Skocz do zawartości
Protection2000

Tuzne Osmolator Universal 3155.000 do ReefMaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy warto kupić tą dolewke do ReefMaxa - Tuzne Osmolator Universal 3155.000? za 600zł, czy polecacie coś tańszego lub innego, z 2 czujnikami poziomu wody


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad ta dolewką do mojej kostki z panelem. Wybór padl jednak na Aquatrend lvlautomatic v 2. Ma ona 10s zwlokę czasową i dwa czujniki. Dokupujesz pompkę typu caravan za 50 zl i masz komplet. Do tej pory nigdy mnie nie zawiodla, co jakis czas wyciagam i czyszcze plywaki. Tunze dyskwalifikuje brak zwłoki czasowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć o co biega z tą zwłoką bo planuję kupić dolewkę i o tunze właśnie myślełem.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Urządzenie wyposażone jest w układ zwłoki czasowej, który eliminuje nadmiernie częste załączanie pompy lub elektrozaworu w przypadku np. falowania wody na powierzchni zbiornika."

Cop a profka nie chcesz wykorzystac?

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do niego trza tez kupic dolewke...sie kurde nie znam na tym. Zawór i pompke jakąś?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Protection2000 mam pomke z tego zestawu - kupilem jako uzywke i cicha nie jest...

wspomniana wyzej dolewka, pomka zezowa + zasilacz - wyjdzie o polowe taniej :harhar:

@ cop :

http://nano-reef.pl/topic/28175-profilux-czujnik-poziomu-cieczy/

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1820118&page=2

czujnik kupujesz lub robisz sam, pompka dowolna i programujesz gniazdo w listwie

chce to uruchomic u siebie , ale to dopiero za jakis czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musze grzalke wpiac w normaly kontakt bo 6 gniazd mam zajetych juz. Grzalka z chlodzeniem zintegrowana ale przecie ma termostat wiec ja odepne i bedzie wtyka dla dolewki.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patersan ... masz jakiś link dot.czujnika DIY do profka III Ex ..? Chodzi mi o taki na najlepiej 2 czujniki (czy trzeba robić tak jak na tym linku, czyli przewód, 2 czujniki i lutownica?) poziomu wody, będzie bezpieczniej bo jak jeden zawiedzie to będę miał basen w domku. Koszt czujnika oryginał nie jest duży ale tam jest 1 czujnik pływakowy lub 1 czujnik optyczny (ten już ponad 330 zł kosztuje).

A zrobiłbym przed wakacjami taki czujniczek na 2 pływaki i kupię pompkę z zasilaczem jakąś małą i gitara. Zbiornik na dolewkę mam ponad 50l i jak obliczyłem 10 dni to nie problem na zabezpieczenie akwarium w wodę....

Teraz widzę, że jest "rozgałęziacz" oryginalny i 2 czujniki, ale to kurde wyniesie coś ok 350 zł .. poszaleli z tymi cenami.

No i znalazłem coś takiego... http://allegro.pl/czujnik-poziomu-cieczy-dwupoziomowy-cat-002-i4342706135.html nie lepiej zastosować to niż 2 oddzielne? Może ktoś ma taki czujnik u siebie w baniaku?

Wystarczy podłączyć przewód pod profka i gra gitara :)

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patersan ... masz jakiś link dot.czujnika DIY do profka III Ex ..? Chodzi mi o taki na najlepiej 2 czujniki (czy trzeba robić tak jak na tym linku, czyli przewód, 2 czujniki i lutownica?) poziomu wody, będzie bezpieczniej bo jak jeden zawiedzie to będę miał basen w domku. Koszt czujnika oryginał nie jest duży ale tam jest 1 czujnik pływakowy lub 1 czujnik optyczny (ten już ponad 330 zł kosztuje).

A zrobiłbym przed wakacjami taki czujniczek na 2 pływaki i kupię pompkę z zasilaczem jakąś małą i gitara. Zbiornik na dolewkę mam ponad 50l i jak obliczyłem 10 dni to nie problem na zabezpieczenie akwarium w wodę....

