Skocz do zawartości
cop909

TUNZE - Hit czy Kit

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że już 2-gi sprzęt firmy Tunze sprawił mi kłopoty chciałbym abyście napisali co soądzicie o tej firmie.

W załączeniu wstawiłem zdjęcia (robione fonem) uchwytu pompy tuzne, która to po pół roku używania zajechała mi rdzą (gdzieś już na forum ktoś opisywał że miał z tym problem), oraz fotkę wirnika pompy igiełkowej, wszystkim dobrze znanej - model 9420.

Dobrze, że po pół roku działania pieńka rozebrałem go celem wyczyszczenia i wymoczenia pompy....no i jak wirnik wyjąłem byłem w szoku. Na zdjęciu wirnik troszkę popuchł, jak się kręcił nie było nic słychać, działał normalnie, ale myślę że jeszcze z miesiąc czy dwa i pompa poszłaby do kosza. Dobrze, że miałem zapasowy!

post-13149-0-14538500-1403341311_thumb.jpg

post-13149-0-45898000-1403341322_thumb.jpg


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta firma jak kiedyś nokia, podupada ,coś mi się wydaje że niedługo będzie made in taiwan

bo coraz większa tandeta,

no chyba że na Polske kierują taki jakiś wybrakowany towar,coraz gorszej jakości


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tym rynkiem to nie jest tak.

Z tego co wiem wirnik kolegi Copa pochodzi z rynku Niemieckiego.

Widziałem osobiście i rozerwany rdzewiejący wirnik robi naprawdę druzgoczące wrażenie

Takich uszkodzeń nie widziałem odkąd żyję, nawet w najtańszych najgorszych pompach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie teraz robią badziewny sprzęt , ja mam z pierwszej serii 4 szt 6095 i jak na razie super 2 lata ,6055 nagminnie paliły się transformatory ,


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie teraz robią badziewny sprzęt , ja mam z pierwszej serii 4 szt 6095 i jak na razie super 2 lata ,6055 nagminnie paliły się transformatory ,

Jam mam również 6055. Kupiona używka. U mnie chodzi pół roku. Poz tym 6045. Obie pompy sprawują się super. Żadnych problemów. Dolweka Tunze też działa ok. Myślę, że to kwestia przypadku i szczęścia.Myślę, że ten sprzęt i tak jest produkowany w Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś pompę w akwarium słodkim z pyszczakami firmy PowerHead (chyba Fluval) 1500 i działa u mnie 12 lat, a i jako idealnie pracująca poszła na rynek ze zbiornikiem, nic a nic awarii, zero hałasu, po prostu sprzęt na 102 !!!

A tu Niemcy i lipa, ale najgorsze, że znalazłem kilka przypadków rdzewienia magnesów (tu producent powinien z automatu problem rozwiązać i dać odpowiednie ogłoszenie, tak jak w przypadku wykrycia wady w aucie).Ale ten wirnik to porażka że tak popękał i spuchł.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz gdyby nic się nie psuło to by firmy nie istniały bo nie byłoby na czym zarabiać :)

Ma działać wszystko sprawnie przez max 2 lata, a później to serwis. [w każdej branży dział to tak samo]

Niestety kiedyś produkty były na lata teraz też są, tyle że 2 :)

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i dlatego uważam, że firma ta powinna dbać o reputację i opinię "solidnej firmy".

A z takim postępowaniem nie lepiej jest kupić sprzęt tańszy trzy razy, nie ważne przy tym czy chiński czy też bułgarski lub inny?

Te pompy są jednymi z droższych a po firmie i cenie powinniśmy wiedzieć czy jest solidna czy nie.

Może odejdę od tematu ale komórkę mam Samsunga, zmywarkę i pralkę Bosha, TV Sharpa a osprzęt w baniaku chciałem mieć najlepszej firmy.

Tak na marginesie, pompy dozujące GHL-a 3 m-ce po zakupie pojechały do Niemiec do serwisu, padł wyświetlacz..... :(

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się strasznie psują narzędzia Boscha.Moja Niemiecka,aktualna lampa też zdążyła się zepsuć kilka razy tak więc trzeba pomału przestać myśleć o niezawodności Niemieckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że już 2-gi sprzęt firmy Tunze sprawił mi kłopoty chciałbym abyście napisali co soądzicie o tej firmie.

