Skocz do zawartości
inmar

Jak zdjąć pokrywę z ATI Sunpower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Sprawdź czy te kabelki idą od zasilacza,czy są to kable od stateczników.Jeśli są od zasilacza to przy pomocy multimetru sprawdź polaryzację napięcia.Kabelek "minusowy" do pina ,który ma kontakt z "masą" płytki wyświetlacza,"plus"do drugiego.

Na zdjęciu widać tylko cztery kable ,jeśli nie ma ich więcej to dwa z nich są zasilające ,a pozostałe to prawdopodobnie sygnałowe PWM (te od statecznika) do ściemniania kanałów lampy.

na zdjęciu tego nie widać ,ale masz w tej lampie wentylatory ,które zapewne są sterowane ,sprawdź czy te kable nie idą do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie czyta te opinie, ze ATI to maszynka do zarabiania (przez Niemcow). :secret:Poza polskimi uzytkownikami, reszta jest przewaznie zadowolona. Marudzenie i narzekanie - to nasza specjalnosc.

Ostatnio pelno jest takich postow, deklasujacych najlepsze produkty. Niektorym trudno dogodzic. :baby: Najczesciej pokazuje sie zlosc na wysoka cene. Przeciez wykonanie w garazu jest tansze... i jak tu napisano - lepsze. Beda zamontowane wtyczki a nie lutowanie, ciche wentylatory itp. Mam ATI od 5-ciu lat i wentylatory sa cichutkie, dzialaja, nic nie wymienialem, sciemnianie dziala.

Dostalem kiedys od Seba w prezencie przedluzacze z Biedronki (za co mu dziekuje). Ilu z nas je uzywa ? Patrzyl ktos jak wygladaja wewnatrz (np: uziemienie) ? :alien:

Ps: tomi, te lampy T5 robione przez domoroslych majsterkowiczow chcialbym zobaczyc. :thumbup: Do tego ich PAR. :blushing:

Ciekawe zjawisko; mamy dostep do super sprzetu, nawet nie mozna go porownac do produktow sprzed 10-15 lat, a krytykow nie ubylo.

W koncu nikt lamp ATI na calym swiecie nikomu nie wciska.

Jesli porownuje ceny Giesemanna lamp lub rur to za bardzo nie widze tu miejsca do zaoszczedzenia pieniedzy. :dj: Mimo to, nad wyborem warto sie zastanowic, bo to duzo kasy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę jestem zadowolony z ATI,pisałem już wyżej a że miałem pecha to już tak mam.Damian z AF mi doradzał bym kupował zwykłą bo z ściemnianymi są często kłopoty i widać,że coś racji miał.

W lampie zastępczej świecą różne świetlówki,są założone przypadkowo,ATI,Giesseman,Blau i muszę powiedzieć,że kolory się wszystkim w rodzinie bardziej podobają i mi też :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

nie Ciebie mialem na mysli, tylko tych narzekajacych. :baby:

Gdyby lampa byla o polowe tansza, to byloby takich mniej. Gdyby BK kosztowal tyle samo zlotowek ile kosztuje euro, to okazalby sie "bez wad" a tak to zawsze trzeba cos wynalezc i skrytykowac.

