Skocz do zawartości
Timur

fotki LR - prosze o komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji Przemek proszę , bardzo proszę o skałę którą zamówiłem ,,,,tą oczywiście najlepszą "Tonga Deepwater Live rock "

Dzięki


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to teraz po przeczytaniu całego wątku, jeżeli to możliwe zechciałbym się wypowiedzieć: NIE MYLI SIĘ TEN CO NIC NIE ROBI i to jest teza niepodważalna. Moze niektórzy pamietają miałem duzo pytań czy też jak to niektórzy mówia alibi co do sklepu(ów) Przemka. Jednakże po pewnych wyjasnieniach, dogadaniach itd. itp. zawsze zostałem zaspokojony w swojej naturze porządania kolejnego stworu w akwa. Także czytając Wasze wypowiedzi nasuwa mi się myśl iz próbujecie sie dogadywać jak nasi koalicjanci, przez co rozumiem że wy jesteście wicepremeirami a Przemek jest szefem parti.

Z sportowym pozdrowieniem

łubu dubu niech nam ....

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefshop to bardzo porządny sklep i życzyłbym sobie żeby wszyscy przedsiębiorcy podchodzili tak do klienta jak Przemek .A zawsze znajdą się niezadowoleni

pozdro

p.s

mieszkam 500km od Reefshopu i moją opinię wyrażam na podstawie zakupów jakie tam dokonałem


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atrawa, napisz to co chciałeś jakimś sensownym jezykiem, bo nie wiem co chciałeś powiedzieć:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

(...) prosze odeślij sałę do nas na nasz koszt(firmą GLS, na priva wyślę informacje jak ją przygotowac do wysyłki) - zwrócimy Ci pieniądze i będziesz mógł zakupić skałę w innym miejscu.

(...)

Przemek

Tu chyba nie ma więcej pytań.

Zwrot towaru na koszt firmy - coz wiecej mozna chciec?

Kiedys przy okazji innej transakcji (i innej osoby kupujacego) napisalem kilka zdan krytyki nt podejscia sklepu ReefShop do klienta.

Ale takiego jak powyżej podejscia do klienta mozna tylko pogratulowac. Wg mnie, juz lepiej byc nie moze.

Przemek publicznie uznaje reklamacje tylko na podstawie oświadczenia klienta i przyjmuje towar z transportem na koszt firmy.

Takie podejscie do klienta chyba konczy temat.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W założeniu ten wątek nie miał prowadzić do krytyki kogokolwiek, więc skoro do tego doszło to tym bardziej należy umieścić pozytywne opinie. Dzisiaj dostałem właściwą skałę z Reefshopu czyli zamawianą Tonga. Oto przykładowe fotki. Skała jak i podejście do klienta jest wg. mnie super (choć na skale akurat jeszcze się za bardzo nie znam) :p

skala5.jpg

skala6.jpg

skala7.jpg


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz jest panie dziejku co innego :p

IMO dwie rzeczy sa w dobrej skale wazne: porowatosc i bogactwo zycia, to drugie przynajmniej az wycieka z tych zdjec :p


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tu może porowatość nie rzuca się w oczy ale są i takie, w zasadzie każdy kawałek jest inny. Na fotkach są 3 przypadkowe które wyciągnąłem z wierzchu, z akwa (narazie są na kupie) w niedzielę będę je układał we właściwą konstrukcję to zrobię jeszcze kilka fotek tych co ciekawszych.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ladna skala. Nic tylko pozazdroscic :p


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zazdroszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokladnie kazdy kawalek skaly gdzie jest dol a gdzie gora, to bedzie dobrze widac, i wez to pod uwage przy ukladaniu skaly to oszczedzi Ci to moze paru mikrogramow amoniaku bo jak skalke ulozysz odwrotnie to organizmy swiatlolubne zdechna z braku swiatla a te nieznoszace swiatla zgina z powodu swiatla. To zapewne juz wiesz ale pomyslalem ze nie zaszkodzi jak jescze raz napisze bo IMO to jest bardzo wazne a czasmi ludzie patrza tylko zeby im kamyczek pasowal a nie jak on lezal sobie w naturze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna skała hihi.

ja zawsze wybieram skałe na zywo i wiem co kupuje dzieki czemu nie mam potem głupiego uczucia ale z tonga to chyba zaryzykuje.....


