Skocz do zawartości
bohen

Techniczne pytania odnośnie odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

witam właśnie zakupiłem ten odpieniacz

56724fec72a92115b.jpg

będzie obsługiwał kawa 42L plus ok 35l sumpa z głównie niefoto

pytania mam dwa:)

1. pieniąc bardzo dużo drobnych pęcherzyków wypluwa do akwa, a puki co wszystko (docelowa skała rybki ukwiał i 4 korale) pływa w akwa 80L czekając za zbiornikiem docelowym bo kurier nawalił i jest obsuwa

Pytanie docelowe czy pęcherzyki nie będą przeszkadzać obsadzie a dokładniej czy jej nie zaszkodzą??

bo akwa i będzie we wtorek czy lepiej pociągnąć do tego czasu bez odpieniacza czy zostawić tak jak jest

2. teraz pytanie odnośnie ustawienia bo większość ustawia na suchą pianę, kwestia jest taka że jest jej mniej niż białej czy takie ustawienie jest uwarunkowane lepszym usuwaniem białek z wody czy wygodą że jest jej mniej

z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez bohen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia coz to za ,,cudo" ale sadzac po wygladzie watpie zeby udalo Ci sie z sukcesami prowadzic baniak niefoto, pozatym sa to na tyle wymagajace korale ze utrzymanie parametrow na stalym- niezbednym poziomie w 70l wody moze byc niemozliwe... Jeżeli chodzi o piane mokra i sucha to bynajmniej nie ma to wiekszego zwiazku z wygoda, jak masz mokra piane to szybciej pozbywasz sie syfu z wody ale niestety wywalasz tez porzadane substancje, dlatego na poczatku przy dojrzewaniu lepiej ustawic mokra zeby system szybciej pozbył sie NO3 i PO4 a pozniej ustawiasz na sucha bo wywalisz do scieku mniej ,,dobrego" z akwa. Jeżeli zaczynasz dopiero z morszczyzna to nie radze tego robic od razu od niefoto bo po kilku porażkach mozesz sie zrazic to tego hobby, jezeli juz to niech to beda chociaz lpsy, pozniej spsy i jak nauczysz sie troche to wtedy probuj z niefoto, taka moja rada. Tak nawiasem nie masz jeszcze akwa, a juz cała obsada pływa w jakims przejsciowym akwa? Poczytaj troche o dojrzewaniu akwa bo to wszystko moze Ci szybko pasc...


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci, jak wyglada dysza zaciagajaca powietrze (to pod gabka), no i po co ta gabka ?

Babelko moze z czasem przestana wylatywac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pienidło odkąd je kupiłem 3miesiące temu napowietrza mi baniak wywalając pęcherzyki każdą szczeliną Zrezygnowałem z uszczelnienia bo zauważyłem znaczne przyrosty korali i poprawe kondycji akwa, woda znacznie klarowniejsza i rybki żywsze Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o niefoto to zamierzone działanie, jak mi się z nimi nie powiedzie to zawsze moge spróbować z lps lub sps. a po tym ile włożyłem kasy chęci i wysiłku w zdobycie całego osprzętu na pewno po pierwszym niepowodzeniu nie zrezygnuje. po to robie sumpa większego od akwa stosuje solidny odpieniacz i wuchte absorbentów żeby się nie wkur.... jak inni urzytkownicy 30-40 litrowych piko raf którzy ciągną na kaskadach i dopuki są same miękasy to fajno a przy pierwszych sps lub lps zaczynają się problemy, a w dodatku lubie wyzwania i lubie karmić zwierzaki osobiście.

Jeśli chodzi o dojrzewanie baniaka to nie mogłem przewidzieć że kurier nawali i będe musiał czekać za sklejeniem nowego. a skała z życiem była zakupiona okazjonalnie po likwidacji zbiornika. jeśli chodzi o poznań to puki co widze że jest totalna posucha jeśli chodzi o zakupy morskich zwierzaków, nawet w am jak byłem to skały prawie nie mieli a kawałki które mieli to 2 i brak miejsca w moim zbiorniku takie wielkoludy. Puki co zbiornik ma dobre parametry no3 na poziomie 5 mierzone salifertem a po4 0,2 salifertem

glonów jest niewiele

we wtorek przyjdzie zbiornik to całość przełożę do niego i dosypie przy okazji piasku (również żywego), najwyżej na 1 może 2 dni zaciemnie bo napewno podskoczy no3 ale odpieniacz i absorbenty zrobią swoje

A wracając do odpieniacza u mnie będzie w sumpie więc może sobie bąbelki puszczać, bo na wacie się pozatrzymują i do baniaka nie będą wpadać.

Dysza jest dziwnie skonstruowana bo zwężka venturiego (sory jeśli napisałem z błędem) jest na wylocie z pompy i się za dobrze nie sprawdza, ale wlot ma możliwośc podłączenia 3 wężyków(tam pod gąbką) i powietrze jest już całkiem dobrze cicho i skutecznie zasysane na wirnik (igiełkowy) mesh się chowa

Gąbki są chyba tylko dlatego że ma możliwość powieszenia na akwa i żeby przypadkiem do pompy nie zassał jakiegoś syfu

Jednak sobie odpuszcze jego prace do wtorku a korale będe w między czasie karmił poza zbiornikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie pomysł z sumpem, nawet w tak niewielkim systemie, uwazam za słuszny, jesli masz skale i wode z jednego zbiornika, to jest szansa, ze dojrzewanie przejdzie całkiem spokojnie, takze zycze powodzenia, a mozesz podac nazwe tego odpieniacza i jego parametry?

Edytowane przez adams888 (wyświetl historię edycji)

220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haqos PS-300

ja kupiłem na alledrogo koszt 299 plus koszta wysyłki pieni rewelacyjnie ale do zawieszenia na akwarium bym nie użył bo dużo drobinek wypuszcza, za te pieniądze nic ciekawego z diy się nie skleci a w moich rękach to nie diy tylko die się robi:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale zgodnie z parametrami z opisu aukcji, to do 70l pod miękkie się nadaj a nie niefoto. Już przędzej BK 160 mini.

Dane techniczne pompy:

moc: 10W

wydajność: 800l/h


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale różnica w cenie minimalna 300 a 3000 zł to raczej przepaść, jakbym chciał wydać na to małe akwarium 10000zł to pewnie o nim bym pomyśłał

jak na razie pieni bardzo dobrze parametry w normie, zobaczymy na przyszłość jak się wkręce na maxa w to niefoto i odłoże 3000 to może zmienie odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.