Skocz do zawartości
patunho

Zielono mi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam o taki problem ale prędzej o baniaku.

Baniak wystartował 19 kwietnia na suchej skale i suchym żwirku

Po cyklu azotowym do banika trafiło pierwsze życie.itd

a 2 tyg temu woda zmętniała a 4 dni temu zrobiła się zielona , widoczność przez wode sięga 5-8 cm

Dozuję VSV , węgiel w sumpie oświetlenie T5 , dobry odpieniacz cyrkilacja 3 x tunze 6045

nie wiem jak z tym walczyc czy też czekać

Nie wiem więc pisze tu

DSC 0315

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ze dojrzewanie się dopiero zaczyna.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz ustaw na mokro + lampa uv, powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz pracuje na mokro :) z uv nie chcę korzystać , ponieważ nie chcę wytłuc bakterii :)

Czy jest na to jakiś inny sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisał lampa uv + odpieniacz na mokro .... a jak nie to czekać ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość bym polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi nr tel pogadamy, może pomogę, z tego co widzę masz na piachu prawdopodobnie dino lub cyjano, nie wiem jaka sól nie wiem co dozujesz więc wróżenie z fotki to du......pa.

Na 1-szy rzut oka masz za bogato w mikro i makro elementy ale to nie jedyny problem, nie wiadomo jak i czym karmisz ryby...no napisz PW, postaram się coś mądrego doradzić

i jeszcze jedno...może jak przez mgłę ale domniemam, że świecisz Ledami?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakim cyklu azotowym piszesz na suchej skale i suchym żwirku?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakim cyklu azotowym piszesz na suchej skale i suchym żwirku?

uważasz, że tego cyklu na suchej nie ma?

Nawet jak skarpety czyste wrzucisz do baniaka, zalejesz je świeżą solanką to cykl azotowy się odbędzie


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas kay

a brałes pod uwage , że wodę mogłem mieć z działającego zbiornika?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz parametry, że zacząłeś lać vsv?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2-0 , NO3-5,PO4-0

Co do VSV to doradził mi tak Akwaryta którego wiedzy nie podważy tu nikt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez lampki uv sie nie obedzie. Woda zielona masz zakwit fito. Odpal lampke i po 3 dniach bedzie poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qsy

Jestem początkującym akwarysta morskim ale jedno wiem na pewno nie wszystko trzeba od razu niszczyć mechanicznie:)

Na pewno jest na to sposób biologiczny /naturalny który nie zachwieje mi systemu az tak bardzo jak uv.

Fakt potrwa to dłużej ale będe miał większą pewność , że wszystko idzie w dobrym kierunku .

Poza tym przeczytałeś to czy radzisz mi na własnych doświadczeniach?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do VSV to doradził mi tak Akwaryta którego wiedzy nie podważy tu nikt :)

To może on coś teraz doradzi?:)

Całkiem niezlośliwie pytam:)

Ale jak jest dobrze to każdy ma milion porad a jak jest zle to juz nie jest tak milo.

Lampa UV to nie jest koniec swiata.

Ale nigdy też nie stosowałam więc nie wypowiadam się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że przesadziłeś z VSV . Poza tym może i wiedza tej osoby co Ci doradziła jest nie do podważenia, jednak po zdjęciu które pokazałeś troszkę jest ona słaba dla mnie. VSV stosuje się w zbiornikach które mają odbiorców bakterii czyli koralowce ewentualnie silny odpieniacz, a po zdjęciach nie wydaje mi się, że tak jest .Przestań lać pożywki daj temu systemowi zacząć funkcjonować.

ps. i nie zaczynaj wypowiedzi że wiedzy tej osoby nie podważy nikt na tym forum ,bo z góry zakładasz,że konsultujesz się z wielkim autorytetem ,a pokazujesz żałosna fotkę . Ja na tym forum znam przynajmniej 100 osób które nie zaleciły by VSV a ich zbiorniki nie przypominają tego co pokazaleś.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro masz takiego guru to po co pytasz co zrobić ;) A ten "dobry odpieniacz" to jaki?