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała super. też bym się skusił...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa jak juz sie tak chwalicie to ja sie swoja tez pochwale, dzisiaj kupilem do nowego nano pare kilo skaly z Fiji, troche odgazowana u sprzedawcy ale zycia na niej troszku jest:

720-001.jpg

720-007.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że ta skała wyglada jak skała cora pet po 2 miesiacach w aqwa a nie jak fiji


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz od tej skaly? Jest bardzo lekka, jak sprzedawca wrzucil na wage to bylem w szoku.

Blazej nie bede bral skaly prosto z frachtu do startu baniaka, taka juz moja filozofia. Z premedytacja kupilem skale ktora wczesniej lezala 2 tyg. w baniaku u sprzedawcy . A jesli myslisz ze skala z Fiji rozni sie w jakis sposob od skaly np. z Indonezji to jestes w bledzie. A skalke z frachtu wrzuce sobie jak juz mi sie bakterie namnoza, wtedy wiecej zycia przezyje. Po co mam wrzucac od razu piekna skale pelna gabek, oslonic i innych pier**l jak mi 90% tego zdechnie i zamieni sie amoniak? :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak mysle że skała prosto z frachtu daje więcej możliwości ponieważ podczs dojżewania bakterie mają więcej pozywki w postaci amoniaku.przy takiej skale musiał byś mieć coś co da ci zanieczyszczenia i pozwoli na namnożenie sie odpowiedniej ilości bakteri i wtedy przy dołozeniu skały z frachtu aqwa bądzie na to gotowe. tak to mysle że wiele nie zmienisz.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, kazdy swoja sciezke w morszczyznie sam wydeptuje. Moglbym rzeczywiscie wladowac teraz skale prosto z frachtu ale mialbym konkretne stezenia amoniaku, wysyp glonow itd... wiec zanim by to osiagnelo jaka taka rownowage to mineloby z 6-8 tyg. Blazej nie nalezy niedoceniac bakterii, jak sa korzystne warunki to one potrafia sie dzielic co 20 minut, wazne zeby mialy sie na czym dzielic tj. na porowatej skale. Taka juz moja filozofia i dwa baniaki juz ta metoda postawilem, ja nie twierdze ze to co mowisz nie ma sensu, wrecz przeciwnie tyle ze uwazam ze nie bedzie az tak duzej roznicy, jakis zanieczyszczenia przy tej skale bede mial, chociazby z przemiany materii tego co na niej przezylo: na tym malym kawalku co jest na zdjeciu siedza dwa kraby a i na reszcie wbrew pozorom pelno jest zycia. Specjalnie nie oczyscilem tej skaly, mimo ze 2 tyg. byla w baniaku sprzedawcy troche resztek jeszcze na niej jest, mysle ze to bedzie dobra pozywka dla bakterii:)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje metody ja ogulnie jestem zwolennikiem bum na poczatku wiec w nowym aqwa najpierw dam żywą skałe prosto z frachtu i martwo a potem dołoże żywej z mojego 2 dojżałego baniaka która ustabilizuje parametry.aqwa na pewno bądzie dojrtzeać długo (ostatnie dojrzewało 2,5 miesiąca ale b yło wystrarczająco mocno przygotowane na intensywne obsadzanie rybami i koralami.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b?azej - Twoja metoda akurat jes chyba jednym z gorszych rozwi?za? kt?re mog? spotkac ?yw? ska?? - to co nie zginie podczas transportu zabija wysokie st??enia amoniaku i no2. Bo nie wyobra?am sobie, ?e podmieniasz dziennie powiedzmy 30% wody podczas dojrzewania - po to, aby utrzyma? organik? na w?a?ciwym poziomie.

Odgazowywanie ska?y w zbiorniakch sklepu jest du?o lepszym rozwi?zaniem - i dlatego teraz, gdybym po tak d?ugim kontakcie z morszczyzn? kto? zapyta? co bym wybra? - powiedzia?bym - odgazowan? w sklepie(ale nie 'leczon?'! - tzw. 'cured live rock')

Na ska?? mamy obieg 1700l wody(dlatego mamy tak ma?e stosunkowo dostawy ska?y) - pracuje tam odpieniacz na 5000l, dziennie spuszczamy w kana? oko?o 250l wody i tyle samo dolewamy ?wie?ej - pracuj? tam filtry ze z?o?em piaskowym(tzw. fluoized sand filter) kt?re najszybciej ze wszystkich filtr?w(por?wnuj?c do zraszanych, nitrareduktor?w, itd) rozk?adaj? nh3/nh4 na azotyny i no2 na no2 - teraz powiedz mi, gdzie ska?a bogata w ?ycie ma wi?ksze szanse na to przetrwa? proces dojrzewania bez szkody dla zwierz?t? Bo ile padnie zwierzak?w podczas dojrzewania w akwarium - nie wiesz, prze?yj? tylko te najmocniejsze(kraby, bristle worms, kie??e, rozgwiazdy, serpule itd)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blazej

