Skocz do zawartości
Furia

Ryba "pudełko" - jaki pokarm?

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Ci pani z Jonafish poleciła rybkę do 30 litrów to gratuluje , napewno pani ma pojęcie o potrzebach i warunkach w jakich sprzedawane zwierzęta powinny byc hodowane . Szkoda , że nie poinformowała o upodobaniach pokarmowych .....Pełen profesjonalizm !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci pani z Jonafish poleciła rybkę do 30 litrów to gratuluje , napewno pani ma pojęcie o potrzebach i warunkach w jakich sprzedawane zwierzęta powinny byc hodowane . Szkoda , że nie poinformowała o upodobaniach pokarmowych .....Pełen profesjonalizm !

nie że poleciła, tylko stwierdziła, że nic się jej nie stanie przez miesiąc-dwa dopóki nie otworzymy całkowicie 220 litrowego...i tak-uważam że Pani się zna na rzeczy, dowodem jest piękny sklep z fantastycznymi stworzeniami jak i wiedza na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ryba w małym akwarium po prostu nie urośnie. Podobnie mam z rybą krową (Lactoria Cornuta). To nie pokolec śmigający po całym akwarium dlatego w przypadku tych ryb jestem przekonany, że mimo że dorastają gdzieś do 35 cm to mogą spokojnie pływać w akwarium 200+ litra i sprzedawca wcale źle ci nie polecił. Moja mająca 2 lata ma ok 6-7 cm i nie widzę żeby od pół roku cokolwiek więcej urosła. Co do tego, że jest trująca - jest teoria mówiąca, że owszem ale trucizna jest u ryb żyjących w naturze, które jedzą pożywienie z którego produkują toksyny. W akwariach raczej ciężko o taki pokarm stąd prawdopodobnie można ją śmiało usmażyć i zjeść, czego jednak nie polecam bo to są kościste - dosłownie :).

Czy nie zmienia ci ubarwienia o różnych porach dnia? U mojej w dzień widać piękną żółć, natomiast wieczorem nie wiadomo skąd wyskakują ciemne plamy i robi się szara - ale to trochę inna ryba.

nie zauważyłam żeby zmieniała kolorki, jest taka jasno żółta właściwie cały czas i gdzieniegdzie ma jasne niebieskawe kropki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam cztery takie rybki w 400 l i nigdy zadna nie zatruła wody a jedza dosłownie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
v1b1ki51.png

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad kupnem takiej, w kolorze żółtym. Mam obawę, czy na ślimaki nie będzie polować. Mam akwa po poludniowej stronie i potrzebuję dużo ślimaków... Nie chcę ryzykować klęski glonów. Możecie podzielić się doświadczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowa, urocza i niezaczepiajaca zadnych istot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowa, urocza i niezaczepiajaca zadnych istot :)

a jakie masz lps-y , może tridacny... ? - czy przypadkiem u Ciebie szkodzi tym zwierzakom ???


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acany, blastomussy, dunka, leptastree, zoa, rico, 1 akra, montipory, grzybki...

Nie widze zeby komukolwiek szkodzila :) caulastrea mi sie rozpuscila z niewiadomego powodu ale nie wiaze tego z fiszboxem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acany, blastomussy, dunka, leptastree, zoa, rico, 1 akra, montipory, grzybki...

Nie widze zeby komukolwiek szkodzila :) caulastrea mi sie rozpuscila z niewiadomego powodu ale nie wiaze tego z fiszboxem

a jak długo masz tą rybkę ?

... czy masz jakiegoś "szybko żerującego" pokolca z którym musi walczyć o pokarm ?


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Nie nie, oprocz fiszboxa mam tylko pare blazenkow wiec nie musi z nikim konkurowac, ale trzeba przyznac ze przy jedzeniu jest dosc wolna, u mnie chetnie je platki i granulki, mam ja z pol roku, kupilem takie malenstwo i nie widze zeby rosla

Edytowane przez kuba503 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba na 100% potrafi wydzielać toksyny, również na diecie "akwariowej". Robiłem przeprowadzkę akwarium i wrzuciłem 7 cm pudełko do 50 litrowej beczki razem z sześcioma innymi rybami. Po 2 godzinach padły wszystkie ryby, poza pudełkiem. 2 Ryby jeszcze żyły, włożyłem je do nowego akwarium ale padły po godzinie. Pudełko nie odniosło żadnych szkód. WIĘC JEST TOKSYCZNE NA 100%.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu kupiłem tą rybę..niestety miałem ją może 8-10 godzin...zaraz po wpuszczeniu ( przy zagaszonym świetle) nastąpiła szybka akcja...zaatakował ja żółtek...i się przeliczył...nie chce skłamać do 2 godzin było po nim...niestety pudełko nie wiem może ze stresu rano też była martwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tej rybce, bardzo ciekawy kształt ale w Erybce mi odradzili, ponieważ dorasta do 30 cm , wymaga 750l baniaka i zestresowana puszcza toksyny, tak się domyślam, że powodem stresu może być inna ryba albo niezbyt sprzyjające warunki.

Zresztą jako świeżak muszę pod tym względem pochwalić Erybkę i Korale, bo zawsze podpytują lub sam mówię co mam i naprowadzają mnie na właściwy tor ;-) nie wszystko ze wszystkim da się pogodzić.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.