Skocz do zawartości
Michał BB

koło dwumasowe mazda 6

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie drodzy forumowicze ;)

zwracam się do Was z prośbą o poradę czy warto, a jeśli tak o ewentualne wskazanie sprawdzonego warsztatu który zajmuje się regeneracją kół dwumasowych.

Niestety w mojej Madzi sprzęgło zakończyło swój żywot. Po wyciągnięciu skrzyni okazało się, że również dwumas jest na umarciu. Ceny nowego koła są kosmiczne dlatego zastanawiam się nad regeneracją.

Może ktoś z Was jest w temacie i doradzi co zrobić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie wywalić, tylko zamontować, przerobić na jednomasowe. Jednak wtedy ponoć mocno cierpi skrzynia biegów, półosie itd. itp. szukam najlepszego rozwiązania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem dwumase z Avensisa, auto jeździło tak 5 lat i ponad 100 000 km i nic się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj miejsca które daje gwarancję na regenerowane kolo, zarówno terminowa jak i przebieg. Inaczej nie warto się w to bawić bo wytrzyma max miesiąc.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj na mazda speed myślę że użytkownicy podadzą ci sprawdzone firmy przez wielu.

Ja bym też regenerował bo nowe to od 2tys a używane po regeneracji 600-800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 lata temu mialem mazde 6 i ten sam problem :)

niestety padające dwumasy to strasznie popularny temat w dieslach mazdy6 (do rocznika 2005, bo pozniej chyba byl lift i cos poprawili).

Jedna z chyba lepszych firm regenerujacych jest sprzeglo-service z Poznania. Dają gwarancję na rok. Możesz wysłac im kompletne sprzeglo czyli tarcze, docisk, i dwumas (łożysko to kup sobie nowe jesli tez do wymiany jest) oni to wszystko dograja ze sobą, Dwumas bedzie zregenerowany a tarcza przeszlifowana. Pozniej to juz tylko Ci pozostaje się modlić żeby regeneracja w Twoim przypadku odniosła pozytywny skutek (nie jest to wymiana na nowe więc efekt może być różny). Jedni przejechali na regenerowanym 100000km, inni 10000km a innym znow wszystko padlo po 3 tysiącach. W tym najgorszym przypadku masz jeszcze gwarancje jesli popsulo sie w przeciagu 12 miesiecy...ale niestety za wymontowanie i ponowne zamontowanie musisz wybulić (a jak dobrze juz pewnie wiesz wyciagniecie sprzegla z mazdy 6 w dieslu to koszt samej robocizny w okolicach 300-500zl)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000zł na 100 000 km to nie jest tak strasznie dużo. Jest takie brutalne powiedzenie w świecie motoryzacji, z którym w 100% się zgadzam: Stać było na krowę to i stać na łańcuch ;)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nową dwumasę w całym komplecie (z tarczą, dociskiem i łożyskiem). Wiem, duży koszt, ale lepiej raz a porządnie.

Nie napisałeś dokładnie co to za mazda (model, rok itd.) więc nie wiem co tam jest zamontowane. W każdym razie, jest pewien haczyk..., który powoduje, że po wymianie kompletu, całość sypie się bardzo szybko i dlatego ludzie narzekają. Trzeba wiedzieć jak to zmontować, zwłaszcza z dociskiem, który sam sobie kasuje luz - to taka "stara nowość". Jeśli zostanie to źle zmontowane to układ zachowuje się jak po ogromnym przebiegu - nawet jak wciskasz pedał sprzęgła to nie ma luzu i sprzęgło jest cały czas włączone.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz robisz komplet a oplaca sie robic calosc to wymien rowniez wysprzeglik nie sluchajac zadnego mechanika :) w dodatku kupuj czesci dobrej marki ;)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wysprzęglik to właśnie łożysko potocznie - mechanik "amator" Ci to mówi.... :devil:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już musisz szukać regeneracji to tylko w takim warsztacie gdzie dadzą Ci gwarancję i oczywiście wymienią na miejscu. Nie daj się nabrać na regenerację a wymianę we własnym zakresie. Gwarancję Ci uznają a na wymianie jesteś "w plecy" kilka stów. Zastanów się poważnie.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wysprzęglik to właśnie łożysko potocznie - mechanik "amator" Ci to mówi.... :devil:

nie zawsze:P


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie szukaj oszczędności bo w tym przypadku jest żle trafisz to wybulisz dwa razy co jest niestety bardziej prawdopodobne. Kup dobrej firmy w dobrej cenie. Ja w wakacje miałem wymiane co prawda w innej gablocie ale za dwumase i sprzegło z wymiana naliczyli mi około 2900+500, sam wyszukałem części i udało się znaleść to samo za ok 1900 :) więc wyszło sporo taniej. I pewność że po roku nie padnie a starczy na kilka lat.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze:P

Zawsze.... podkreślam słowo "potocznie".... :devil:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za zainteresowanie. W chwili obecnej koszt części to ok 3tys / dwumas i sprzęgło / + ok 400zł za robotę. Oczywiście nie mówię o serwisie Mazdy, gdzie jak pojechałem z ciekawości to powiedzieli mi jakoś 7tyś netto za części + 810zł za robotę... przecież to połowa wartości samochodu ;)

auto jest z roku 2003, 2.0, 136KM

w pobliżu Bielska nie znalazłem firmy co regeneruje koła, więc auto trafiło do mechanika, który miał tylko wymienić komplet części. Mam nadzieję, że wszystko dobrze poskłada, bez względu na to, czy części będą nowe, czy regenerowane. Chociaż tyle, że mam samochód zastępczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś z Bielska (więc w miarę blisko do Katowic). W Katowicach, a konkretnie Mysłowicach jest chyba jeden z lepszych serwisów specjalizujących się w Mazdach (nieautoryzowany wiec ceny normalne). Serwis nazywa sie mazvagtech i poleci Ci go wiekszosc ludzi z Mazda Speed forum. Jakbym mial wstawiac takie regenerowane to tylko tam - chociaz na miejscu właściciel tez pewnie Ci powie ze regenerowac tego nie warto...



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie znalazłem zestawy do montażu ze sztywnym kołem i kolejny dylemat czy warto... za chwilę zadzwonię do firmy, czy mają części do mojego auta. Nie chcę reklamować ;) więc powiem tylko, że robi to bardzo znana firma na naszym rynku. Cena kompletu to 1350zł

zestaw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra miała mazdę 2002 rocznik Diesel, też mechanik zaproponował 12 miesięcy gwarancji po regeneracji. Zapłaciła 600zł za regenerację i chyba 550zł za robociznę.

Pojeździła niewiele, bo jakieś 2 miesiące i poszło się kimać...

Z tym że jeszcze coś puściło dalej.

No i wtedy nowa dwumasa i komplety i tamto cudo którego nie pamiętam z nazwy i 5k złotych wyszło łącznie za naprawę.

Więc nie warto chyba kombinować, bo można 2 razy stracić.

Do swojej Corsy też biorę lepsze markowe nowe rzeczy bo wiem że robię to dla siebie i bezpieczeństwa.

:)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.