Skocz do zawartości
inmar

Klima w bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś już ten temat przerabiałem,ale czy ktoś sforsował spółdzielnie w sprawie zgody na klimę w bloku ? Mamy wspólnotę mieszkaniową bo kilka osób wykupiło mieszkanie i kiedyś mi odmówili,ale się nie poddałem i znów o tym myślę.Mam bok bloku,gdzie są tylko okna łazienek a obok jest bar gdzie i tak jest klimatyzacja i nikt sprzeciwu nie miał.Jak przekonać spółdzielnię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim argumentem sprzeciwili się montażowi klimy? Nie rozumiem co mają do tego ;)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boś głupi (przepraszam).

Zakładasz i tyle. Na każdą antenę, na talerz sat. itp musisz niby mieć zgodę.

Moja mama założyła klimę za moją namową i tyle i do dziś w upalne dni ma jak na północy.

ps.przejdź się po sąsiednich budynkach i zobacz ile tego badziewia wisi...i klimatyzatorów pewnie też, założę się o 100-kę że 95 % ludi - właścicieli mieszkań czy innych nie ma na to pozwoleń.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja pytalem jakis czas temu to powiedzieli ze nie ma problemu ale ta rurka od skraplacza ma byc podpieta do rynny i mam miec to na papierze ze jest to wpiete do tej rynny przez firme montujaca klime i tyle , owszem do skutku nie doszlo bo wyjechalem ale idz tam i powiedz ze kupiles klime i bedziesz ja montowal , jak ma byc to zrobione i tyle daj papierek do podpisania o zgode i juz , postaw na swoim i tyle , nie powinni miec nic do tego , powiedz ze montaz odbedzie sie przez firme ktora ma wieloletnie doswiadczenie w tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też zaczynam rozeznawać temat.

Szukam też niedużej i przedewszystkim cichej Klimy, bo jak będe hałasował sąsiadom to na bank napiszą donos


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregat najlepiej umiescic na balkonie, balkon jest obrębem Twojego mieszkania - i moga cmoknąć w pompkę

ale jeżeli chce sie powiesić agregat na scianie - to juz jest powierzchnia spółdzielni\wspólnoty i trzeba mieć zgode.

A wogóle jest przerąbane jak to jest straszy budynek np z lat 50, bo trzeba pytac konserwatora o zgodne - i to jest bez szans...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian na talerz na balkonie tez generalnie powinienes miec zgode, wiec nie do konca tak jest...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregat najlepiej umiescic na balkonie, balkon jest obrębem Twojego mieszkania -

oj....nie do końca... Zobacz czy masz wpisany balkon w akt notarialny??? jeżeli go nie ma to właścicielem balkonu jest spółdzielnia, a ty jesteś tylko jedynym użytkownikiem :)

Generalnie jest tak jak napisał Mariusz... walisz klimę i lejesz na wspólnotę ( spółdzielnie )

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może polecicie jakąś konkretnie Klimę - cichą.

Agregat będzie stał na balkonie


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poprostu pozwolili ale z zastrzeżeniem ze jak sąsiedzi się poskarżą to będę musiał zdemontować. .... i tak już 7 lat

Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hałasu to mam w domu dwie klimy 2,5kw on/off i 3,5kw inwertera. Mniejsza chodzi cyklicznie i jak spręża to chodzi jak starsza lodówka, natomiast w inwerterze nie słychać sprężarki wcale jedynie szum wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli marku masz balkon to instalacje robisz sobie na balkonie i po sprawie u mnie ten sam problem był w tej sprawie , nie mają nic do powiedzenia to jest twój balkon ,jesli na elewacji zrobisz to inna sprawa to oni decyduję i mają prawo nie wyrazić zgody


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nikogo nie pytałem mam ich gdzieś bo o cokolwiek ich nie poproszę zawsze otrzymuje odpowiedź nie zawsze sam podejmuję decyzję mam własnościowe z wykupionym gruntem i sam decyduje co robię nawet nie pytałem o zgodę kiedy na balkonie montowałem panele słoneczne. Jest moje i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hałasu to mam w domu dwie klimy 2,5kw on/off i 3,5kw inwertera. Mniejsza chodzi cyklicznie i jak spręża to chodzi jak starsza lodówka, natomiast w inwerterze nie słychać sprężarki wcale jedynie szum wentylatora.

