Skocz do zawartości
otarod

Seriatropora hystix rośnie ale cała ciemna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem przede wszystkim z seriatroporom. Rośnie ale jest ciemna zwłaszcza polipy. Odziwo u innych jest to koral którego idzie najłatwiej utrzymać a ja mam z nim problem z wybarwieniem. Kupiłem różowa i żółta a na zdjęciu widać jak wyglądają. No3 1, kh 8,3, no4 niewykrywalne salifertem, mg i ca rownież w normach. Czy światło może mieć jakieś znaczenie? Mam 2xt5 (pluplus,aquaplus) oraz black puthona110 ustawionego 40:80 - skręcone na 80%. Podobny problem mam z niebiska akropora która rośnie ale zrobiła sie cała brazowa.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami przedawkowani mikroelementów powoduje taki niechciany efekt Dodajesz coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z seriatoporom nie wiem-możliwe przedawkowanie aminokwasów...

Odziwo u mnie jakoś rośnie....

Co do światła, nie wiem jak świeci świetlówka pluplus..., ale możliwym jest, że jest to światło podobne do tego z black puthona....

Kolego sory, ale nie mogłem się powstrzymać jak ktoś kaleczy w taki sposób język polski. Nie wspomnę o tym, że raz stosujesz polskie znaki a raz nie...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps: Mariusz ma troche racji. :rant: Szanujmy sie.

Jakie PO4 i czym nie mierzone ? :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z seriatopirami czasem różnie bywa pomimo że to chyba jeden z łatwiejszych SPSów zdarza się ze piękny duży koral potrafi polecieć w 24h bez jakiś konkretnych powodów. Na szczęście szybko rosną wiec w porę fragowana potrafi szybko się odbudować. Jeśli chodzi o ciemny kolor to tez stawiam na przedawkowanie aminokwasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o seriatoporach a jak wygladaja inne spsy? Jak wyglada caly zbiornik?

Karmisz? Moze wlasnie dlatego jest ciemna? Nie kaz nam zgadywac tylko powiedz jak najwiecej o zbiorniku.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z seriatoporom nie wiem-możliwe przedawkowanie aminokwasów...

Odziwo u mnie jakoś rośnie....

Co do światła, nie wiem jak świeci świetlówka pluplus..., ale możliwym jest, że jest to światło podobne do tego z black puthona....

Kolego sory, ale nie mogłem się powstrzymać jak ktoś kaleczy w taki sposób język polski. Nie wspomnę o tym, że raz stosujesz polskie znaki a raz nie...

Przepraszam za błędy masz racje. To był mój pierwszy wpis z ciepłego jeszcze iphona 5s. Wcześniej miałem Titana który pracował na całkiem innym systemie.

Wracając do tematu to w tej chwili dodaje geotecha ABCM jak mi sie przypomni ale nie więcej niż 2x po 0,5 ml na tydzień. Jestem po 2 podmiankach na mieszance soli 50:50 prise/reefcrystal. Dodaje nieraz 1 krople amino Acid. Karmie 2x w tygodniu po kostce plus suchy pokarm prise. Podobny problem mam z nibieska akropora która zrobiła sie cała brązowa - ale rośnie. Leje billinga bez soli ale nie w równych proporcjach. Podmianki robię 1 raz w tygodniu. Czy przy takiej obsadzie wystarcza tylko Podmianki?

post-13388-0-02112800-1401039777_thumb.jpg

post-13388-0-81629700-1401039799_thumb.jpg

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic ciemnego w tej seriatoporce nie wiedzę, ładnie wygląda


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na filmiku będzie widać. Jest mocno ciemna. Za nią jest żółta ale jej z pewnoscia nie zauważyłeś bo sie zlewa.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze ta seriatopora rosnie... jakie ma przyrosty? Jaką masz konsumpcje Ca i KH?

Pytam bo patrzac na Stylophore nie widze bialych tipow. to samu u digitaty.

