Skocz do zawartości
akfarium

Jaka pompa obiegowa ? Tunze Red Dragon Skimz New Jet

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, stoję przed wyborem pompy obiegowej do akwarium 540 L + sump.

- Tunze Silence Pro

- New Jet 8000

- Red Dragon 3 Supersilence 50 Watt

- czy może jakiś Skimz

Co proponujecie ? i dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sam wymieniłeś red dragona- szczerze polecam sprzęt tej marki kupujesz i zapominasz o nim na dlugie lata. Ja mam stary model chyba 4,5m3 i po 5 czy 6 latach pompa nadal niesłyszalna, bezawaryjna i nie wiem jak te nowe, ale moja wychodziła bardzo dobrze w stosunku wydajności do mocy co w przypadku sprzętu chodzącego 24h ma jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale stosunek ceny do "przerobu" w tym wypadku wypada miernie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek ceny :queen:do poboru pradu wyglada juz calkiem, calkiem...

Mojej nawet nie czyszcze.

Jesli chodzi o stosunek ceny do przerobu, to masz racje, Red Dragon jest nieoplacalny :thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pompy obiegowe i traktory, wybór należy do Ciebie,

Red Dragon i Deltec to mercedesy niezawodne i bardzo ciche i co najważniejsze oszczędne. Są pewnie na rynku pompy jakościowo podbiegające pod te dwie marki ale z ich żywotnością i cichością to już loteria....


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 430l mam nj 6000 i zero halasu i zero problemow


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua nova 6500 tania i cicha. Do tego laguny np podobno robione na częściach od red dragona....


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał szansę Jebao, pompa sterowalna, pobór prądu bardzo zbliżony do deklarowanego przez producenta. Mam jedną i jestem z niej jak na razie bardzo zadowolony. Co do kultury pracy to oceniam ją bardzo pozytywnie.Pompa praktycznie niesłyszalna, a pracuje na zewnątrz sumpa. Pozostaje kwestia trwałości ale to trzeba poczekać.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam red dragona 50W od 4 miesięcy i jest niesłyszalny . tylko czy dla Twojego akwarium nie będzie ciut mały ?


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na New Jet 8000 za 500 zł nowa więc w przyszłości nie będzie szkoda wymienić gdy coś się stanie w przeciwnieństwie do np. Red Dragona... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze New Jet 8000 podobno chodził jak traktor że aż podłoga chodziła :) O ile się nie mylę skończyło się na wyższej półce 3x droższym Red Dragonie 5000. Jakby ona już głośno chodziła to z bombą bym sklep odwiedził :) Natomiast drugi znajomy kupił New Jeta 2400 z nowej serio i też lata jak traktor. W sklepie powiedzieli mu że te nowe tak mają,jakiś inny wirnik czy coś. Miałem ze starych seri New Jeta 4500 miałem też i 3000 a obecnie używam 2300 i dwóch 1700 i wszystkie były ciche,4500 troszkę tyrkotał ale przy zamkniętej szafce nic nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New jet 3000 u mnie chodzi 5 lat bezawaryjnie i bezszelestnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nową i jak pisałem jest mega cicha, nic a nic nie słychać

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas NJ 4500. Nawet nie chodzi o to że sama z siebie była głośna, bardziej o to że strasznie wibrowała i zwłaszcza w nocy było to strasznie uciążliwe. Zamieniłem na Aqua Nove i zapomniałem że mam pompę. Wiecej szumu robi stojący przy niej Red Dragon.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na New Jet 8000 za 500 zł nowa więc w przyszłości nie będzie szkoda wymienić gdy coś się stanie w przeciwnieństwie do np. Red Dragona... :)

I jak kuturą pracy tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj NJ i kup Jebao. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Jebao jest tania, sterowalna i od 6mc bezproblemowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua Medic Ecorunner?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek,

ale ta pompa 6000 l/h pobiera juz 70 W...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek,

ale ta pompa 6000 l/h pobiera juz 70 W...

@Stani wybacz, myślałem o 3700 i jej poborze +/-43W, a 6000 faktycznie 70W ciut sporo :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie warto zwracać uwagę na pobór prądu , bo po roku lub dwóch różnica w cenie pompy szybko się zwraca


Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś użytkuje klony Jebao DC czyli Blau RM?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.