Skocz do zawartości
Maćko

Jak głośny jest twój Bubble King ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wpadł mi ostatnio w ręce używany Mini BK 180 z pompą RD 800 - 800l/h powietrza i 2000L/h wody.

Niepokoi mnie trochę jego głośność - a właściwie dżwięk zasysanego powietrza. Nie można tego nazwać cichym,

Na forach ludzie zazwyczaj wypisują o BK że są tak ciche że muszą na nie patrzeć żeby widzieć że działają. Nie można tego powiedzieć o tym egzemplarzu.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tez dosyć głośno zasysał powietrze, ale wężykiem wyciągnąłem powietrze na zewnątrz i jest cisza.

Widziałem u kogoś jak miał dwa tłumiki.

Prawdopodobnie może mieć wyciągnięty wkład z Tłumika - można takowy dokupić.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że pompa jest cicha.

Załóż wężyk na tłumik 40-60cm i będziesz miał cicho.

To nie jest wielka filozofia :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość tak pracuje to normalny odgłos bk tak mają chcesz cisze załóż 2 tłumik


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :)

Wiem że jak wyciągne za okno wąż to będzi cisza.

Martwi mnie to że jak to zrobię a jest to dobre 4 m od akwarium, to jak zapne air meter to zasysa ledwo 300 l.h,przy samym tłumiku jak założę kawałeczek węża to pokazuje 600.

Chyba jutro rozbiorę pompę i zobacze czy coś nie wlazło.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pompa, tylko tłumik.

Masz używkę więc pewnie wkład w tłumiku był zalany, albo go tam wcale nie ma.

Możesz zrobić przejściówkę na większy wężyk i takim pociągnąć za okno. Ja mam pociągnięty wężem 25 mm i nie mam żadnych spadków.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW 25 mm to srogo :) raczej odpada :) wymyślę coś innego : :smiling: Dzieki


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się da, rozłoż ten tłumik i wyczyść powinno być ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nówkę tłumik i też słychać zasysane powietrze,to raczej normalne.Za okno mam wyciągnięte rurki fi 25mm około 8mb,ale nie mam podłączone bo w zimie się mocno na nich skraplało i tak zostało do dziś.W sumie w tych rurkach też słychać zasysanie powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie muszę chyba coś z tym tłumikiem zrobić. Pomiar powietrza bez tłumika - 800L, po tłumiku - 600L. Strasznie jest głośny nawet po zamknięciu szafki go dość słychać.Film tego do końca nie obrazuje. Mam jeszcze tłumik od skiby ale chyba dla mniejszego przepływu. zapnę dzisiaj i zobaczę co to da.

Co do samego wkładu w tłumiku BK to chyba w mojej wersji czyli vs07 nic nie było w środku. Dopiero w tym nakładanym na rurę regulującą jest taki walec z gąbki który dodatkowo wytłumia.

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.