Skocz do zawartości
luft

Ryba/"żyjątko" - radość - trauma - ponowna próba...

Ryba/"żyjątko" - radość - trauma - ponowna próba...  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy po ?mierci danego "?ycia" ponawiasz prób? z nowym osobnikiem?

    • Tak
      2
    • Zazwyczaj tak
      2
    • Tak, ale kolejn? prób? poprzedza analiza i poszerzenie wiedzy na ten temat
      2
    • Tak jak wy?ej (3), ale NIE w przypadku ekstremalnie trudnego w moim mniemaniu "?ycia"
      5
    • Tak i nie. Zale?y od do?wiadczenia z danym "?yj?tkiem"
      7
    • Nie
      1
    • Nie, strata danej ryby/?yj?tka powoduje u mnie "?a?ob?", której nie mo?na zast?pi? nowym zwierzakiem
      0
    • inne
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Temat dedykowany przede wszystkim rybom, ale też wszystkim zwierzakom, odchodzącym na wieczną rafę. I co dalej? Jakie są Wasze wybory? Czy próbujecie do skutku, czy też kolejną próbę poprzedza wnikliwa analiza, czy też dajecie spokój i zaprzestajecie próby z danym gatunkiem? Temat jest Wasz, gdzie możecie podzielić się własnymi przemyśleniami, a także zawrzeć swój wybór w anonimowej ankiecie. Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie.Jeśli jest to pożyteczna ryba to kupuję ponownie jak na przykład hexatenia czy doktorek labroides dimidiatus.Inaczej z rybami o słabej przeżywalności jak chelmon,kupię,ale tylko z zbiornika akwarysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy, w moim przypadku:

Blenniella chrysospilos (orange/red spotted blenny) w duzym baniaku pozyl sobie pare ladnych miechow i padl ot tak z dnia na dzien przestajac nagle jesc, w obecnym mniejszym baniaku nie jadl od poczatku, po 2 tyg wyskoczyl mimo "nakrycia zbiornika". Ostrzegany bylem przed ta ryba przez kumpla, managera jesdnego ze sklepow akwarystycznych, naprawde dobry kumpel ktory nie wcisnalby mi kitu. Ale, ze ja wiem wszystko najlepiej to sie uparlem i mam nauczke, juz trzeci raz tego bledu nie powtorze.

Powder blue tang-z dobre 5-6 lat temu tez sie uparlem i tez padl "bez przyczyny", z tej ryby nie rezygnuje, ale musze miec duzo wiekszy baniak niz przy ostatniej probie (375l) i ryba musi byc po kwarantannie.

Wargacze-tylko do sporego zbiornika, wpuszczane razem jezeli pare roznych "rodzajow", zbiornik tylko z pokrywa, moje albo byly agresywne wzgledem siebie jak wpuszczane osobno, albo padly po 5 latach (nie sadze by to byl optymalny wiek dla tej ryby).

Generalnie na chwile obecna wyleczylem sie z kupowania ryb, ktorych nie widzialem jak sie zachowuja w sklepowych baniakach, no i oczywiscie musze widziec jak jedza. Teraz jak sobie tak policze to z ryb ktore widzialem przy zakupie i widzialem jak jedza to stracilem tylko tego PBT doslownie w tydzien, wszystkie pozostale rybki mam do dzis albo pozyly pare ladnych lat. Problem jest taki, ze w sklepie jest zazwyczaj drozej, badz duzo drozej, czlowiek probuje zaoszczedzic i traci dwa razy.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wiele zależy od powodów straty - na razie zbyt wiele doświadczenia z wymianą obsady nie mam ale na pewno po stracie na drugi dzień nie robiłbym poszukiwań i objazdówki po sklepach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poza stratami '' poospowymi'' zniknął bez wieści Gobidion Okinawe, Synchiropus Splendidus(jeden z pary i to po 6ciu miesiacach a drugi zyje nadal już 2lata) oraz Salarias. Tego pierwszego nawet bardzo nie żałowałem i nie kupię nastepnego bo. Jego nawyki co do twardych mnie wkurzaly. Natomiast pozostałe 2 kupię znowu bo fajne i pozyteczne zwierzaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy próbowałem z Pterapogon Kauderni. Za każdym razem wybijały się wzajemnie, a ostatni osobnik przestawał jeść i padał.

Już więcej nie chciałem, ale coś mnie podkusiło i...teraz mam dobraną parkę. Samiec już dwa razy miał głodówkę z powodu ikry w pysku.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie miałem problem tylko z chełmonem i babkami kopiącymi.

W pierwszym przypadku były dwa nieudane podejścia i trzecie uwieńczone sukcesem otrzymany ze zbiornika w którym zmienił sobie menu.

Babki koniecznie też dwa razy chciałem mieć w parce. Dwa razy kupiłem tej samej płci i była wojna Teraz jest jedna i jest ok.Ta z drugiego razu.

Swoją drogą brakuje informacji na temat ryb jak długo żyją. Szczególnie w akwarium.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU to może trzeba zróbić jakaś statystykę uwzględniająca zgon prawdopodobnie naturalny lub tragiczny... Niestety mechanizm ankiety nie pozwoli na tabelkę w której masz gatunek, pochodzenie, czas życia oraz przyczynę zejścia... I może jeszcze rozmiar na starcie. Chyba jedynie wtedy dałoby się wyciągnąć jakieś sensowne wnioski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU to może trzeba zróbić jakaś statystykę uwzględniająca zgon prawdopodobnie naturalny lub tragiczny... Niestety mechanizm ankiety nie pozwoli na tabelkę w której masz gatunek, pochodzenie, czas życia oraz przyczynę zejścia... I może jeszcze rozmiar na starcie. Chyba jedynie wtedy dałoby się wyciągnąć jakieś sensowne wnioski

Sądzę że długowieczność zwierzaków powinna być podana na Reflexie, Wikipedii i u sprzedawców. Ale to pobożne życzenia.

Mówię tu o naturalnych zgonach a nie zejściach przyczynowych.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.