Skocz do zawartości
Furia

Chromodoris Magnifica - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiony cudny chromodoris magnifica, czy to normalne że tak "zwisają" ze skały przez długi czas?

post-23020-0-84833100-1400527764_thumb.jpg

post-23020-0-83575400-1400527772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to specjalista pokarmowy, naciesz sie nim jak najdłużej, długo pewnie go nie utrzymasz :(


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy i szkoda zwierzaka. Poczytaj o ślimakach nagoskrzelnych. Nie do utrzymania w baniakach.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zastanawiam się co jeszcze wcisniesz do tych 30l.

Ryba pudełko,ukwiał i ślimak specjalista.

A na rybkę mi odpisałaś:

Jestem bardzo rozważna :/ ... zakup był nieplanowany a chyba sprzedawczyni wie co można a co nie...

To nie żaden wstyd kupywać "łatwiejsze" zwierzęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furia kto Ci tak mocno doradza te zakupy?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wcześniejszych postów wynika że Jonafish , podobno profesjonalnie doradzają obsadę do zbiorników swoich klientów , co widac na załączonym przykładzie ! Kasa ponad wszystko ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik Pietruszka dnia 16 maja 2014 - 19:49 napisał

Skoro Ci pani z Jonafish poleciła rybkę do 30 litrów to gratuluje , napewno pani ma pojęcie o potrzebach i warunkach w jakich sprzedawane zwierzęta powinny byc hodowane . Szkoda , że nie poinformowała o upodobaniach pokarmowych .....Pełen profesjonalizm !

nie że poleciła, tylko stwierdziła, że nic się jej nie stanie przez miesiąc-dwa dopóki nie otworzymy całkowicie 220 litrowego...i tak-uważam że Pani się zna na rzeczy, dowodem jest piękny sklep z fantastycznymi stworzeniami jak i wiedza na ten temat.

Chyba nie chodziło o kasę tylko o to że Furia chciała rybkę i kupiła ją z myślą ze nie długo będzie miała większy zbiornik.A skoro tak to inna baja,miesiąc w 30L to żadna tragedia w sklepowych zbiornikach też nie wiele większych siędzą czasami dłużej.A tobie Pietrucha chyba Jonafish krzywdę zrobiła ze na sąsiadkę tak nagadujesz...



4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę dużo hejterów...cóż zamiast doradzać tylko bluzgają....szkoda.

Saper masz rację, nie chodzi o kasę bo JAK JUŻ WCZEŚNIEJ PISAŁAM odradzano nam o wiele droższe rybki którymi byłam zainteresowana, duże akwa już stoi więc chyba tragedii nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę dużo hejterów...cóż zamiast doradzać tylko bluzgają....szkoda.

Saper masz rację, nie chodzi o kasę bo JAK JUŻ WCZEŚNIEJ PISAŁAM odradzano nam o wiele droższe rybki którymi byłam zainteresowana, duże akwa już stoi więc chyba tragedii nie ma...

Tragedii nie ma , tylko ślimaczka pożegnasz szybciej niż myślisz , nawet jak byś go gąbkami karmiła ( bo tym się przedewszystkim żywią ), to nie utrzymasz go ani w 30 ani 300 litrach .....

Więcej się nie odzywam , żeby za hejtera nie robić .....

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przedmówcy mają całkowitą rację, ślimak ten jest wyjątkowym specjalistą pokarmowym i żywi się tylko gąbkami dendroceratida oraz negombata magnifica, więc nie każda gąbka będzie dobra dla tego ślimaka jako pożywienie. Mimo jego urody nie jest wskazane trzymanie go w domowych zbiornikach i tu już nie chodzi o jego krótką przeżywalność i problemy z żywieniem tylko jego toksyczność, w stresie potrafi wydzielać z siebie toksyny w tym latrunculin. Po zdechnięciu taki ślimaczek w ciągu godziny potrafi się rozłożyć prawie całkowicie i uwolnić tyle toksyny żeby wybiło większość życia (szczególnie filtratorów) w akwarium.

jak chcesz to poszukaj sobie o c. magnifica na http://www.seaslugforum.net

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimak to towar- wchodzę do sklepu,kupuje,płace gotówką i koniec. Zdechnie- to kupuje następnego itd.itd. Chcę mieć coś co mi się podoba i jest dostępne...mój wybór,a że dany ślimak przeżywa tylko 3 miesiące...mój wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze slimak nie ma wyboru...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.