Skocz do zawartości
akwarystka

Bielenie pseudogorgonii przy stosowaniu pelletek? Wasze spostrzeżenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkanaście dnie temu zauważyłam niepokojące zmiany u mojej pseudogorgonii. Mianowicie zaczęła tracić brązowy kolor, obecnie jest totalnie biała i ma znikome polipy. Zaznaczam iż parametry od jakiegoś czasu są takie jak w stopce i miała się ok. Obecnie parametry się polepszają więc nie wiem co może powodować jej widoczny stan. Czy jest jakaś szansa na jej przeżycie i odrodzenie czy raczej spisać ją już na straty? Czy jest coś na co jest wrażliwa pseudogorgonia? Nie ukrywam,iż jest u nas koło 1,5 roku więc szkoda by jej było, przeżyła już nie jedną przycinkę. Z góry dzięki za pomoc.

Poniżej fotka pacjenta.

post-15262-0-38326400-1404843168_thumb.jpg

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłam,że one lubią mocny prad wody. Jakiś czas temu musiałm przestawić pompę i dmuchała na pseudogorgonię. Pseudogorgonia przyrośnięta do skłki więc pola manewru nie było. i teraz własnie ta jest najbardziej puchata. One mimoże pseudo tez lubią pływajace żarcie. Ja bym przestawiła w inne miejsce i dawała jakiś drobny pokarm typu wrotka czy czy jakiś proszek dla korali


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dokarmiam,zawsze karmiąc ryby dodaję coś dla korali typu pkankton czerwony czy wrotka no i czasami pokarm dla korali z af.

Dodam, iż od 1,5 roku rośnie w tym samym miejscu na podstawce. Dmuchają na nią dwie pompki jebao, jedna z prawej druga z lewej strony. Dziwne jest to,że oprucz polipów straciła też kolorek :(

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po4 wysokie,to jest twardy koralowiec co do zmian w akwarium,dziwna sprawa,a jakie masz zasolenie?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober6662 poczytaj najpierw a nie piszesz głupoty, że to koral twardy.

Może być tak, że to reakcja na wysoką temperaturę wody lub zmianę oświetlenia. Zbyto małe oświetlenie = stan jaki masz u siebie.

Obstawiam, że nie trwało to 1 dzień czy 2 tylko znacznie dłużej.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzym koledze chodziło to że koral jest twardy a zmiany parametrów a nie żę jest koralem twardym.

Jak dla mnie to może mieć za dużo światła


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert chyba, że tak :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ona tyle samo światła ma od stycznia wieć już trochę czasu i było ok, rośnie na podstawce umieszczonej na dnie akwa. Jakieś 3-4 tygodnie temu przycinałam ją na szczepki do akwa mojej mamy po tym zabiegu było wszystko ok. Jak pisałam PO4 było kiepskie od dłuższego czasu i pompowała się normalnie, teraz PO4 ulega powolnej poprawie. Jak napisałam zaczęło się to kilkanaście dni temu. Nadal stosuje te same suplementy, które stosowałam. Nie ma żadnych drastycznych zmian w akwa. Zasolenie w akwa 1024.

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak szczepka u mamy się trzyma?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda kwitnąco, polipuje jak szalona, jeden pióropusz. Tak samo wyglądała u mnie parenaście dni temu :(


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przestawić w inne miejsce - bardziej "przewiewne"

może coś ją podgryza, może to suplementy...może krewetki po niej chodzą...

nie wiem co lejesz, ale może przestań to lać

moja nawet jak nie działał mi odpieniacz to rosła jak szalona

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych suplementów (af) używam od dawna więc to też nie to. W akwa z krewetek w tej chwili mam tylko jedną amboinensis, która jest już ze dwa lata w zbiorniku. Spróbuję ją przestawić choć raczej nie będzie bardziej przewiewnego miejsca niż to, w którym obecnie stoi ( stoi na środku akwa gdzie z jednej strony i z drugiej strony owiawają ją cyrkulacje jebao i rusza nią na boki).

