Skocz do zawartości
Mario94

Czy tkanka w koralach się regeneruje?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tkanka w koralach ulega regeneracji? Np. caulastrea na 2-3 główkach straciła część tkanki. Czy ona się odbuduje?

Edytowane przez Mario94 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tkanka regeneruje sie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stylopora zrzuciła niemal całą tkankę, została ino plamka na białym badylu. Po jakimś miesiącu zrobiła się cała fioletowa ale jeszcze nie przypomina tego co kupiłem..Też jestem ciekaw co z tego będzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości,aby na martwym szkielecie koral odbudował tkankę ,co wy za głupoty wypisujecie ?

Lps może na martwym szkielecie zbudować nowy ,to samo tyczy się spsów,ale nie odbuduje tkanki miękkiej na białym (martwym)szkielecie


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się odbuduje z tym,ze trwa to bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie K-Z Sponge Power jest,ze przyspiesza odbudowe tkanki koralowców,ale czy to prawda to nie wiem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości,aby na martwym szkielecie koral odbudował tkankę ,co wy za głupoty wypisujecie ?

Lps może na martwym szkielecie zbudować nowy ,to samo tyczy się spsów,ale nie odbuduje tkanki miękkiej na białym (martwym)szkielecie

Zależy od korala. Mam jeden porites prosto z frachtu. Rurówki trzymały się długo, ale koral zmarniał, stracił tkankę i szkielet pokrył się glonami. Kiedy ilość rurówek spadła, już miałem się go pozbyć gdy zauważyłem "łatki" świecące pod niebieskim światłem. Przyjrzałem się bliżej, łatki polipowały! Dałem go w lepsze miejsce, w tym momencie ponad 50% powierzchni jest już pokryte tkanką i z tygodnia na tydzień widzę jak "łatki" rozrastają się i łączą ze sobą, a nawet glony na szkielecie nie stanowią dla nich problemu - tylko otwory żywych rurówek pozostają otwarte. Podobne akcje mam z akrami poobdzieranymi z tkanki przez kraba - szkodnika, choć tam jest czysty szkielet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rownież się odbudowała, aczkolwiek bardzo powoli się to dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyższenie kH wyraźnie sprzyja odbudowie tkanki na SPSach, niestety LPSy mi zmarniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomog spadek azotanów i fosforanów acropory wróciły do pełnej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.