Skocz do zawartości
Astis

Ustawienia logiczne w profiluxie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Toczę nierówną walkę z moim profiluxem II :)

Utknąłem na ustawieniach logicznych - czy ktoś może mnie wesprzeć?

Do profiluxa podpiąłem listwę do sterowania wysokim napięciem. Ze zwykłymi/pojedynczymi ustawieniami listwy (timer, water level, sterowanie cykliczne pompą dozującą do reaktora wapnia) sobie poradziłem.

Chciałbym wysterować gniazdka logicznie np. gniazdko S1 wysterować pływakiem (włącz elektrozawór jak pływak opada i wyłącz jak się podniesie) a do tego bez względu na położenie pływaka chciałbym aby np. w określonym przedziale czasu kanał był wyłączony.

Korzystam z oprogramowania na komputer - przypuszczam, że w grę wchodzą ustawienia logiczne ale nie wiem jak to ustawić?

POMOCY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może instrukcję pl i spolszczenie softu, że się podepnę...?

edit: To ja mam łatwiejsze pytanie - jak skalibrować czujnik temperatury?

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to największy minus profka, duże możliwości a mało kto o nich wie. Mam Profka III Ex i du.... a, też mam problem. Żeby coś ustawić to trzeba się nakombinować i napytać, za tę opcję daj mu dwóję z minusem !!!!!!!!!!!!!!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do II jest ten sam soft co do III ale:

SYSTEM->SOCKET FUNCTIONS

Tam ustawiasz sobie timer a następnie w PROCESSES w danym timerze ustawisz kiedy się ma właczać i wyłaczać.

Przechodzisz następnie do PROBE/SENSOR CONTROLS i tam ustawiasz sobie co ma robić pływak.

Troche to chaotyczne ale nie jest to proste :) niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobotę po odpaleniu panela sterowania na komputerze i skomunikowaniu z komp. już się prawie poddałem :) i spakowałem to magiczne pudełko do wyrzucenia :) - musiałem zobaczyć metcz, potem się wyspać i w niedziele jakoś tak samo poszło ...... Fakt user frendly to to nie jest .....

Ktoś wie jak ustawić taką kombinację z postu nr 1 na profku???????

Instrukcja w necie jest kiepska........

Pablo softe jest identyczny albo bardzo podobny :)

OK ale mi chodzi aby jedno gniazdko np. S1 było sterowane z czujnika poziomu i jeszcze czasowo :)

I to największy minus profka, duże możliwości a mało kto o nich wie. Mam Profka III Ex i du.... a, też mam problem. Żeby coś ustawić to trzeba się nakombinować i napytać, za tę opcję daj mu dwóję z minusem !!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do S1 podłączasz coś i tutaj będzie to sterowanie godzinami - ustawienia (SYSTEM->SOCKET FUNCTIONS+PROCESSES)

następnie ustawienia pływaka w PROBE/SENSOR CONTROLS->LEVEL

sprawdziłem to u siebie przed momentem i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kada bramka logiczna w profku ma dwa wejscia (parametry) ktore laczysz odpowiednim spojnikiem (albo, i, nie albo itd). Najpierw do bramki (np G1), parametr 1 przypisz funkcje, np timer i parametr 2 np. Level (nie pamietam, chyba cos takiego bylo), teraz polacz je odpowiednim spojnikiem. Teraz G1 przypisz do gniazda i gotowe.

W zaleznosci jaki spojnik uzyjesz taki bedzie efekt. To normalne bramki logiczne, trzeba tylko dobrze sobie to rozpisac. Ja np. zrobilem, ze w dni parzyste najpierw zapala sie para swietlowek 1, potem 2, a w nieparzyste odwrotnie. Ot taki kaprys.

AMP, czujnika temperatury sie nie kalibruje. Jest skalibrowany fabrycznie.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arduan dzięki ogarnięte :) znowu po meczu :thumbup:

Bramki zaprogramowałem wcześniej, nie umiałem przypisać tylko bramki do S... czy innego dopiero teraz zauważyłem opcję programable logic :)

Wniosek z tego prosty czytać jeszcze raz czytać........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian jeden post a rozwiązałeś zagadkę której nie umiałem łyknąć odkąd mam profka. Robiłem kilka prób ale mi to nie wychodziło wiec bez kombinacji jak instrukcja pozwala ;-)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

AMP, czujnika temperatury sie nie kalibruje. Jest skalibrowany fabrycznie.

:(, to mój głupoty pokazuje...jakiś 1 stopień za dużo...

Tapatalk


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMP, czujnika temperatury sie nie kalibruje. Jest skalibrowany fabrycznie.

Oj kalibruje się ;P W programie masz dwa stałe poziomy temperatury które kalibrujesz. W porównaniu z DS18B20, termometrem TP3001 (szpilka do wbijania do mięsa) oraz czujnik z chłodziarki to ten profiluxowski warto wykalibrować (choć i tak charakterystyka nie jest liniowa)


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt:

1.5.3 Temp

In this Mini-DIN-socket (below) (2) the plug of the delivered temperature sensor is plugged. The

temperature sensor does not need to be calibrated – this has already been done as a default setting.

Termistory chyba nie zmieniają charakterystyki z czasem, mogą się tylko normalnie zepsuć i wtedy kalibracja już nic nie da. Co innego pozostała część elektrod, które mają jakąś przenikalność dla elektronow, jonów itp. Tam co jakiś czas trzeba robić kalibrację.

Skoro GHL robi sprzęt to i dopasowuje termistory do tego sprzętu i sposobu "interpretacji" danych z termistora przez komputer.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termistory chyba nie zmieniają charakterystyki z czasem

Oczywiście masz rację bo wystarczy skalibrować podczas pierwszego uruchomienia i zapominasz o tym. Profilux daje możliwość dopasowania czujnika do komputera w punktach 20*C wartość ADC1 i 30*C wartość ADC2

Edytowane przez domel_gl (wyświetl historię edycji)

03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.