Skocz do zawartości
AMP

Pelletki - małe, czy duże??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar zmienić metodę z VSV na pelletki i tu pytanie jakie kupić - małe, czy duże? Słyszałem, że duże są łatwiejsze, bo nie muszą się ruszać. Z tego samego żródła słyszałem też o przepływie 500l/h, a praktycznie w każdym temacie na forum piszą, że ~1500l/h. Jak to jest? Jak zorganizowac taką "przesiadkę"? Zmniejszać ilość VSV i stopniowo dodawać pelletek?


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 150ml paletek na przepływie 500l/h. Ładnie się ocierają,jak robaczki w puszce na ryby...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, wczoraj identyczne pytanie zadalem :D tez chce z vsv przesiasc na pellety. Sprobuje z tymi duzymi, ponoc nie ma dramatu z ustawianiem ilosci przeplywu, wystarczy umiarkowany-duzy przeplyw i bedzie ok, zreszta niektorzy umieszczaja je w workach obok splywu w sumpie i dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pelety :ball:

heh, jestem za ;), a jaki przepływ? Z cukierków kupiłem wczoraj tylko chemiclean...:(. Słyszałem, że też rano byłeś...

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale "sprzedam" mam wystawione XXL w dobrej cenie.Próbowałem z pelletkami w starym baniaku i w nowym i nie umiałem sobie z nimi poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , Ty sobie nie umiales z czyms poradzic? To juz przesada... ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paletkami czy bez Marku , twoje akwarium to pierwsza liga jak dla mnie. I zgodzę się z Marcinem że ciężko uwierzyć że sobie nie mogłeś z czymś poradzić.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszytko u każdego działa tak samo,dlatego jest tyle sposobów prowadzenia baniaków.Mi był pisany Aquaforest i metoda priobiotyczna,innym jak kolega Fal próbował innych a powrócił do pelletek i akwa ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dziale "sprzedam" mam wystawione XXL w dobrej cenie.Próbowałem z pelletkami w starym baniaku i w nowym i nie umiałem sobie z nimi poradzić.

Mozesz rozwinąć myśl ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystawiłem je na sprzedaż bo mi leżały.

To nie było trudne do zrozumienia :) chodziło o to czemu 'nie poradziles sobie' ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pelletki są najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też głos na małe. mam nadmiar więc odstąpię jakby co.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam małe i z czystym sumieniem moge je polecic :) Dlaczego ? Zbijły ładnie NO3 z 50 do 1 i utrzymują parametry stabilnie. Dodatkowo używam bakterii BIOGRO. pelletki tez z tej firmy co bakterie. Dodatkowo używam Rowy z AF i jest git :)

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie sie ktos na forum kto udzieli wyczerpującej odpowiedzi ? Z całym szacunkiem odpowiedz w stylu takie są najlepsze bo są najlepsze zachowajcie dla siebie...


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie sie ktos na forum kto udzieli wyczerpującej odpowiedzi ? Z całym szacunkiem odpowiedz w stylu takie są najlepsze bo są najlepsze zachowajcie dla siebie...

Używałem jednych i drugich - zapewne po pewnym czasie i ustawieniu odpowiedniego

przepływu i ilości duże xxl peletki też są dobre i działają pozytywnie.

Poleciłem koledze małe gdyż przy dużych trzeba było co jakiś czas potrząsnąć-

wzruszyć mocniej aby się nie sklejały. Przy ustawieniu większego przepływu po

prostu za mocnego przestawały działać. Poddałem się po trzech miesiącach i przeszedłem

na małe, oczywiście nie jest to tak że sypiesz i zapominasz. Też trzeba dobrać odpowiednią ilość

jak i przepływ oraz dać im czas aby zaczęły działać. Pelety przed włożeniem do filtra przepływowego

należy namoczyć, ja daje je w czystą RO na dobę co jakiś czas mieszając. Dzięki temu już na starcie

nie będą się nam sklejać, kolejna ważna rzecz to to iż nie sypiemy całości zalecanej ilości

od razu tylko stopniowo dosypujemy. Ważnej jest to aby odpływ z filtra z peletkami był ustawiony

w pobliżu pompy zasilającej odpieniacz, przy czym zaobserwowałem i nie może ona w całości

trafiać do odpieniacza. Może jest to też kwestia sprzętu, ale u mnie korale lepiej polipują jak

tylko część wody po przepływie przez filtr z peletami trafia do odpieniacza.

Metoda w moim przypadku bardzo skuteczna i praktycznie bez obsługowa, za pierwszym razem

kiedy zastosowałem małe peletki ruszyły po miesiącu, kiedy po przesiadce zasypałem nowe

potrzebowałem od dwóch miesięcy aby je rozbujać. Tak więc podsumowując metoda skuteczna

z tym iż potrzebuje trochę czasu aby zaczęła działać.

Edytowane przez mirekaju (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpująca odpowiedz, zapewne wiecej osób skorzysta z tej informacji , reszta niech sie uczy wypowiedzi od kolegi


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.