Skocz do zawartości
Androctonus

Aqua Medic Ecorunner, a Jebao DC to samo? Czy jednak...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

będąc dzisiaj w jednym ze sklepów z morszczyzną w Szczecinie... jedynym? :blushing: Usłyszałem od właściciela, stwierdzenie że pompy obiegowe Aqua Medic Ecorunner, a Jebao DC to jest to samo z różnicą "bardziej" kolorowego pudełka w AM i innej budowy nie mniej wszystkie bebechy w Jebao są identyczne jak w AM tyle, że no cena w AM jest o wiele wyższa.

Czy są osoby mogące się ustosunkować do takiego stwierdzenia?

Coraz to bardziej skomplikowane wszystko się robi...

:queen:

Pozdrawiam.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez bicia mogę potwierdzić te rewelacje. Generalnie to jest to samo!


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest niestety taka że w branży i nie tylko tej produkty OEM czy też sprzedaż pod marką własną są świetnie prosperującym biznesem i coraz częściej trzeba dokładnie sprawdzać czy kupuje się produkt bezpośrednio od producenta czy pośrednio - jednak trzeba pamiętać że nie zawsze jest to złe a często wręcz przeciwnie.

Czasami dzieje się tak że dystrybutor w regionie wchodzi w układ z producentem i lokalnie sprzedaje produkt pod marką własną świadcząc lokalny support/gwarancję i/lub dodając coś od siebie lub zamawiając produkt w wykonaniu specjalnym z minimalnie zmienioną charakterystyką ale to już jest znacznie rzadsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeśli uważacie ,że JEBAO i ECORUNNER to to samo to tylko mogę wam pogratulować.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal masz rację - Ecorunner to zupełnie inna konstrukcja niż Jebao przynajmniej względem obudowy - nie mniej jednak to co napisałem stosuje się coraz częściej :) i możliwe że ta sama fabryka tłucze obie pompy ale dla AM pod ich specyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli "możliwe" to nie znaczy , że jest taka sama więc po co pisać bzdury i wprowadzać w błąd kolegę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal: możesz rozwinąć ten wątek o różnicach w budowie/jakości/fajności EcoRunnerów względem Jebao?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal: możesz rozwinąć ten wątek o różnicach w budowie/jakości/fajności EcoRunnerów względem Jebao?

Właśnie... :queen:

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Pamiętajcie jeszcze o tym że chińczycy kopiują wszystko to co jest ich zdaniem najlepsze. Skopiować czyjeś rozwiązanie jest łatwo - trudniej jest coś wymyślić.

Cena jest niższa bo u nich nie ma kosztów związanych z ochroną środowiska [w chinach ścieki leje się do rzeki, spaliny w powietrze], niższe są koszty pracy [ponad miliard niewolników] i dużo tańsze surowce [ np. do produkcji magnesów twardych].

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając "rewelacje" z postu powyżej, różne marki produkowane są w jednych zakładach. Różnić zaś się mogą reżimem jakościowym narzuconym przez odbiorcę - co jest wybitnie widoczne (u nas) w świetlówkach, (a poza naszym hobby np. w telewizorach - matrycach).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nic nie mam do Jebao , ale są to dwie różne konstrukcje więc nie można pisać , że to to samo. To tak jakbym porównał Eco do pompy np Laguna.

Co do Eco mam w zbiorniku dwie pompy i jestem z nich absolutnie zadowolony , jedna pracuje w odpieniaczu druga zasila filtr z pelletkami , na dzień dzisiejszy są ciche bezobsługowe i na pompę markową tanie. Pompa miesza wodę z powietrzem w RS 300 przy czym pobiera bardzo mało prądu zaledwie 36W więc czego chcieć więcej ? Dla przykładu oryginalna pompa od RS 300 pobierała prawie 90W więc na chwilę obecną jeśli uznam , że pompa jest już za słaba dokupię drugą i pienidło będzie zasilane dwoma pompami jednak na chwilę obecną nie mam takiej potrzeby.

Dla zobrazowania przy oryginalnej pompie RS redox miałem w okolicach 420 a ph nie przekraczało nigdy 8,1 , teraz mam redox 470 a ph 8,4

To chyba na tyle.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mamy mały przykład

pierwsza: Aquamedic Eco Drifi post-11739-0-99622100-1418554121_thumb.jpgpost-11739-0-80317600-1418554130_thumb.jpg

Jebao Wp post-11739-0-63258600-1418554196_thumb.jpg

Te same pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tylko obudowa jest taka sama.

Sterownik całkiem inny, tylko dziwne że z tymi samymi funkcjami


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby powiedzieć , że jest to samo to musi być identyczne tak ?

Wizualnie pompy się różnią więc dla mnie to już nie jest to samo , zresztą parametry też ma inne.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.