W załączeniu wstawiłem zdjęcia (robione fonem) uchwytu pompy tuzne, która to po pół roku używania zajechała mi rdzą (gdzieś już na forum ktoś opisywał że miał z tym problem), oraz fotkę wirnika pompy igiełkowej, wszystkim dobrze znanej - model 9420.

Dobrze, że po pół roku działania pieńka rozebrałem go celem wyczyszczenia i wymoczenia pompy....no i jak wirnik wyjąłem byłem w szoku. Na zdjęciu wirnik troszkę popuchł, jak się kręcił nie było nic słychać, działał normalnie, ale myślę że jeszcze z miesiąc czy dwa i pompa poszłaby do kosza. Dobrze, że miałem zapasowy!

Witam

Mam dokładnie tak samo spuchnięty wirnik od odpieniacza jutro postaram się wstawić fotkę.

Co do jakości Tunze niestety zawodzi mnie, na początku kupiłem cyrkulację pracują trzy pompy ok.

Dolewka nie stety po pól roku musiałem wymienić pompkę gdzieś już było na forum że te pompki siadają,

u mnie oryginalna padła dostałem od Darka B 30 dwa zamienniki i też po jakimś czasie stawały, po myciu w occie pracowały ok miesiąca, i na nowo stop.

Przez przypadek wymieniłem zasilacz od tej dolewki i zamienniki śmigają już trzeci rok.

No i teraz pompa od odpieniacza zaczeła głośno chodzić, dokładnie jak na tej fotce po rozebraniu, wirnik spuchnięty, mam zapasową to wymieniłem i jest ok.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemcy w niemczech to mniejszosc, wiec i produkty juz jakby takie bardziej tureckie :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy Państwo siejecie demagogie a czy inne sprzęty się nie psują jak dla mnie to i tak tunze robi super pompy ,a zapomniałem teraz szał na jebao ,żółtki wszystko podrobią

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie jeden płakał na forum ze mu JVP made in China zwarcie zrobiła i kłopotów w akwarium narobiła,z Tunze o takich kłopotach nie słyszałem.

Natomiast pompy Jebao weszły na rynek nie dawno,zobaczymy za pare lat co będa warte?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja,ja z moich akurat jestem zadowolony,jedna ma około 4 lat a 3 szt. 2,5 roku i wciąż są niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy Państwo siejecie demagogie a czy inne sprzęty się nie psują jak dla mnie to i tak tunze robi super pompy ,a zapomniałem teraz szał na jebao ,żółtki wszystko podrobią

Grzesiu ,jebao,jebao i sie zj........o :rofl:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ,jebao,jebao i sie zj........o :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie 6 lat jak używam Tunze i nie zamienię póki co na nic innego, używałem przez jakiś czas JVP i na 4szt wszystkie do reklamacji poszły w 3 miesiące, z jebao to się okaże co są warte za 3 lata


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak pisaliście - wszystko zależy od egzemplarza. Mój baniak pracuje prawie w całości na TUNZE (odpieniacz, cyrkulacje, pompa główna) i nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Chodzą bez zarzutu: cicho, sprawnie i wydajnie. Robię dosyć często przegląd wirników przy okazji czyszczenia i wbrew temu co pisze kolega cop909 nie noszą żadnych śladów rdzy ani spuchnięcia. Może ku mojemu szczęściu trafiłem na "odpowiednie" egzemplarze. Zgodzę się natomiast z Wami, że firmie tego pokroju nie powinny się zdarzać tego typu wpadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że każda firma ma jakieś tam problemy z jakością. Tunze też, choć może mniejsze niż inne, mniej markowe firmy. Może więc przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę jak serwis działa. Czy szybko naprawiają, czy nie robią kłopotów, czy po gwarancji dostęp do części nie sprawia problemu. Można na przykład ściągnąć sprzęt bezpośrednio z Chin, o wiele tańszy, ale wtedy można zapomnieć o serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KABLE !!!!

To jakas masakra, dwa tuzne reefpack w sumie 4 pompy, + obiegowka, zaraz po utracie gwarancji na pompy cyrkulacyjen to samo.

Pech to pech.

W sumie 7 roznego typu pomp, zawsze pekajacy kabel sparwia ze pompa wypada z uzytku.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.