Szczerze mowiac mysle ze na ta biomase SPSow i LPSow niepotrzebnie dajesz ABCD


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

jesli jak piszesz, parametry sa ok, to problem (poza, jak pisali koledzy o przedawkowaniu "extrasow") moze polegac na oswietleniu lub poziomie PO4, ktorego nie mierzysz ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dostane po uszach ale leje dziennie kh 51 ml, mg 400ml, ca 70ml - polecono mi takie lanie skoro parametry się utrzymują. Martwiłem się tymi proporcjami ale tak mi kazano pozostawić. Korale nie rosną mi w tępie jakim wam rosną a bardzo bym chciał. Jeżeli ktoś potrafi pomóc by rosły szybciej i wybarwiały się to bardzo proszę. PO4 mierze salifertem to pewnie tak jakbym nie mierzył. Tester, Stani co Wy byście zrobili teraz na moim miejscu ? Mam malutkie refugium, 4 litry siporaxu oraz biopellets xxl 80ml.

ph: 7.8 kh:8.3 Ca:460 Mg:1400, No3:1, Po4:niewykrywalne - wszystko salifert ,zasolenie 1.026


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mg 400 ml..!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja przy 500 w obiegu daję zaledwie 1 ml bo ten pierwiastek że tak powiem sól w bardzo dobrym stopniu uzupełnia, kh i ca już leję dużo.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seriatopora hystrix faktycznie poszła ostro w brąz . Bogata sól plus ABC dają takie efekty ja swoją dobiłem jeszcze jodem i z żółtej był głęboki brąz a raczej sraczka. Moim skromnym zdaniem teraz to tylko podmianki na IO mogą cokolwiek pomóc. Dawkowanie Mg to już bez komentarza.

Edytowane przez leszekk40 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk bardzo ładnie to porosło, kolory nie są złe, co do konsumpcji Ca to faktycznie trochę sporo, jednak jeśli spada to oznacza że jest konsumpcja. Sprawdź dokładnie test czy nie zaniża.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, wyglada mi na przedawkowanie roznych extrasow.

Balling ok. jesli testy tak pokazuja, choc zuzycie mg wydaje sie niepropocjonalnie duze w stosunku do litrazu i pozostalych parametrow. Chyba nawet gwaltowny rozwoj rozowych glonow wapiennych by tego nie skonsumowal. Moze masz mocno rozcienczony roztwor ?

Masz dosyc silne oswietlenie. Czy gdybys robil Ballinga i same podmiany, bez lania czegokolwiek, nie byloby lepiej ? Na wyniki trzeba z miesiac poczekac...

Poza tym, widze, ze zalezy Ci na kolorach korali. Moze jakis lepszy test na PO4 by Cie naprowadzil na rozwiazanie tej zagadki ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, wyglada mi na przedawkowanie roznych extrasow.

Balling ok. jesli testy tak pokazuja, choc zuzycie mg wydaje sie niepropocjonalnie duze w stosunku do litrazu i pozostalych parametrow. Chyba nawet gwaltowny rozwoj rozowych glonow wapiennych by tego nie skonsumowal. Moze masz mocno rozcienczony roztwor ?

Masz dosyc silne oswietlenie. Czy gdybys robil Ballinga i same podmiany, bez lania czegokolwiek, nie byloby lepiej ? Na wyniki trzeba z miesiac poczekac...

Poza tym, widze, ze zalezy Ci na kolorach korali. Moze jakis lepszy test na PO4 by Cie naprowadzil na rozwiazanie tej zagadki ?

Balling wygląda tak:

1L = 84g NaHCO3

1L = 17g MgCl2x6H2O

1L = 74g CaCl2x2H2O

Leje wszystko w 12 dawkach. Dodawałem też po kropli lugola raz na jakiś czas.

Testy na mg kopiłem nowe bo myślałem żę oszukują ale pokazują to samo.

