Skocz do zawartości
twistman

POMOCY! Red Bugs i Flatworms Coral Eater

Rekomendowane odpowiedzi

I się narobiło. Przywlokłem cholerstwo ze szczepką akry, która po 2 tygodniach zaczęła bieleć punktowo i zrzucać tkankę. Byłem pewien że to za mocno cyrkulacja ją odmuchuje. Więc podzieliłem na mniejsze i przestawiłem.

Koral zaczął się porezentować jak marmurek - Poogryzany z każdej strony. Kąpiel w RX potwierdziła przypuszczenia - pasożyty podobne fo red bugs i do tego Flatwormy - oba gatunki gustujące w akrach.

Szczepka dwa razy kąpana w RX ale nadal widzę u podstawy jaja pasożytów :-(

Co gorsza zaatakowane są też inne akry - duże i poklejone do skał. Na wyjęcie nie ma szans.

Proszę o polecenie środka do eliminacji szkodników w ramach leczenia w zbiorniku głównym oraz instruktarzu co do zastosowania. Kolega mówi że w USA używają czegoś co nazywa się Interceptor... może ktoś wie coś na ten temat, i gdzie to można u nas kupić...

Paskudnie to zaczyna wyglądać..., plaga postępuje bardzo szybko i boję; się że będzie po akrach.

Dopiszę że mandaryn jest od dwóch lat ale nie dał temu rady.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda koral od którego się zaczęło.... raczej jego 1/4 część :-(

ceater.jpg


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już tak..., ale jakoś nie widzę gotowych rozwiązań.

Umówiony jestem w instytucie weterynarii na dowiezienie próbki tego tałatajstwa. Mają przeanalizować ją pod kątem substancji aktywnej, która to zwalcza...

Hmm... zobaczymy.

Jeżeli się nie uda, trzeba będzie przejść na miękkie.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką dawke stosujesz RX dwka jaka jest podana na opakowaniu to bzdury , podajesz 6 kropli na 1/2 l


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy jest sześciopręgi, chrysus też nie był zły.

Musiałem ryby nauczyć - trochę je przygładzałem i dmuchałem na korale tak by pasożyty odpadały. Po kilku dniach jadły je nawet błazny.

Działało dobrze na AEFW, jeśli chodzi o czerwone to "nie miałem przyjemności".

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką dawke stosujesz RX dwka jaka jest podana na opakowaniu to bzdury , podajesz 6 kropli na 1/2 l

Instrukcja z grubsza właśnie tak podaje..

Directions

  • Dosage per gallon of dip

Coral Rx Pro: 30 drops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flatwormów się tak łatwo nie pozbędziesz. Środki chemiczne załatwią Ci koralowce. Zapomnij. Nie ma na rynku środków chemicznych które załatwią flatwormy nie robiąc spustoszenia w zbiorniku. Kilka miesięcy temu przywlokłem akrę na której nie było flatwormów ale widocznie gdzieś były jakieś jajka, na szczęście w porę ją wyciągnąłem i niestety stoi już w garażu ale udało mi się uniknąć katastrofy.

Skoro nie zorientowałeś się i robaki są na innych akrach jest za późno. Jedyny sposób to dokładnie oglądać korale i szukać jajek a nie samych robaków. Robaki załatwisz RX`em. Ale RX jajek już nie załatwi. Z RX`em w Europie jest jeszcze jedna historia, kiedyś Coral RX kupiony w Europie był jakis słabszy bez antybiotyków/antybiotyku. Wersja oryginalna sprzedawana w USA jest inna. Ja zawsze nowe korale mocze w wersji z USA, nigdy nie próbowałem lokalnej. Nie wiem jak jest teraz ? Amerykański RX dozowanie to 20ml/3.8L.

Musisz obserwować korale, gdzie są jajka, usuwać jajka, moczyć w RX`sie. Kupić wargacze i utrzymywać stabilne warunki dla korali. Możesz spróbować FlatwormStop z KZ, wzmacnia korale. Jak chcesz używać chemii musisz mieć zbiornik kwarantannowy, ale nie sądze żeby cokolwiek działało na jajka poza usuwaniem mechanicznym. Trochę się naczytałem o tym na forach w USA i chyba to była jedyna działająca opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika trafila hexatenia. Dzisiaj był przymusowy dzień wolny od pracy. .. podejrzane korale zostaly wymoczone w RX i dokladnie obejrzane pod katem jaj pasożytów. Część korali trafila do kosza, reszta oderwana z pods

tawkami od skał jest pod obserwacją. Jak cos będzie nie tak to out :-(

zobaczymy co dalej.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.