Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nasypałem piachu i zalałem wodą, ale wyszło z tego straszne mleko. Ktoś może kiedyś miał z czymś takim do czynienia i wie czym jest to spowodowane?

A dlaczego nie kontynuujesz tematu w swoim wątku, który został założony po tym jak spamowałeś cudzy?

Tematy łącze i proszę zawsze kontynuować wątek już rozpoczęty.

Poprzedni wątek był odnośnie sprzętu gdzie żadnych sensownych porad nie otrzymałem.

Robi się na odwrót najpierw wkłada się skałę i dobrze przedmuchuje żeby wszystkie niepożadane robaki i syf który jest w niej wylazł,potem robi się wężykiem czyszczenie dna wodę uzupełnia się ,i dopiero wsypuję piach tak żeby on obsypał skałę.W innym przypadku możesz mieć nie stabilnie stojące na piachu budowle ze skały które mogą się przewrócić i np...zbić,stłuc szkło.

Skała nie bedzie z robalami, odgazowana z W-wy. Dostawa bezpośrednia ze sklepu. Przed ułożeniem skały z miejsca w którym zostanie ułożona będzie usunięty piasek.

Pozdrawiam.

post-23232-0-35457300-1405169721_thumb.jpg

post-23232-0-88546300-1405169722_thumb.jpg

post-23232-0-35994400-1405169724_thumb.jpg

post-23232-0-70432400-1405169725_thumb.jpg

post-23232-0-06763300-1405169727_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie tam to wszystko wygląda w szafce.. Tak nowo :) A mlekiem się nie przejmuj ustąpi po 2-3 dniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie tam to wszystko wygląda w szafce.. Tak nowo :) A mlekiem się nie przejmuj ustąpi po 2-3 dniach :)

Dzięki za dobre słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede sledzil watek bo niezly zbiornik sie szykuje :) ile kg piachu dałeś na podloze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłeś acry do miesięcznego zbiornika...i tak dużo ryb mocno brudzących a dojrzewanie masz na starcie...Tym acroporom nie wróżę długiego życia :( ale cuda się zdarzają, kto wie....dlaczego tak szybko ze wszystkim, dlaczego nie dasz się zbiornikowi wyglonić i dojrzeć? Nawet woda się nie wyklarowała, albo szyby masz takie brudne...zalecam wstrzemięźliwość od dalszego zasiedlania.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłeś acry do miesięcznego zbiornika...i tak dużo ryb mocno brudzących a dojrzewanie masz na starcie...Tym acroporom nie wróżę długiego życia :( ale cuda się zdarzają, kto wie....dlaczego tak szybko ze wszystkim, dlaczego nie dasz się zbiornikowi wyglonić i dojrzeć? Nawet woda się nie wyklarowała, albo szyby masz takie brudne...zalecam wstrzemięźliwość od dalszego zasiedlania.

Dzięki za informację. Startuję baniak po kaszubsku. Z tego co widzę wszystko jest ok. Parametrów nie mierzę bo nie ma takiej potrzeby. Gdyby ktoś miał jakieś rady to mile widziane :)

Pozdrawiam, Mirosław.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał jakieś rady to mile widziane :)

Pozdrawiam, Mirosław.

Polecam właśnie ta ...

zalecam wstrzemięźliwość od dalszego zasiedlania.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Startuje baniak po kaszubsku"

To znczy jak?

też mnie to nurtuje ale bałem sie zapytać :) - dobrze że kobieta zapytała :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nic nie robilem na pale [wszystko przemyslane]....wysokosc pulki z ktorej kupuje dobrana do mojego wzrostu]

Bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do tej pory nic nie robilem na pale [wszystko przemyslane]....wysokosc pulki z ktorej kupuje dobrana do mojego wzrostu]

Bez urazy.

Tzn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tępo wprowadzania zwierzaków iście amerykańskie. Sądząc po "zaroście" szyb nie jest dobrze, wkraczasz w najgorszą fazę dojrzewania gdzie podstawowe parametry są huśtawką. Ryby sobie powinny poradzić ale akropory i jeszcze tak pastelowe - może być kiepsko.

U mnie na Śląsku mówi się - langsam aber sicher, i myślę, że to pomaga...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tępo wprowadzania zwierzaków iście amerykańskie. Sądząc po "zaroście" szyb nie jest dobrze, wkraczasz w najgorszą fazę dojrzewania gdzie podstawowe parametry są huśtawką. Ryby sobie powinny poradzić ale akropory i jeszcze tak pastelowe - może być kiepsko.

U mnie na Śląsku mówi się - langsam aber sicher, i myślę, że to pomaga...

Po Kaszubsku jest tak samo B)

Tzn?

Półka dopasowana do mojego wzrostu oznacza dobry sprzęt z korale W-wa od Seby z Gdańska. Koralowce i ryby również od Seby w bardzo dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Półka dopasowana do mojego wzrostu oznacza dobry sprzęt z korale W-wa od Seby z Gdańska. Koralowce i ryby również od Seby w bardzo dobrej kondycji.

to, że one były w dobrej kondycji to nie znaczy ,że w takiej pozostaną ....

Powodzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak widać - półka nie miała tu żadnego znaczenia i zielono jak miało być tak jest.

Powodzenia,czekamy na częste aktualizacje wątku.

Jak będziesz następnym razem stał przy półkach to poszukaj czy nie ma tam słownika ortograficznego.

Trochę się człowiek naszukał co to takiego ta "pulka":)

Ale to może po kaszubsku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade metoda prob i bledow,mysle ze bedzie OK.Jakby co nie zbankrutuje.

Powiniem byc traktowany jako osoba mieszkajaca za granica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jade metoda prob i bledow,mysle ze bedzie OK.Jakby co nie zbankrutuje.

Sorki ale nie żebym sie czepial bo nie jestem specem, tylko czemu za podstawowe błędy maja płacić ryby czy korale...

Nie mniej jednak życzę powodzenia

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jakby co niema aktualizacji 3........ litrowej banki. Ja sie nie wstydze i pokazuje tak jak jest.Dobranoc...........na slownik polskiego nie mam kasy jestem ;BIDOK;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.