Skocz do zawartości
Gawer

Parametry a acropora

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w parametrach i ewentualnie informację jak podnieść brakujący.

Kh 6,7 mierzone salifert

pH 7,8 JBL ale myślę że jest więcej tak 8.0

NO3 0 Salifert

Po4 0,1 Salifert

Ca 480 Salifert

Mg 1440 Salifert

Zasolenie: 1,023,5 pomału podnoszę

Aktualnie kręcą się biopellets jakieś nie całe 2tygodnie

Mam Wrzucony. Węgiel na po4 Rowa ale w woreczku leży w sumpie na przelewie.

Mam problem jedynie z wodą RO czekam na filtry, dlatego musi tu być problem, ale się okaże.

Problem jest, że bieleje mi acropora, 1szt druga jest ok, seriatopora też ok dlatego proszę o weryfikację ewentualnie pomoc co robić. Korale wrzuciłem jakieś 2 dni temu, aklimatyzacja była całą noc w sumpie z dodaną wodą z akwarium do woreczków w których przyjechała.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, całą noc?

Zasolenie? Gęstość bezwzględną, czy gęstość względną? Bo nie zasolenie.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całą noc jeszcze powiedz ze bez swiatla ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiał bym na KH, podnieś balingiem, pominąwszy że nie padła przy

aklimatyzacji, ale tak na prawdę to nie bardzo

rozumiem o co chodzi z tym filtrem osmozy ?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stawiał bym na KH, podnieś balingiem, pominąwszy że nie padła przy

aklimatyzacji, ale tak na prawdę to nie bardzo

rozumiem o co chodzi z tym filtrem osmozy ?

Ja zrozumiałem , że w akwa jest kranówa A nie RO.

Pozdrawiam Tornvald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) nie, jest osmoza! ale działa tylko jeden filtr bo reszta jest zużyta i TdS pokazuje wysokie ppm. Czekam na filtry.

Po zakupie aklimatyzacja przebiegała tak: po

przyjechaniu korali wrzuciłem

je do sumpa, dolałem trochę

wody z akwarium i wrzuciłem

je do zbiornika dopiero po 7h,

bez światła były jakieś 15h.

Poprostu gęstość wody po zasoleniu.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj foto korala, opisz jak tkanka schodzi, jakie swiatlo, akwarium itp, wypelnij metryczke (dzial dla poczatkujacych) i wtedy mozna cos podpowiedziec bo wyzej widze, ze pojawilo sie sporo jasnowidzow :) TDS sporo tzn ile? Na tym forum licza sie cyferki a nie slowa: "sporo" "w normie" itp itd.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku acropor istotną sprawą jest KH, i jak wyżej jest napisane może być to problem jej bielenia, jak również zmiana oświetlenia. Może być nawet więcej świetlówek, a to wpłynie na jej kolor. Aklimatyzacja bez światła to nie problem, więc tu bym nie szukał problem


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer, korale nie wykształciły sobie żadnego układu oddechowego ani krwionośnego, liczą na to, że woda będzie wokół nich w ciągłym ruchu, a mało tego bogata w tlen i składniki odżywcze. Jeśli pozbawiłeś korala ruchu wody na 7 godzin, dostępu tlenu, bo podejrzewam, że to co miał w worku już dawno zużył, a powierzchnia wymiany w otwartej torebce była za mała, to go udusiłeś i tyle. Efekty będziesz miał widoczne dopiero po pewnym czasie.

Możesz, choć nie polecam, zawiązać sobie sznurek na palcu na kilka godzin. Po kilku minutach palec zrobi się siny, po 2-3 godzinach zacznie się proces umierania komórek, od nerwowych począwszy, potem skóra, mięśnie itd. Jak odwiążesz palec po 5 godzinach, no może zrobi się lepszy, ale i tak po tygodniu, dwóch odpadnie.

Ja bym nie szukał przyczyny w parametrach, tylko w aklimatyzacji.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedem godzin to jest długo(na tyle by zamęczyć korala na śmierć), ale doliczmy czas transportu do tego wszystkiego. Nawet jeśli moment włożenia korala wyniósł dziesięć godzin, to nie powinien zabić acry. Choć czas w przypadku drastycznych zmian parametrów dział na jej niekorzyść. Każdy zbiornik jest inny i ciężko jednoznacznie ocenić przyczynę


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie zaczęła bieleć jak spadło kh przy zmianie soli.

Mam kilka spsów i w nich 1 acre na próbę . Wszystko było ładnie , pięknie, oblała podstawkę lecz przy zmianie soli na uboższą grotech easy zaczęła bieleć szybko to wychwyciłem jestem na etapie podnoszenia kh więc może odratuje. Nie zgubiła tkanki delikatnie polipuje, mam nadzieje ;/ że da radę.

Także sprawdzaj parametry, napraw te RO to podstawa do wyjścia z dobrymi parametrami w akwarium.

PS. Ja sie zdecydowałem na acroporę po półtora roku od zalania akwarium . A ty ??

