Skocz do zawartości
Waldi

Pompa Aqua-Nova

Rekomendowane odpowiedzi

o właśnie,tak myślałem że różnica będzie niewielka

co do tej regulacji w pompie obiegowej też wydaje mi sie troche bez sensu

bo za każdym razem gdy będziemy regulować to poziom w kominie będzie skakał,troche bez sensu

no nic trza pomyśleć jeszcze

Ja wyregulowałem raz na 5 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dzisiaj kupiłem ncm65000. Wcześniej miałem nj 4500 ale zdechł później nj 3000 i szczerze mówiąc to ona dmucha minimalnie mocniej niż nj4500. Grzebień 32 cm jest na styk. Nie muszę wyłamywać zębów. Powrót mam na rurach 25, przypuszczam że na 32 wiele więcej nie wypchnie. Na plus - jest absolutnie nieslyszalna. Zero wibracji. No i zaje.... Miękki start. Za tą cenę jestem zadowolony. Sterowanej jebao nie chciałem, bo nie widzę sensu regulowania obiegu pompą.

mobilnie...


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za NCm65000 ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, się pomyliłem zero za dużo. 6500 miało być.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o ten NCM ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aquanova 6500 w odpieniaczu. Zalety to miękki start i dźwięk odrzutowca przy rozpędzaniu wirnika ;) Cicha, nie powoduje wibracji. W obiegu mam New Jet 4500. Kupiłem jakiś czas temu, trochę wibracji przenosi niestety i znacznie głośniejsza od Aquanova (jakieś 2x) ale za to ma kompaktową budowę. Nie posiada miękkiego startu więc przy załączeniu zasilania nagłe uderzenie wody - stress dla ryb. Ma za to elektroniczne odcięcie zasilania gdyby poziom w komorze pompy był zbyt niski - podobno, bo u mnie jakoś to nie działa, po prostu pracuje i siorpie wodę z bąbelkami. Może działa jak jest w zupełnie suchym zbiorniku - zabezpiecza przed pracą na sucho.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Tak się zastanawiam po co komu ta regulacja? ni by do czego można ją wykorzystać? Serio pytam. San nie mogę znaleźć zastosowania, jeżeli takową bym posiadał.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza się tylko przy podmianie i po karmieniu - karmię,idzie minimum. Po daje na Max. Normalnie chodzi na -1 stopień.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o regulacje na wszelki wypadek gdyby była ciut za mocno do wydajności hydrauliki. Ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić z zapasem na przyszły większy zbiornik


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie kupując pompę z regulacją wydam tyle, że mógłbym kupić mniejszą i większą... Co do karmienia to się zgodzę ale ja osobiście tego nie robię. Z drugiej strony można wyjąć wtyczkę z kontaktu.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, Ja jak zawsze karmie to nigdy nie wyłączam obiegu, mało pokarm wlewam pod powrót z obiegu żeby rozeszło sie po całym akwa - niech rybole sobie poganiają za jedzeniem, a przynajmniej tym sposobem każda se poje.

Tak własnie nauczyłem mandaryny przyjmować mrożonki. U mnie jak by pokarm swobodnie opadał to pokolce by to wszystko zdominowały


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy karmieniu ryb też nie wyłączam.

Ale jak karmię LPS do pyska - wyłączam cyrkulację a obieg na pierwszy poziom

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.