Ludzie, cieszmy sie, ze takie produkty sa do kupienia. :animier:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani pszesz iż lampe masz od 5 lat brak problemów więc nie wypowiadaj się na temat lamp które produkowane są obecnie.Kedyś małem Mercedesa 124 rocznk 91na orginalnych częściach z przebiegiem 140 tys. maszyna była ne do zajechana obecne meredesy weczne stoją w serwisie nawet ostatnio mijałem dwa na autostradzie które czekały na auto pomoc bo robą bubel opina ludzi z którymi mam kontak.Na TV Turbo nawet o tym mówli.Obecnie jest komercja i firmy muszą zarabiać na serwisie bo innaczej by padły.Pracowałem w Niemczech przez 8 lat i poznałem ich mentalność.Zawsze bedziemy dla nich gorsi i nie będą wchodzić nam w tyłek.Co innego jeśli chodzi o rynek w UK czy USA tam jak trzeba będzie to d...e wyliżą bo wiedzą jaka jest konkurencja i jakie mogą mić problemy sądowe. Mam lampe ATI i ją rozkręcałem i widziałem jak to jest poskładane i stwierdzam iż większej lipy w wykonaniu nie widziałem.Odłyśniki Ati można sobie kupić bez problemu a wentylatory to też żaden Mercedes widział to człowiek który zajmuje się elektroniką i ma z tym styczność na codzien.Wię wniosek jest jeden 5 lat temu były inne lampy teraz jest komercja i są inne.Bubel i nic innego.A jeśli chodzi o lamp własnej roboty to czy widziałeś jakąś? a stwierdzasz iż to bubel obyś się mylił.Kupiłem ATI Sanpawer za 1600 zł 8x54 plus do tego świetlówki za 500 zł a dołożył bym zaledwie 350 zł i miał bym Gisemanna Matrix II 8X54 wraz ze świetlówkami ale za***iście wielka różnica nie rośmieszajcie mnie.Wygląd zupełnie inny i jakość zupełnie inna widziałem więc mogę się wypowiedzieć.Do tej pory pluję sobie w twarz iż kupiłem to ATI i jak ktoś mnie pyta czy kupić ATI to stanowczo mówię nie!!!!!.Seba też takie ma zdanie.Kupa blachy i znaczek firmowy. Pozdrawiam

Edytowane przez romanxx2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani , pewnie było by mnie stać na lampę ATI , ale jakoś nie mogę przeboleć , że za parę odbłyśników i pięć zasilaczy trzeba tak słono płacić , dlatego dwa lata temu zbudowałem sobie lampę z płyty wiórowej. Pewnie nie ma takiego samego PAR jak ATI ale co mnie to obchodzi jak korale rosną. Prawda jest taka , że ten sport jest drogi jak djabli a nie wszyscy mają zdolności żeby samemu zbudować coś DIY.

Dla przykładu mini red dragon 5000L cena - 1635 pln , i dokładnie ten sam motor LAGUNA 5000L - cena 500 pln wytłumacz mi i innym , że nie jesteśmy kretynami kupując mini RD ? Stani nikt nie lubi być nabijany w butelkę pewnie Ty też :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać,że konfiguracja świetlówek to trzy niebieskie,trzy białe i jedna różowa.Świetlówki są bardzo stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stasiu od lamp pod auta i elektronike i tak podbijamy Niemców tylko rząd mamy do d*py tak dawno byśmy przodowali elektronika technika turystyka ittp nawet dziewczyny tylko komuna zamkla drzwi niektórzy spróbowali i się udało

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak daleko nam do Polaków my razem damy radę

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje stare (pewnie mają z 5 lat bo kupione jako używane) lampy ATI są lepsze niż fabrycznie nowe. Jakby ktoś miał chętnie się wymienię na nówkę, nie chce dopłaty :), postawie flaszkę, razem wypijemy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@romanxx2 nie chcę być złośliwy ale jak tak bardzo nie polecasz to sprzedaj i kup Giesemanna. Myślę, że za te pieniądze o których piszesz chętnie znajdą się nabywcy.

Szczerze to marudzicie jak stare baby - przypomina mi się reklama trochę jakby w temacie:

Gdyby wszystko dobrze posprawdzać to i tak się okaże, że 3/4 rzeczy pochodzi z Chin, a przepłacamy za "metki".

Osobiście podziwiam tych, którzy potrafią zrobić coś sami i nie muszą przepłacać tak jak np. ja, bo do technicznych rzeczy mam dwie lewe ręce.

Co do "przypadłości inmara" to trzeba przyznać, że szczęścia przy zakupie sprzęty to On nie ma.

