Skocz do zawartości
Tigr123

Hepatus XS

Rekomendowane odpowiedzi

W pewnym sklepie jest dostępna hepcio XS zastanawiam się nad kupnem i tym czy ma szanse na przeżycie .. Kupował ktoś może hepcia XS??

Pozdrawiam :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie odradzam


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jak kupiłem mojego miał może 3,5 cm. Nigdy nie było z nim problemu i dobrze się ma do dzisiaj. Wszystkie moje ryby staram się kupować w takim rozmiarze i wszystkie mają się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie odradzam

Dlaczego "osobiście odradzasz" ? Odradzasz hepatusa czy sklep ? Bo odnośnie hepatusa też mi chodzi po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie hepatusa

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem bardzo małego i to 3 podejscie do tej rybki :) ale tym razem szczesliwe (do 3 razy sztuka :) ) Mały sie ma świetnie i pływa juz ponad dwa miesiące i oby jak najdłużej . Dlatego nie ma żadnej reguły moim zdaniem. Dwa poprzednie które mi zdechły były o wiele wieksze i co??? Kupuj jak jest zdrowa ryba to przeżyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kupiony mial 4cm - niebieska kropeczka :D

Teraz plywa pol roku i rosnie jak zadna inna!

Rozmiar nie ma chyba znaczenia, wazniejsze jest to aby pamietac ze ta ryba nie tylko lubi ale MUSI dobrze zjesc.

Dodatkowo zadnych niepotrzebnych stresow i bedzie dobrze.


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, zobaczymy :D zaraz złoże zamówienie


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego kupiłem jak wielkością nie przekraczał 2 zł. Teraz ma dobre 14 cm i powoli zaczynam się rozglądać dla niego za nowym domem. Rybka dobrze karmiona rośnie w zastraszającym tempie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tigr123 -- - Hepatus ??? w 130l ??? chcesz go mieć na podłodze czy udusić jak podrośnie? a z tego co wiem rośnie szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze ze chce kupic XS one sa dosc male 2-3 cm wiec chwilke moze u niego poplywac nic sie nie stanie ...


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tigr123 -- - Hepatus ??? w 130l ??? chcesz go mieć na podłodze czy udusić jak podrośnie? a z tego co wiem rośnie szybko...

Jak ja lubię takie komentarze ;)

Gdzie wyczytałeś ze mam 130l? Co się martwisz, podrośnie to dostanie nowy dom, proste.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ... masz rację ... niedoczytałem - 180l :) wg Twojego opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom według opisu. Jak są jakieś wątpliwości to zapraszam na oględziny ;) kto był to widział ile jest.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupowalem swojego wielkosci monety. Przeszedl wiele. Przez dwa lata mialem rozne akcje w zbiorniku. Wielki sentyment. Przeszedl na wiekszy dom, rosnie I ma sie dobrze. Teraz bede wkladal kilka pokolcy I rowniez zamowilem "dzidziusie". Widac jak rosna I zmieniaja swoje zachowania. Duza ryba to juz ryba z "charakterem", mala wychowuje sie od poczatku w naszym zbiorniku. Moim zdaniem- piekna sprawa.

Ps.zmien opis I przynajmniej pozbedziesz sie OT w swoim temacie...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz takiego malucha bez obaw, sam takiego mam od roku i nigdy z nim nie było problemu. Małe się lepiej aklimatyzują no i cena rewelacyjna, jeżeli o tym samym sklepie myślimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem dużego niestety odszedł przy silnej ospie. Potem po paru miesiącach kupiłem następnego odszedł po tygodniu. I jak to mówią do trzech razy sztuka kupiłem hepatusa wielkości paznokcia ok. 1.5 cm. Jest ze mną już prawie dwa lata i ma ok. 12-14 cm :smiling:

Więc w moim przypadku polecam jak najmniejszego i jaka radocha później jak rośnie jak na drożdżach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.