Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Cosik nudno sie zrobilo umnie w temacie.Mam info od zoneczki ze jakies gloniska sie pojawily,jakas plaga egipska.Niewiem jak to wyglada,niema komu fotki strzelic.Odpieniacz zacza wariowac,co 40minut pelen kubek.Chemi zadnej Zona nie leje.O czyms zapomnialem,filtr na pelety XXL dziala juz trzy tygodnie,moze to powoduje wariowanie odpieniacza.Moze mi ktos podpowiedziec.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,z podopiecznych to 4x Lismata amboinensis-zyja,1xKlibanarius-zyje,2x rozgwiazda piaskowa-zyja.1x Calcinus Elegans-mialem dwa,jeden zgina(brat go zjadl) Trochus mialem 10 niekture zginely-kraby je zjadly.10xNassarius-drudno sie doliczyc.Ryby wszystkie zyja.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj kupilem cos takiego:Favia Snake,Chalice Lollipop,Echinophilla Sp Australia.Towar jeszcze w sklepie a Ja w pracy.Pozdrawiam z kanalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany .. Bardzo szybkie tempo w dokladaniu zycia.Bedzie burza z piorunami :/ Wszyscy chcieli dobrze piszac "zwolnij" ale Pan nie slucha i skutki uboczne zblizaja sie wielkimi krokami.Nie pisze zlosliwie,po prostu jak sie posypia plagi to bedzie tempo- ale w druga strone .

Mimo wszystko powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany .. Bardzo szybkie tempo w dokladaniu zycia.Bedzie burza z piorunami :/ Wszyscy chcieli dobrze piszac "zwolnij" ale Pan nie slucha i skutki uboczne zblizaja sie wielkimi krokami.

Chyba dlatego tak tu Głuuucho i Cichooo... :ninja:

Ale również mimo wszystko życzę powodzenia.

Pozdrawiam.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od roku przegladam strony forum,polskie,brytyjskie i amerykanskie.Sa rozne szkoly prowadzenia baniakow slonowodnych.Niektore osoby wprowadzaly zycie po okresie 2 tygodni od zalania.Mozliwe ze popelnilem blad zamawiajac korale w Extremecorals,ktos w jakims sklepie internetowym powiedzial"chcesz byc oszukany to tam zamawiaj" poczekamy zobaczymy.Odnosnie prowadzenia baniaka,wszystkie szkoly skleilem w jedna,prawdopodobnie niema takiej osoby ktora nigdy nie miala w baniaku glonow,dino,cyjano czy innego paskudztwa.Dawno,dawno temu-to nie bajka-majac 10 lat zaczalem swoja przygode z akwarystyka w "5cio litrowym sloiku" od tamtej pory nigdy nie mialem prblemow z podopiecznymi chyba ze z kasa,bo roznie to bywalo, jak to za komuny.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn
Ortografia do poprawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie ma takiej osoby ktora nie miala klopotow w akwarium.Ale ja czytajac Twoj watek odnioslam wrazenie,ze chcesz miec cos exstra czego ktos inny nie ma i pochwalic sie tym przed sasiadami :) I to na juz,bo w sobote impreza.Wiesz o co mi chodzi? A tak sie nie da..albo i da ale z marnym skutkiem.Teraz to pozostaje Ci wstrzymac sie z dalszymi zakupami (zwierzat-szczegolnie ryb i korali) Poczekaj troche i dbaj o to co masz.

Zrobisz jak uwazasz z tym ze puzniej w razie klopotow nikt chetnie Ci nie pomoze skoro na starcie nie przyjmujesz rad .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzieki za rady.Wpracy Angole tez mnie opieprzaja ze wszystko za szybko robie.Taki juz jestem.Pozdrawiam.

A co do ryb to juz mam zamowione,Achillesa Chelmona i dwa Doktorki.Z rybami to juz bedzie koniec i kropka,ale musze je odebrac,nie bede z geby robil trampka,bo Mnie opisza na forum ze jestem niewirygodny.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn
Ortografia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,ze chelmon to trudna ryba ? Wiesz pod jakim wzgledem ?

Czasami lepiej zrobic z "geby trampka" i spuscic glowe niz spuszczac ryby w sedesie :) -czego oczywiscie nie zycze zamowionym pzez Ciebie pletwiastych braci mniejszych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,ale niemam latwych ryb w utrzymaniu, w slodkowodnym tez nie mialem,a tak na marginesie to zaczerwienilo sie w moich postach ups.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie doskonale co masz na mysli.Niema reguly na to czy bedzie podgryzal koralowce czy nie,sa gorsze bestie.Nie sprubojesz to sie nie dowiesz.Teraz ide troche popracowac moze na jakies 30min.Pozdrawiam

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chelmon lubi zywe zarcie ktore grasuje w zakamarkach skaly . Dobra,poddaje sie haha szkoda mojego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co Mi wiadomo to na 100% Mandaryny wymagaja zywego zarcia,Chelmon w sklepie jest juz trzy tygodnie,jak nie lubi zarcia zastepczego to prawdopodobnie juz niezyje i nie bade mial co odebrac,a ryby kupoje ze sprawdzonego sklepu od Seby.Czy takie informaje cie satysfakcjonuja.Cisnienie mi podskoczylo,nie jestem taki tepy za jakiego mnie uwazasz.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie uwazam,ze jestes tepy.Nie unos sie :) To twoje akwarium wiesz co robisz.Chcialam dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.