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam "nową" i jest ok - ale ma dopiero rok więc może jest zastara na zepsucie:)

Już nudne się robi to jak za każdym razem każdy chce napisać jakie to dziadostwo z tej ATI i jak tam nic nie ma w środku itp. a tak naprawdę robią najlepszą robotę jeżeli chodzi o światło (tak wiem - "najlepsze" to pojęcie względne)

A czy takie drogie?

Jak dla mnie warte swojej ceny.

Temat jest o skręceniu lampy ATI i pomocy inmarowi bo stoi z robotą więc wracamy do tematu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ATI jestem od kilkunastu dni,teraz świeci zastępcza lampa DYI i już dwa razy zmniejszałem odciek reaktora,wzrosło mi NO3 i PO4 bo konsumpcja korali jak widać mocno się zmniejszyła.Teraz są targi w Norymberdze stąd brak pomocy bezpośrednio od ATI,ale tyle czekałem to poczekam jeszcze dzień,dwa.Ma do mnie jeszcze przyjść jakaś część do wymiany by pierwszy kanał świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku dlaczego sam wziales sie za naprawe lampy, skoro masz pozyczona i ta moglbys odeslac?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to od początku zastanawia, po grzyba Ty w niej kopiesz ?

Marek, ktoś na dystrybucji tej lampy zarabia, więc bierze na siebie całość problemów związanych z niedociągnięciami producenta. Twój problem powinien się sprowadzać tylko do spakowania lampy i odesłania.

Za chwilę się dowiesz, że nie będzie naprawy gwarancyjnej, sam lampę uszkodziłeś, kable pozrywałeś itp.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deborko ale ty nie masz sciemnialnej wiec w niej nie ma sie co zepsuć :) poza tym tez sie zgadzam ze wykonanie "jak u pana Romana w piwnicy" no ale skoro działa to o.k.Ja bym tam kupil diune bo jest duzo lepiej rozwiazana lub matrixa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kłopot z wysłaniem,w domu nikogo nie ma,trzeba ją do pracy pakować,do auta też się ledwo mieści i trzeba kombinować,potem wysyłka i wszystko to ponownie w odwrotnej kolejności.Lampę pożyczyłem po 2 dniach od rozbiórki.Lampie nic nie jest i nie ma co rozpaczać,przylutuję tylko odpowiednio przewody i będzie dobrze a jak zepsuta część do mnie dojdzie to też ją sam wymienię.To są proste czynności a watek założyłem bo nie wiedziałem jak zdjąć obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy udało ci się naprawić lampke? :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,lampa świeci.Został wymieniony dosłany z Acropory,ale czekam jeszcze na statecznik bo on jest powodem,że nie zapalają się dwie świetlówki.Po załączeniu lampy trzeba ją wyłączyć z gniazdka po czym włączyć i wtedy statecznik zatrybia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Powodzenia w wymianie balastu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kłopot z wysłaniem,w domu nikogo nie ma,trzeba ją do pracy pakować,do auta też się ledwo mieści i trzeba kombinować,potem wysyłka i wszystko to ponownie w odwrotnej kolejności.

Problem z transportem do pracy? Przeciez robiąc meble nie wydaje mi się abyś woził je osobówką. Najprościej jednak wysłać.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,mam Peugota Boxera w wersj MAX,ale ten samochód nie stoi bezczynnie ani jeden dzień a klientowi nie powiem,że przyjadę godzinę później bo lampę do akwarium muszę przewieźć :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa ludzie to mają problemy :dj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,czuję się olany bo od dwóch dni nie mam żadnego info,dzwoniłem,ale nikt nie odebrał.Dobrze,że sobie załatwiłem lampę zastępczą,ale grat ATI stoi mi pod ścianą i zawadza.Pomału żałuję,że nie kupiłem Diuny.

Żałuj, żałuj :) Diuna jest nieco cięższa ale solidnie wykonana :) świeci drugi dzień u mnie i coraz bardziej jestem zadowolony


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.