Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

038 ppm po samej membranie to dużo za dużo . Nawet te 20 to już sporo . Moja daje 001 :smiling: .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem postaram się dodać zdjęcia. Zmierzę również wodę przed żywicą i zobaczę wkład. Żywica jest nowa ok. 150l. pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po membranie było kolo 30ppm i bardzo szybko szlag trafił żywice - nawet miesiąca nie wytrzymała.

Spróbuj rozebrać membranę i zobacz czy któraś z uszczelek się nie podwinęła, w mojej ten zabieg pomógł bo teraz mam 14ppm .

Choć i tak nie ma szału , bo felek ma 001...


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem membrane i na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Żywicy w pojemniku miałem na około trzy czwarty pojemności więc dosypałem na maxa. Teraz przepuszcze z 10 l. wody i zmierzę, Miernik jest ok. Sprawdzałem z innym filtrem i tam było 004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakończyć temat happy endem :) Po dodaniu żywicy na maksa oraz wyciągnięciu i ponownym włożeniu membrany pomiar w 3 przypadkach wyniósł 0000 a w jednym 0001.Udało się. Niby takie drobnostki a pomogły. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie wody ma ogromne znaczenie. Oryginalnie w kranie mam około 2,2 bara i z ~700-750ppm (Gliwiczanka) oczyszczała do 25-40ppm (w zależności od temperatury wody). Po zamontowaniu pompy która daje 7,5 bara oczyszcza do 5-6ppm i daje ~20l/h. Co do kolejności prefiltrów to ja jestem zwolennikiem ochrony membrany sedymentacyjnym 1mikron. (w liniówkach zawsze węgiel pierwszy a w 10" do środeczka)


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie żywica była problemem tylko któraś z uszczelek bo bo rozkręceniu i skręceniu się poprawiło a dołożenie żywicy do pełna tylko zbieglo się w czasie z tą operacją! Tak cczy siak siak fajnie,że ci się powiodło!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.