Skocz do zawartości
majestic

Odpieniacz do nano [30l]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Powoli zabieram się za zwiększanie obsady mojej kostki i zastanawiam się nad odpieniaczem. Wiem, że resun mieści się do kaskady fzn-3 i to był mój początkowy wybór ale zastanawiam się czy nie stworzyć czegoś "swojego"?? Myślę tu o czymś napędzanym jakąś małą przerobioną pompką, opcja z kostką lipową odpada. Jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi w grę jedynie odpieniacz który wejdzie do kaskady? Z małych odpieniaczy jedyny, który cokolwiek pieni to Hydor 135, chociaż tu też zdania są podzielone. O co dokładnie chciałbyś zwiększyć obsadę? Bo może lepiej będzie zwiększyć szkło zamiast dokładać odpieniacz do i tak małego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi w grę jedynie odpieniacz który wejdzie do kaskady? Z małych odpieniaczy jedyny, który cokolwiek pieni to Hydor 135, chociaż tu też zdania są podzielone. O co dokładnie chciałbyś zwiększyć obsadę? Bo może lepiej będzie zwiększyć szkło zamiast dokładać odpieniacz do i tak małego akwarium.

Z przyczyn czysto lokalowych niedawno zmieniłem szkło ale w tę drugą stronę-> na mniejsze i póki co muszę przy tym pozostać. Moje pytanie dotyczyło bardziej czegoś, co można by zbudować przy założeniu zmieszczenia tego w kaskadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem gdzies na forum odpieniacz ze strzykawek by tomico (chyba) jak w googlu wpiszesz strzykawkowy odpieniacz to bodaj pierwszy link jest do tematu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt znam już od dawna...chodzi mi tu bardziej o projekt odpieniacza diy napędzanego małą pompą a nie pompką powietrzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiejś mikro pompki i spróbuj przerobić jej wirnik na mesh. Gotowego raczej nic nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zmodyfikować projekt tomko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa: co Ty chcesz odpieniać w tak małym baniaczku ??

Daruj sobie takie ''odpieniacze'', podstawa w tym malutkim litrażu to podmiany wody, odpieniacz jest zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz Blaua, po niewielkim skróceniu wejdzie do kaskady Aquaela (tej największej) i w miarę przyzwoicie działa. Tylko, że ja miałem starszy model tego odpieniacza - nie wiem, czy nie zmieniły się wymiary. Po za tym wszystko co powyżej to święta prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin- wiem że podmiany to podstawa i tego się 3mam ;) Początkowo chciałem opierać się wyłącznie na podmianach, jednak przemyślałem kwestię i odpieniacz wydaje mi się być potrzebny

ethanhun- który konkretnie model blau masz na myśli? Możesz podesłać do niego link??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecę inne rozwiązanie tj wiszące poza akwaTropical Marine Centre VSkim 80 Micro do tego przerobiona na igiełkowy wirnik pompa aquaela circulator najepiej model 1000 i przerobiona zwężka tak jak robi to w swych odpieniaczach użytkownik Erni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wasnie chciałem zapytac czy widziałeś to:

http://allegro.pl/tropical-marine-centre-vskim-80-micro-odpieniacz-i4235046386.html

@officer: wiesz coś więcej o tym odpieniaczu? Używałeś go może?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem go u kolegi ze studiów miał podpięty do starego typu cyrkulatora aquaela 1000, ja też taki chcę u siebie kupić i zrobić na nowym cyrkulatorze aquaela 1000 na wirniku igiełkowym z tłumikiem na wężyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam resuna sk 300 i ;pieni w kaskadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze ten tropicl mariin ciekawa opcja, ale jednak widok pompy w tak małym akwarium były mało ciekawy... Chyba zostanę jednak przy resunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Odpieniacz mieści się w fzn 3. Link do niego w stopce

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.