Skocz do zawartości
jokeraupl

Pomocy! - czyli pierwsza solniczka.

Rekomendowane odpowiedzi

Co do testow to podstawowe to : KH , MG , CA , NO3 , PO4 , impamietaj ze czyms musisz sprawdzic zasolenie a i jeszcze PH .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testow to podstawowe to : KH , MG , CA , NO3 , PO4 , impamietaj ze czyms musisz sprawdzic zasolenie a i jeszcze PH .

Tak się zastanawiam, czy na pewno Mg i Ca są konieczne na początku? Jeśli nie ma się od razu wielu "konsumentów" wapnia i magnezu pod postacią korali twardych to chyba można sobie na początku te testy spokojnie odpuścić.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mie bedzie cie interesowalo ile faktycznie jest MG i CA


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno woda jaka bedziesz dolewal po odparowaniu powinna miec ten sam stosunek mg i ca oraz to samo ph i kh co woda w baniaku a by to sprawdzic potrźebujesz testy


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Ca Mg No3 resztę tzn ph kh zrobisz w jakimś sklepie i będziesz wiedział jak jest.

Ibiza - dolewa się wodę RO+DI, która praktycznie zawsze ma te same parametry PH KH jak bierzesz ją ze swojego filtra (oczywiście zawsze na czas wymieniane wkłady i membrana) a solanka na podmiany jak sypiesz sól wg wagi i zawsze ta samą to też wynik jest praktycznie zawsze ten sam

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się, że w okolicy zmieniają sklep akwarystyczny na typowo morski :D. Pytałem o wodę z akwarium. którą okazało się, że sprzedają normalnie na litry więc, wodę z się nie martwię bo wszystko u nich ładnie pływa i żyje. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jak nie będę czegoś wiedział będę Wam dalej marudził.

Zakup filtr RODI - za 165zł masz z przesyłką - na początku będziesz miał zapał i może latał po wodę, ale minie trochę czasu i stanie się to uciążliwe jak wychodzenie z psem w deszcz (a konieczne) :)

Wodę będziesz potrzebował non stop i tu bym nie szukał oszczędności.

Mniejszym złem będzie kupić np. mniej wydajne świetlówki, zrezygnować z odpieniacza czy żeby jeszcze zbić koszty - wystartować na suchej skale.

Do Twojego litrażu 2x24w max!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam sie co do wody RO + DI dlatego nalezy ja podniesc do wartosci jakie znajduja sie w baniaku dlatego wspomnialem o tych testach .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zgadzam sie co do wody RO + DI dlatego nalezy ja podniesc do wartosci jakie znajduja sie w baniaku dlatego wspomnialem o tych testach .

No to ja chyba coś ważnego przeoczyłem w temacie dolewki. Ktoś jeszcze podbija Ca i Mg w wodzie do dolewki?

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze jedno pytanko.. Myślicie, że światło 2x24w (jakaś zwykła 6500k) + Ati blue plus dadzą rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzajmy nikogo w błąd. Wodę odparowaną uzupełniamy czystym H2O po RODI.

Edyta.

Świetlówka 6500K się nie nadaje.

Edytowane przez tomaszpro (wyświetl historię edycji)

7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś coś konkretnego do tej ati blue plus zaproponować? Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz mieć bardziej biało czy bardziej niebiesko. Zobacz sobie wykresy

ati coral plus i ati aquablue special.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietlówki 6500K sie nadają,tylko z dodatkiem aktynicznych.

A tu akwarium oswietlone 2 takimi swietlówkami plus 2 aktyniki-

http://www.acquaportal.it/ARTICOLI/AGGIORNAMENTI/Aggiornamento_9-5/alessandro_gragnani/default.asp


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba coś ważnego przeoczyłem w temacie dolewki. Ktoś jeszcze podbija Ca i Mg w wodzie do dolewki?

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Nie takie bzdury tu się pojawiały.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I jeszcze jedno woda jaka bedziesz dolewal po odparowaniu powinna miec ten sam stosunek mg i ca oraz to samo ph i kh co woda w baniaku a by to sprawdzic potrźebujesz testy

A teraz poproszę ibizę o szersze objaśnienie tej metody.

Jakie np. Ca ma woda RODI i jak je uzupelnic gdyby było zamało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, nie ma co tu ironizować - to co pisze Ibiza jest po prostu niebezpieczne..., zazwyczaj staram się być delikatny ale w tym przypadku trzeba po prostu powiedzieć że trafił się rodzynek, który nie wykorzystał swojej szansy aby milczeć....


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest mistrzostwo swiata woda do dolewki ma miec odpwiednie ca i mg i moze jeszcze zasolenie?? :ninja: rece opadaja


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak mają inni. Np. ktryc, snocho, ktokolwiek ze świetlówkami.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zdecydowałem, że tą 6500K dzienna zmienie na SYLVANIA MARINESTAR + aktyniczna Ati blue plus. Żywą skałę zamówię z erybki, za 2 tyg. powinni ją mieć. Mam pytanie, a mianowicie jakim światłem świecić w czasie dojrzewania. Sama aktynka, czy razem z marinestarem? Wiem, że w tym czasie powinienem palić 4-6h dziennie. Proszę o odpowiedź jeśli można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.