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

white -skim 200 by sebastek prędzej był schuran 150 i sie nie umywał

a tak naprawdę to co powinienem według Was zrobic teraz bo jak sobie przypominam to tylko "cop" mi na razie w tym kierunku pomaga a Wy tylko krytykujecie zamiast pomóc ! Piszecie jak to złądroge obrałem i jak źle zrobiłem a tak naprawde wiecie co teraz trzeba w takim wypadku zrobic krok po kroku by system ustabilizować no i pytanie skąd Wasze domniewania , że VSV jest przyczyną ? bo nikt nie spytał czym i ile karmię ? może pkrzekarmiłem? nikt nie spytał jaką mam skałę ? może nie odgazowaną? nikt nie spytał ile leje bakteri ? może wiadro?! no właśnie więc jak chcecie coś już pisać to pomagajcie bo całe forum jest tylko hejtem nie pomoca ostatnio a prosze nie pisać , że mam poszukać w google bo to żałosne forum jest od pomagania a nie google

Edytowane przez patunho (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

white -skim 200 by sebastek prędzej był schuran 150 i sie nie umywał

a tak naprawdę to co powinienem według Was zrobic teraz bo jak sobie przypominam to tylko "cop" mi na razie w tym kierunku pomaga a Wy tylko krytykujecie zamiast pomóc ! Piszecie jak to złądroge obrałem i jak źle zrobiłem a tak naprawde wiecie co teraz trzeba w takim wypadku zrobic krok po kroku by system ustabilizować no i pytanie skąd Wasze domniewania , że VSV jest przyczyną ? bo nikt nie spytał czym i ile karmię ? może pkrzekarmiłem? nikt nie spytał jaką mam skałę ? może nie odgazowaną? nikt nie spytał ile leje bakteri ? może wiadro?! no właśnie więc jak chcecie coś już pisać to pomagajcie bo całe forum jest tylko hejtem nie pomoca ostatnio a prosze nie pisać , że mam poszukać w google bo to żałosne forum jest od pomagania a nie google

No właśnie.

Prosisz o pomoc a nie opisujesz tego wszystkiego o co chcesz żeby Cię zapytali. Nie łatwiej i krócej by było gdybyś od razu wszystko dokładnie opisał?

Jaki jest cel takiej polityki braku pełnej informacji i arogancji?

Pozdrawiam.

Żałosny forumowicz.

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego @patunho ochłoń trochę najpierw . Źle zacząłeś to teraz nie narzekaj . Skoro sam znasz odpowiedź na swoje pytanie to po co je zadajesz ? Napisałem Ci, że powodem jest VSV i po co ta dyskusja niepotrzebna. Przedawkowałeś i tyle .Problem polega na tym, że doradził Ci to taki autorytet, że na forum nie ma kto go podważyć dlatego nikt tego nie będzie robił.

Złą drogę obrałeś bo gdyby była dobra to nie było by tego problemu i pytania.

ps.Polecam inne forum skoro to jest żałosne tam na pewno wszyscy chętnie i fachowo pomogą.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się dojrzewanie, zakwitło fito. Teraz albo czekaj albo uv, NIc nie lej do akwa, karm tylko rybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlej zooplankton to wyżre fito.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman z zoo ma całkowitą rację tylko z tym, zoo-planktonem to ostrożnie bo jak nie zamierzasz dozować fitoplanktonu to wtedy zarzucasz mniej zooplanktonu, wyżre i stanie się albo pokarmem albo zwykła biomasą . Tych powyżej niektórych to ja bym nie słuchał bo jest Pan wszystkowiedzący, a póki co to rady daje a nie pokazał na czym sam stoi no chyba że uznać za pochwały to, że założył firmę i produkuje sól i inny badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirNick zapraszam do siebie chętnie pokażę co nieco. Pytanie tylko po co ? Co to zmieni ? skoro ty wiesz lepiej . No cóż w sumie jesteś z Warszawy to pewnie masz zbiornik najwyższych lotów i wiedzę równie wielką wiec chętnie poczytam .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.