Co do oświetlenia wcześniej miałem inaczej ustawione i seriatropora rosła mi ku dołowi teraz rośnie do góry tak samo montipory talerzowe. Coś wskazuje ze zdjęć/ fimiku na to żę zbyt mocno świece? Jak tak to oczywiście zmniejsze.

Zostanę przy samych podmianach co 7 dni bez dodawania jakichkolwiek dodatków. Czy karmienie 2 razy w tygodniu po 1 kostce ikry homara/planktonu czerwonego/inne plus coralvpower (0,5 miarki) jest odpowiednie?


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz miałem przeczucie, że i Lugol też był użyty! Podmiany na bogatej soli nic nie dadzą w takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli, ze masz dobre, silne oswietlenie, nie "za silne", takze nie zmniejszaj :blushing:

Kropelka jodu lub Lugola nie przeszkadza. Dodawaj ja nadal, jest wazna dla np: krewetek przy linieniu.

Rzeczywiscie, stezenie Mg w roztworze jest cieniutkie, wiec i dawki wydaja sie duze, ale tylko wydaja. Mozesz robic znacznie silniejszy roztwor to wystarczy na dluzej.

Karmienie - chyba rybki jedza kilka razy dziennie, lub "bez przerwy". Co kilka dni to troche nie fair, sa w koncu przez Ciebie zamkniete... :blushing:

Niestety, nadal stosunkowo malo znany jest poziom PO4.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli, ze masz dobre, silne oswietlenie, nie "za silne", takze nie zmniejszaj :blushing:

Kropelka jodu lub Lugola nie przeszkadza. Dodawaj ja nadal, jest wazna dla np: krewetek przy linieniu.

Rzeczywiscie, stezenie Mg w roztworze jest cieniutkie, wiec i dawki wydaja sie duze, ale tylko wydaja. Mozesz robic znacznie silniejszy roztwor to wystarczy na dluzej.

czyli mogę rozumieć ze wcale nie mam kosmicznego zużycia mg? I tak lejac mogę spać spokojnie? :) dzięki wszystkim za pomoc

No i stało się. Kupiłem mała Hankę na fosforany. Sam jestem ciekaw co pokaże.

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli, ze masz dobre, silne oswietlenie, nie "za silne", takze nie zmniejszaj :blushing:

Kropelka jodu lub Lugola nie przeszkadza. Dodawaj ja nadal, jest wazna dla np: krewetek przy linieniu.

Rzeczywiscie, stezenie Mg w roztworze jest cieniutkie, wiec i dawki wydaja sie duze, ale tylko wydaja. Mozesz robic znacznie silniejszy roztwor to wystarczy na dluzej.

Karmienie - chyba rybki jedza kilka razy dziennie, lub "bez przerwy". Co kilka dni to troche nie fair, sa w koncu przez Ciebie zamkniete... :blushing:

Niestety, nadal stosunkowo malo znany jest poziom PO4.

No i stało sie. Pierwszy raz mierzyłem po4 mała Hanką i wynik wyszedł 0.00. Nie wiem czy to dobrze ale lepiej jak zero niż jakieś olbrzymie liczby. No3 mam 1-2 mierzone salifertem. Zacznę trochę więcej karmić.

Wracając do tematu, parametry wody ok dochodzę do wniosku ze ciemne korale spowodowane są albo zbyt duża dawka mikroelentow albo mocne światło. Biorąc pod uwagę ze seriatropory te są przy dnie światło tez bym wykluczył. Dobrze myśle? Może coś jeszcze może mieć wpływ na ciemnienie korali

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaja mikroelementy, bo silne swiatlo rozjasnia a nie sciemnia seriatoporki :thumbup:

Postawione wyzej by sie rozjasnily.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś jeszcze może mieć wpływ na ciemnienie korali

mozliwe ze jeszcze nie widziales:

http://nano-reef.pl/topic/65739-jak-odzywiaja-sie-korale-dyskusja/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.