czy są jakieś sprawdzone patenty,taka niespodzianka podczas wyjazdu może być kiepska nie tylko dla akwarium.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wypływ z wężyków pod lustro wody w sumpie.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam ale kh co 2 tygodnie i tak zarasta.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może spowodowane jest to tym że pomimo tego że leje ok 350 ml kh to podaje w 12 dawkach czyli mało ale często może tu jest problem .


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj podawałem w jednej dawce a pompa była PRO więc szybka z dużym ciśnieniem więc jak by się nawet chciało zatkać to potrafiła pewnie przepchać.Sprzęcik zawsze Aquatrendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pcha grotech,podejrzewam że te dawki rozłożone to powodują chociaż koralom to pasuje


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem kilka razy taką sytuacje, tak sie działa jak miałem wężyk w wodzie, po wyciągnięciu wężyka, problem znikł . . .


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję 2 razy dziennie nad powierzchnią wody i wokół końcówki wężyka tworzy się osad, ale od lat mi się nie zapchał.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując wężyki jednak nad wode,dzięki za propozycje.

pozdr.jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to taki sposób. Końcówki wężyków na KH, Ca i MG mam włożone w taki statywik z plexi na krawędzi sumpa. I bezpośrednio na ten cały statyw ( czy też uchwyt na wężyki bo nie wiem jak to nazwać) mam wyprowadzoną rurkę z dolewką wody.

Jak się załącza dolewka wody to spłukuje obficie wszystkie wężyki w tym i ten z KH.

Odkąd tak mam , prawie rok, nigdy mi wężyk z KH się nie zatkał a wcześniej się to zdarzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyki nad poziomem wody. Też miałem ten problem ale po zmianie producenta proszków już on nie występuje.

Ilośc dawek nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wężyki nad powierzchnią. Jak miałem pod to mi się zapychały. Na proszkach FM.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ściąć końcówki wężyków pod kątem 45*. Spada ostatnia kropelka i się nie zapycha.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Proszek od kh rozpuść w 2 x więcej wody niż inne prochy i dozowanie kh też zwiększ 2 razy. Jeżeli używasz aqua calculator to w opcjach ustaw stężenie kh poniżej 80 % i też będzie ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na ten problem nie ma 100 % metody, ale zdecydowanie pomóc może to co napisał Włodek, czyli wężyki na lustrem wody i ścięte maksymalnie pod kątem ostrym, ma to na celu ułatwić oderwanie się ostatniej kropli medium, kropla ta jest narażona na wysychanie i pozostawianie osadów, które z kolei gromadząc się powoduj niedrożność.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.