Sławek, a tego inwentera to jaki masz model


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę z moją spółdzielnia już rok, od pisma do pisma.

Niestety nie mam balkonu i to jest największy problem.

Na elewacji nie ma możliwości bo nie dość, że jest w słabym stanie technicznym to w dodatku potrzebna jest zmiana zagospodarowania terenu ponieważ jednostka zewnętrzna wychodzi po za obręb bloku.

Po wielu spotkaniach mam wstępną zgodę na założenie jednostki zewnętrznej na dachu.

Ja zdecydowałem się na klimę fujitsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jeszcze klima wewnętrzna z rurą przez otwarte okno lub specjalnie przystosowanym lufcikiem w szybie okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj czytałem o tych klimach Daikin


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest twój balkon

po 1 czy płacisz czynsz za balkon????

po 2 nie ma czegoś takiego w ustawie jak Balkon, jest napisane :

elementy architektonicznej konstrukcji trwale połączone z bryłą budynku należą do części Wspólnej

Tak się w kraju utarło, że "balkon" jest własnością lokalu... lokator tylko użytkuje część wspólną.

Kupując lokal mieszkaniowy kupujesz ściany wewnętrzne, a zewnętrzna część ścian należy do powierzchni wspólnej dodam, że balkon jest "zamontowany do ścian zewnętrznych i stanowi całość budynku.

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wliczony balkon w metraż mieszkania i płace za niego czynsz


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam balkonu,jak bym miał to klima dawno by była.Jest fakt,że o co poproszę ZGM czyli zakład gospodarki komunalnej bo on jest właścicielem to zawsze słyszę NIE.Mam w kuchni sporo pleśni,w pokoju trochę mniej i była ona jak jeszcze akwarium nie było,po prostu przemarzają ściany i w tych miejscach się pojawia.Ten stan był zgłaszany przez 20 lat kilkakrotnie,kiedyś obiecywali ocieplenie budynku a teraz już tego nie mogą zrobić bo wspólnota się nie zgadza.U nas na osiedlu nie ma żadnej klimy,to raczej biedne osiedle.

Czytałem dziś o tych wewnętrznych klimach,ale chyba lepsze te zewnętrzne.Rozmawiałem z gościem,któremu będę robił meble i ma w swoim starym mieszkaniu klimę,stwierdził,że lepiej kupić słabszą,niech może dłużej pracuje nić mocna,która będzie chodzić cyklicznie.Takie jego zdanie.Przyłączam się do pytania Jarka,jaką kupić.Priorytet to cicha z obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sławek, a tego inwentera to jaki masz model

Mam Gree 3,5kw.

Czytałem dziś o tych wewnętrznych klimach,ale chyba lepsze te zewnętrzne.Rozmawiałem z gościem,któremu będę robił meble i ma w swoim starym mieszkaniu klimę,stwierdził,że lepiej kupić słabszą,niech może dłużej pracuje nić mocna,która będzie chodzić cyklicznie

Z tego co się orientuję to teraz chyba tylko inwertery są a one chodzą cały czas falownikiem regulując wydajność. Natomiast stare on/off działy cyklicznie i w pomieszczeniu było że wieje cały czas na przemian zimne/ciepłe z pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzwonię sobie jutro po firmach montujących klimy z mojego miasta to podpytam co doradzają i jak się ma sprawa montażu na bloku klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brać to tylko z inwerterem zewnętrznym, jeżeli chodzi o DAIKINA to mogę polecić z czystym sumieniem testuje ja u siebie już ładnych kilka lat, zresztą w serwerowni mam dwie i każdy kto przychodzi na przegląd zawsze potwierdza że jeden z lepszych urządzeń


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.