Teraz widzę, że jest "rozgałęziacz" oryginalny i 2 czujniki, ale to kurde wyniesie coś ok 350 zł .. poszaleli z tymi cenami.

No i znalazłem coś takiego... http://allegro.pl/cz...4342706135.html nie lepiej zastosować to niż 2 oddzielne? Może ktoś ma taki czujnik u siebie w baniaku?

Wystarczy podłączyć przewód pod profka i gra gitara :)

Ja używam takiego czujnika u siebie z ARM.

Dokładnie :

http://allegro.pl/cz...4342800690.html

Nie wiem jaki czujnik potrzebuje profek , czy zwierny czy rozwierny ?

http://allegro.pl/cz...4342793314.html


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop. jak chcesz bezpiecznie, to przede wszystkim nie wypinaj grzłki, dokup druga listwę zasilającą - grzałka lubi wyciać numer, a w lecie gorąca zupa rybna nie wchodzi za dobrze... no i do najtańszych potraw nie należy. Podwójne zabezpieczenie jest wskazane.

A dolewkę możesz zabezpieczyć jednym czujnikiem zwiernym i drugim, wyżej rozwierającym, dla pewności. No i jeśli masz taką możliwosć w kompie, ustaw maksymalny czas działania na kilka minut - żeby na wszelki wypadek, nie wlało za dużo.

Ja mam prosty sterownik, ale miał możliwość ustawienia włączenia dwa razy na dobę, na 3 minuty.

W naszym hobby im więcej zabezpieczeń - tym spokojniejszy sen :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patersan ... masz jakiś link dot.czujnika DIY do profka III Ex ..? Chodzi mi o taki na najlepiej 2 czujniki (czy trzeba robić tak jak na tym linku, czyli przewód, 2 czujniki i lutownica?) poziomu wody, będzie bezpieczniej bo jak jeden zawiedzie to będę miał basen w domku. Koszt czujnika oryginał nie jest duży ale tam jest 1 czujnik pływakowy lub 1 czujnik optyczny (ten już ponad 330 zł kosztuje).

A zrobiłbym przed wakacjami taki czujniczek na 2 pływaki i kupię pompkę z zasilaczem jakąś małą i gitara. Zbiornik na dolewkę mam ponad 50l i jak obliczyłem 10 dni to nie problem na zabezpieczenie akwarium w wodę....

Teraz widzę, że jest "rozgałęziacz" oryginalny i 2 czujniki, ale to kurde wyniesie coś ok 350 zł .. poszaleli z tymi cenami.

No i znalazłem coś takiego... http://allegro.pl/cz...4342706135.html nie lepiej zastosować to niż 2 oddzielne? Może ktoś ma taki czujnik u siebie w baniaku?

Wystarczy podłączyć przewód pod profka i gra gitara :)

Niestety wiecej nic nie znalazlem...Nie ma znaczenia ktory Profek (II czy III), bo musieli by przerabiac reszte komponentow. O ile pamietam ze zdjec, Profilux III ex ma dwa wejscia do czujnikow poziomu, czyli napewno rozgaleziacz Ci nie potrzebny (mozesz podpiac 4 pojedyncze lub 2 podwojne).

Ja wlasnie myslalem o takim podwojnym - ten z linka. Tyle, ze nie dardze Ci ktory podwojny wybrac - 2x zwierny, 2x rozwierny czy 1x zwierny i 1x rozwierny. Jak w pierwszym linku jest napisane Pofek posiada "opcja odwrotnego działania pływaka" wiec nie ma to znaczenia i chyba wzialbym ten o ktorym pisze dale (2x zwierny - oba zwierne w dolnym polozeniu).

Patrzac na ceny nowych profkow, to te wszytskie rozgaleziacze powinny byc w cenie.

No u mnie wszystko sie przesuwa z braku $.

Edit: Pisz do Kaktusa pewnie pomoze.

Jak bedziesz mial czujnik podepnij na sucho...przy lutowaniu pamietaj o lustrzanym odbiciu

Edytowane przez patersan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.