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest to fioletowe na skałce z gorgonią? raczej chyba nie algi...

może to coś jest przyczyną?

nie wiem czy dobrze radzę, ale...

spróbuj odciąć ją tak z 1cm od dołu i przyklej do innej podstawki - jeśli to coś na skałce jest czymś innym niż algi...

i przestaw tam gdzie wieje najmocniej...

może się odbije po kilku dniach...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat w tablecie przekłamuje kolory, to są glony wapienne i trochę zielonkawych. Spróbuję ją przestawić w inne miejsce i zobaczymy co będzie się działo. Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pomysły to piszcie chętnie pokombinuje by pomóc koralowi :) Dziękuję, tym co już pomogli i zainteresowali się moim problemem. :)

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co Ci poradzić... twierdzisz, że wsio jest OK.. a po koralu widać, że jednak nie :)

to odetnij 1 gałązkę i przytwierdź ją w inne miejsce i zobaczysz jak będzie reagowała jedna, a jak druga.

może być też tak, że zbyt drastycznie doprowadzasz do stabilizacji warunków - zbyt duże dawki specyfików... i może to jest oznaka...

może powtórz testy...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolna szczepeczka zrobiona i postawiona w innym miejscu. Zmieniłam też na innym program pompki jebao, zobaczymy co będzie. Za parę dni napiszę swoje spostrzeżenia. Dozuję od dawna suplementy z af- coral A i V na przemian, do tego jod i bakterie probiotyczne po 2-3 krople co dwa dni.

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober6662 poczytaj najpierw a nie piszesz głupoty, że to koral twardy.

Koniecznie musisz czytać ze zrozumieniem...i najlepiej cały tekst,a nie wyrwane z kontekstu dwa słowa.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober6662 poczytaj najpierw a nie piszesz głupoty, że to koral twardy.

Koniecznie musisz czytać ze zrozumieniem...i najlepiej cały tekst,a nie wyrwane z kontekstu dwa słowa.

Gorgonie są czymś pośrednim pomiędzy twardymi i miękkimi, dlatego każde określenie może być poprawne. :baby:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jod, niedobór albo przedawkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję 2-3 krople co 2-3 dni wodnego roztworu jodu. Czytam trochę o pseudogorgonii, czy jest możliwe, że może się szykować do zrzócenia skóry?

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja po dodaniu do systemu pelletek zbielała. Jakiś czas nawet miała jeszcze przyrosty, była tylko całkiem biała. Po ok 6 miesiącach końcówki zaczęły jakby usychać aż w końcu musiałem ją wywalić :(.

Wszystkie inne korale w tym czasie miały się dobrze a parametry wody ulegały stopniowej poprawie (NO3 i PO4 spadały z całkiem sporych wartości).

Podejrzewam, że to pellety jej zaszkodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to złe nowiny :( To by wyjaśniało dlaczego u nas wygląda tak kiepsko a szczepki u mojej mamy wyglądają kwitnąco. Chętnie przeczytam obserwacje innych osób mających i pseudogorgonie i paletki. Jeśli spostrzeżenia są takie same to nie ma nadziei:( Czyli przy stosowwniu paletek nie ma szans na utrzymanie tego korala?

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Paletty już 8 miesięcy i nie mam żadnych problemów z moją pseudogorgonią, a po zdjęciu widzę że mam taką samą jak Wy. Prędzej bym sie upatrywał szybkiej zmiany jakiś parametrów - np spadek Po4, do tego podnoszenie Kh, a może też coś innego.

Acha, Ja Jodu nie dozuje.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wodny roztwót jodu podaję już od dawna, PO4 spada sukcesywnie a nie gwałtownie zresztą widać, że nadal szału nie ma bo jest 0,43, NO3 spadło ale też powolutku, KH jest teraz wyższe niż było.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorgonia do oddania nie utrzymasz jej przy paletkach wiem bo próbowałem kilka razy albo paletki albo gorgonia ja oddałem aby nie męczyć zwierzaka


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.