"na poczatku wiec w nowym aqwa najpierw dam żywą skałe prosto z frachtu i martwo a potem dołoże żywej z mojego 2 dojżałego baniaka która ustabilizuje parametry"

No to przeanalizujmy co sie wtedy bedzie dzialo:

A wiec wrzucasz skale ktora ma w sobie pewna populacje bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych. Zaczyna isc w gore amoniak wiec rosnie populacja bakterii przerabiajacych amoniak na NO2. Jednoczesnie rosnie konkretnie amoniak bo bakterie w poczatkowym okresie nie zdaza sie tak szybko namnazac zeby przerobic calosc amoniaku. Wiec to co jeszcze do tej pory zylo na skale w wiekszosci trafia szlag bo amoniak jest BARDZO toksyczny. Wiec do obiegu trafi jeszcze wiecej amoniaku ale mamy juz spora populacje bakterii ktore sobie z tym w koncu jakos poradza.

Tyle ze w pewnym momencie zacznie ten amoniak spadac bo nie ma sie co juz rozkladac. Wiec sila rzeczy MUSI spasc populacja bakterii przerabiajacych amoniak bo jej wielkosc jestregulowana wlasnie iloscia amoniaku, jak nie maja co jesc to po prostu umieraja.

W ten sposob na koniec nie masz wcale duzo wiecej bakterii niz miales w skale ktora wlozyles do baniaka!

Tyle tylko ze na tej skale poza bakteriami nie bedzie wcale duzo wiecej innego zycia ktore bierze takze udzial w cyklu azotowym: mowa tu o roznego rodzaju robaczkach ktore zyja sobie w kanalikach w skale, przepomowuja wode itd... - wiadomo o co chodzi.

IMO wrzucajac skale prosto z frachtu do swierzego akwarium tylko ja sobie wyjalowisz a bakterii bedzie w sumie praktycznie tyle samo.

Przesledzmy teraz co sie dzieje jesli zastosujemy moj pomysl:

Wrzucamy skale odgazowana na ktorej nie ma duzo organiki. Oczywiscie cos tak na pewno zdechnie, cos tam martwego w skale na pewno siedzi wiec amoniak skoczy w gore ale nie beda to stezenia tak wielkie jak w przypadku skaly prosto z frachtu: przezyje wiecej stworzen co przeklada sie na wieksze zdolnosci denitryfikacyjne takiej skaly. Wiec w efekcie mamy:

1.krotsze i "lagodniejsze" dojrzewanie

2.wiecej zycia przetrwalo na skale mimo iz kiedy wrzuciales twoja swierza to ona na poczatku miala go wiecej.

3. bakterii mamy mniej wiecej TYLE SAMO bo ich ilosc zalezy tylko i wylacznie od tego czy maja co jesc :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac-będziesz miał więcej życia w skale odgazowanej, jeśli więcej go przetrwało w procesie odgazowania u sprzedawcy. A czemu miałoby przetrwać więcej w zbiorniku u sprzedawcy, niż w twoim? Gwarancji na to chyba nie ma żadnej. Fakt jest natomiast taki, że najprawdopodobniej łagodniej przejdziesz procesy dojrzewania w swoim zbiorniku.

P.S.

Mimo wszystko wolę skałę, która już trochę odleży w sklepie. Miałem kiedyś właśnie taką 3 miesięczną ze sklepu i proces dojrzewania był bardzo łagodny. Generalnie mniej roboty, a robactwo z czasem się i tak namnoży.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ze skaly nie przezyje a co pasc to niech padnie u sprzedawcy po co mi smród. takie moje zdanie. odgazowana szybciej ustabilizuje zbiornik i zdaje sie taka ma byc jej rola


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skała była odgazowana, a ponadto 3/4 zbiornika zostało zalane "żywą" wodą z 3 letniego zbiornika o bardzo dobrych parametrach (1/4 wody to przegryziona solanka mojej własnej produkcji :)) Coprawda to dopiero 4 dzień ale woda jest bez jakiegokolwiek zapachu, a odpieniacz (beast 400p / akwa 112 L.) wybija niewiele lekko zabarwionej piany choć kotłuje się w nim jak burza. Być może to jeszcze za wcześnie na jakieś optymistyczne wnioski ale mam nadzieję, że dojrzeje mi bez większego bagna.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.