Skocz do zawartości
Raffy14

padła pompa w bk200

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

Padła mi pompa w odpieniaczu BK 200 Supermarine ;/ Jaką pompę dobrać do niej, żeby była w miarę cenowo przystępna? Czym się kierować przy wyborze pompy (przepływ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda inna nie zrobi tego co orginał. Te odpieniacze sa dlatego dobre bo są idealnie spasowane pompa>body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pompa działa przez minute, później siada i już nie odpala. W czym może leżeć problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiba, czyli chodzi o użytkownika thcskiba? Bo też jest inny skiba na forum, ale nic nie pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie też kombinują z tunze. Widziałem wszystkie w akcji i zdanie mam wyrobione. Oczywiście każda z wymienionych pomp będzie jakoś sobie radzić ale najlepiej orginał. Podobno motory od laguny można dopasować o ile to prawda to może być dobre wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padla elektryka w bloku. Do wymiany caly.

Wrzucenie wirnika z BK do laguny spowoduje zatarcie pompy.

Przy odrobinie szczescia nie zepsuje wirnika.

Ps. Podlaczysz wszystko w koncu to jest zewnetrzna pompa ale efekt nie bedzie taki sam :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa AM załatwi sprawę na 100% , w moim body RS 300 chodzi AM 6000 z odpieniacza aCone 3.0. Są to chyba najtańsze oryginalne pompy do odpieniaczy które mają pobór powietrza deklarowany przez producenta 2800 l/h.

Ja na razie jestem bardzo zadowolony.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie znajdzie się jakiś jeden albo kilka w miarę pasujących substytutów dla oryginalnej pompy, ale jak dla mnie to tak jak wkładanie silnika od poloneza do mercedesa, pojechać pojedzie ale to nie będzie już to samo co z oryginalnym silnikiem. Spróbuj na początek zdiagnozować z pomocą kogoś kto się zna problem i może uda się pompę naprawić. Niestety żaden zamiennik nie dorówna oryginałowi, a że trudno o zamiennik dorównujący klasie RD to chyba pokazuje przykład Vertexa który ładuje te pompy do swoich skimmerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj ze Skiba. Coś mi się wydaje ze jakieś tam awarie w red dragonach naprawiał. Kolega w swoim bk200 ma aqua nova 6500 na wirniku skiby i ładnie mu to pracuje. Sebastek tez przerabiania te pompy, pobór powietrza to 1400 l/h, oryginał coś koło 1100l/h , czy potrzebujesz 2800l/h ?.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.