Skocz do zawartości
Margolee

Czego użyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

robi-wypraszam sobie ocenianie mnie jako podniesienie atmosfety.

Pomogłam koledze zdaje się bardziej niż Ty bo Ty do tematów nic nie wnosisz tylko komentujesz i biadolisz.

Daruj sobie bo już się nudne robi to Twoje narzekanie.

Uważam podobnie jak Arduan.

Powinnismy wyjsc od zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, wypraszać sobie możesz, Twoje prawo, autor pyta o coś i nic Ci do tego że źle prowadzi akwarium, autor o coś pytał i oczekuje odpowiedzi a nie pouczeń. A co do tematu to dalej będę przy swojej pierwszej podpowiedzi czyli lepsza sól i podmiany.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja ani razu nie napisalam ze zle prowadzi akwarium.

Staralam sie pomoc a nie wciskac kolejny produkt do kupienia.

Skoro kolega ma kilka korali miekkich go dziwne ze mg i ca tak leca na leb na szyje a KH wysokie.

Przy soli IO?blagam.

No-chyba,że ta "grota" tyle pożera.

Ja ani razu nie napisalam ze zle prowadzi akwarium.

Staralam sie pomoc a nie wciskac kolejny produkt do kupienia.

Skoro kolega ma kilka korali miekkich go dziwne ze mg i ca tak leca na leb na szyje a KH wysokie.

Przy soli IO?blagam.

No-chyba,że ta "grota" tyle pożera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem pytania .Zadałeś pytanie na które w tym samym poście odpowiedziałeś. Więc po co ktoś ma coś odpisywać ?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadalem pytanie poniewaz chcialem sie dowiedziec czym najlepiej to zrobic. Mam na mysli czy samo ca(oh)2 mi wystarczy i samo Mgcl2. W jednym z watkow ktos napisal po co ci MgSo4 ( po co Ci ta siara w akwarium) i to mnie zbilo z tropu, czy mam to dodac do mgcl2 czy nie?

Wiec postanowilem zapytac.

A tu jak zwykle wyszlo ze nie potrafie prowadzic akwarium. Niesamowite.

Czemu w Balingu podnosza wapn przez cacl2 a kalwasser przez ca( oh)2. Wyjdzie ze forum ogromne a nikt nie wie czemu, tylko jakies tempe komentarze i to nie zwiazane z tematem.

Wysokie kh mam pewnie przez to ze mg i ca jest strasznie niskie. I tak mi powiedzieli w e- rybce. Dzwigniesz ca i mg to kh spadnie i bedzie git.

Dlatego chcialem sie dopytac jak najlepszym sposobem to zrobic.

Wyczytalem czym i jak lecz kilka postow mnie zbilo z tropu.

Solanke sprawdzam po 24 h od zrobienia.

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie używaj.

Zacznij robić podmianki co tydzień 20% wody i stopniowo samo zacznie się podnosić . Później możesz zmniejszyć do 10% na tydzień jak ci parametry dojdą do żądanych wartości. Będziesz w ten sposób stopniowo podnosił Ca i Mg.

Minerały w ten sposób będą się same uzupełniały z solą.

Jako , że masz bardzo niskie Ca . Możesz dodać Ca ale to też delikatnie. Nie zrób tego w jeden dzień np. z 250 na 450.

Ja używam Ca grotecha - ważne żebyś kupił samo Ca bez Kh. Które masz już za wyskie.

Oczywiście testy co 24h żeby sprawdzać co się dzieje w wodzie. Czy wartości się podnoszą czy stoją w miejscu lub czy nie spadają.

Musisz się nauczyć jak twoje akwarium reaguje na poszczególne zmiany, dawkowania.

Tzn. Czy dodając 10ml. Ca podniołso się w akwarium o 5,10,15. Czy wogóle się nie podnosi bo może takie jest dzienne zapotrzebowanie i stoi w miejscu lub spada dalej.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......

Czemu w Balingu podnosza wapn przez cacl2 a kalwasser przez ca( oh)2. Wyjdzie ze forum ogromne a nikt nie wie czemu, tylko jakies tempe komentarze i to nie zwiazane z tematem.

.......

Solanke sprawdzam po 24 h od zrobienia.

24h, to fajnie, teraz jakie było zasolenie tej solanki, albo gęstość lub SG w jakiej teperaturze.

Teraz odnośnie pierwszej części Twojej odpowiedzi. ??? Skoro nie wiesz o czym piszesz, to i nie rozumiesz co Ci mówią. Jak to podnosić kalkwaser przez Ca(OH)2?

Jeśli nie chcesz ruszać kH i pH (choć pewne zmiany zajdą), to stosuj CaCl2, jeśli zależy Ci na podniesieniu też pH i kH to daj kalkwaser.

CO2+Ca(OH)2 = CaCO3 + H2O - to tak najprościej, a z CaCO3 powstanie Ci Ca2+ i CO32-, i to ostatnie w sumie da HCO3-, czyli kH - rozumiesz?

Jon siarczanowy jest jednym z głównych anionów w wodzie morskiej i nie należy się go bać, ale też ma parę wad. Uważa się jednak, że uzupełnianie magnezu siarczanem magnezu może spowodować nadmiar siarczanów w zbiorniku, a chlorek jest bardziej "obojętny", w sumie chlorków jest najwięcej.

A z tymi zależnościami kH i Ca, to prawda.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie rozumiem po co pytania na forum skoro w erybce powiedzieli jak masz zrobić.

Podnosząc Ca i Mg wcale nie spadnie kh tylko co jedynie to może się strącić w postaci węglanów wiec też nie tak do końca jak Ci powiedziano. Najprościej podnieść Ca stosując chlorek wapnia a Mg podniesiesz podmianami na Twojej IO skoro ma tak wysoko . Kolejna sprawa to 1340 mg/l to jest odpowiedni poziom magnezu a nie 1450 .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tylko szkoda ze po takich niepotrzebnych wywodach. Mozna bylo tak od razu.

Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.