Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,do pomiaru zasolenia uzywam refraktometru,Takie mam od poczatku.Parametry Ca,Kh,Mg,na poczatku mialem wyzsze.

A jaki masz piach?

Witam,piach mam " Natures Ocean Bio-Activ Live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie chciałem zapytać czy miałeś jakieś spadki lub wzloty na Kh, Ca i Mg i jakie duże?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Marku,Kh tak-przed wyjazdem do pracy bylo10.9 dzisiaj9.2,ale to po podmianie wody.Ca.z460 na480.Mg1360-1480,dzisiaj.Pozdro.Dzisiaj cos zauwazylem,,,,,,,,,zasada domino pie.........a aptacia,jest tego troche.Mysle ze Chelmon to diabelstwo wtrabi,po to go kupilem.Pozdrawiam.Znalazlem jeszcze cztery male kraby,zostawic je??? Siedza w patykach.Jest godzina23 18 penetrowalem swiatlem latarki dno zbiornika i skaly.Teraz widze wiekszy problem niz woda mleko......Jest tego od cholery,wiem ze diabelstwa nie mozna ruszac.Malutkich krewetek i innych zwierzakow jest cale mnostwo.Czy Chelmon bedzie kosil [szklane roze] jezeli ma co innego do wyboru.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te malutkie krewetki to zapewne kielze.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mateusz,dzieki za podpowiedz.Jest tego bardzo duzo.Pozdrawiam.

b385d7c661ec547amed.jpg

022eb2c269b22eadmed.jpg

d23c0e49e695fbe0med.jpg

a to moja prawie cala banda,Chelmon byl zajety szukaniem czegos do jedzenia.Woda jest bardziej klarowna.Zjecia robilem 30minut po czyszczeniu szyb telefonem.Jutro robie testy.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla zaloga

Jak tam parametry ?Woda wyklarowala sie ?

Witam.Parametry wody, pomiary robione dzisiaj rano.NO3-0.00,PO4-0.02,KH-9.3,CA-470,SG-1460.W wodzie caly czas jakies drobiny pylu.Mysle ze piach do D....zaloga troche sie powiekszyla.Doszly dwie krewetki boksujace,trzy czyszczace,jedna Fowia i ukfial-kolor intensywnie rozowy.Nie widdzialem na stronie zadnego sklepu.Fottki narazie zrobic nie moge zakotwiczyl sie na przedniej szybie.Po zgaszeniu swiatla mam teraz super kolory.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj rano wyjechalem do pracy,woda byla klarowna,dzisiaj o7-mej rono tez wszystko bylo OK.Od 8-mej woda zaczela metniec,wtej teraz jest mleko.Co sie stalo.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam zakwit, żeby tylko przyducha się nie zrobiła bo będzie BUMM..


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykwit bakterii to taka bomba z opóźnionym zapłonem, dolejesz za dużo bakterii dasz im jeść i masz bum. Wiesz daj info jakie bakterie tam lałeś, jak często i ile - to potwierdzimy Ci czy to na pewno "boom" bakterii.

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A karmiłeś jakoś bakterie albo lałeś wódkę?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te paletki płukałeś albo moczyłeś i ile ich dałeś do reaktora?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości po co ci w tej chwili peletki skoro parametry NO3 i PO4 masz wzorowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić filmik jak się kręcą te paletki w filtrze?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.