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, spróbuje podnieść kH w takim wypadku. Gdzie uzupełnić tą metryczkę?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SŁuchaj mi padły 2 z czego jedna wegetuje reszta korali smiga ale ja dałem biopeletki i do tego zrobiłem refugium.No2-0,No3-0,Po4-0 i przedobrzyłem.Moze chłopaki maja racje z tym brakiem powietrza ale acropory nie lubią takiej czystej wody.Acropora to dzikus i nie jest łatwym koralem.Jedni walczą z po3 a ja go potrzebuję.On jest potrzebny w minimalnym stężeniu .Madry chłop mi podpowiedział ,że jest taki nawóz koński żeby delikatnie podnieść po3 i po4 ale tego nie kupowałem i nie zagłębiałem się w tym temacie.Teraz zlikwidowałem refugium i zostawiłem same bopeletki.Parametry mam KH 7,7,Mg 1350,Ca 400,no2-0,no3-0,po4-0,akwa 1500 litrów.PS Mądry Pan z Kielc mnie uprzedził z tym refugium ,ze tak będzie ale ja byłem najmądrzejszy i mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłeś wkońcu te NO3?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SŁuchaj mi padły 2 z czego jedna wegetuje reszta korali smiga ale ja dałem biopeletki i do tego zrobiłem refugium.No2-0,No3-0,Po4-0 i przedobrzyłem.Moze chłopaki maja racje z tym brakiem powietrza ale acropory nie lubią takiej czystej wody.Acropora to dzikus i nie jest łatwym koralem.Jedni walczą z po3 a ja go potrzebuję.On jest potrzebny w minimalnym stężeniu .Madry chłop mi podpowiedział ,że jest taki nawóz koński żeby delikatnie podnieść po3 i po4 ale tego nie kupowałem i nie zagłębiałem się w tym temacie.Teraz zlikwidowałem refugium i zostawiłem same bopeletki.Parametry mam KH 7,7,Mg 1350,Ca 400,no2-0,no3-0,po4-0,akwa 1500 litrów.PS Mądry Pan z Kielc mnie uprzedził z tym refugium ,ze tak będzie ale ja byłem najmądrzejszy i mam.

Nie chciał bym być złośliwy, ale głupoty wypisujesz.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za wysokie CA i MG w stosunku do kh i zasolenia oraz dużo za wysokie PO4 w stosunku do NO3. Samo KH 6,7 jest dobre, nie wiem co sie tego ludzie czepiają, mi przy 6 nic sie nie działo a mam 90% akropor. To co napisał TABUX to już w ogóle kosmos, lepiej nie udzielać rad jak się nie ma pojęcia o czym się pisze. 7 godzin w workach to dla akropor też żaden problem, do mnie nie raz jechały ponad 20 i wszystko było w porządku, jeżeli leżały bez ruchu wody w workach to inna sprawa, zadusiły się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akropora przeżyje i 48g w worku. Parametry masz dobre, Ca i Mg troche za wysoko.

Coż to za aklimatyzacja "dolałem troche wody" ? Aklimatyzujesz dolewając powoli wodę z akwarium przez kilka godzin. Zalezy jakie korale i jakie parametry ma woda w której jedzie koral. Najprościej i najszybciej zmierzyć zasolenie i tak porównać z tym co jest w akwarium.

AnT - możesz wrzucać tak korale, jasne większość przeżyje, pytanie z czego do czego. Jak jest spora różnica zasolenia albo

bardziej wrażliwa akropora to taki koral odleci w kosmos. Tkanka spadnie z niej jak sukienka wiec nie pisz tu ludziom, że tak aklimatyzujesz bo potem pojawiają się tematy podobne do tego...

Czasami pomimo poprawnej aklimatyzacji koral padnie, zależy czy jest to koral z odłowu, od akwarysty czy z hodowli.

Większość korali SPS które są w sklepach siedzą w bagienkach, jeśli wrzucisz takiego SPSa do "czystej" wody z różnicą zasolenia bez aklimatyzacji - trup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcosB, to ja się jeszcze dopytam, ile czasu trwa u Ciebie aklimatyzacja?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja aklimatyzacja trwa 10 do 15 min max

Sent from my iPhone using Tapatalk


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ci MarcosB że akry z wyjątkiem deep water lepiej wyciągnąć z wody na kilka minut I Potrzmac sucho przed wsadzeniem do akwaria niż kisić w worku I dolewać wody do. Akta pokrywa się sluzem który ułatwia jej przejście w nowe warunki. Tak naturalnie radzi sobie akra podczas odplywow.

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ja stawiał bym na KH, podnieś balingiem

...

6.7 to rewelacyjna twardosc, sam taka utrzymuje.

@AnT

Mysle ze nie chodzi nawet o samo PO4 i NO3, ale tez o zawartosc odpowiednich pokarmow w wodzie.

Przypuszczam ze MarcosB to mial na mysli i ze taka zmiana zle wplywa na korala.

Dodatkowo tak jak wczesniej pisano - Ca i Mg troszke za wysokie, co z niskia gestoscia wody powoduje delikatnie przesuniete parametry wody w stosunku do ram w jakich powinno sie utrzymywac.

Teraz slabo zaaklimatyzowales korala, ktory w koncowych efekcie przezyl poprostu silny skok parametrow wody i sie wykonczyl.

Na koniec:


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest te samo zasolenie i temperatura ,dobrze też jak jest bardzo zbliżone kh . Co do wyciągania acropor na powietrze to jak najbardziej jest wskazane, jednak nie przy wszystkich acroporach głównie dotyczy to humilisów czy gemmifery reszta nie bardzo lubi się na powietrzu suszyć .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PokerFace: co polecisz zrobic?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.